Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

IPTV: Gelişmiş fırsat ve tehdit

> 1 <

Gece mavisi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1568 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-01-2007 23:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #244406 09-08-2007 16:22 GMT-1 saat    


Türkiye'nin de gündeminde olan internet televizyonu (IPTV), internet üzerindeki gelişmiş tehditleri de beraberinde sahneye taşıyacak.Çinlilerin meşhur fırsat ile tehdidi aynı karakterle gösterme alışkanlığı, Türkiye'nin gündeminde olan internet televizyonunun (IPTV) kaderini de çizeceğe benziyor. IPTV, televizyon yayınlarının internet ortamına taşınmasını sağlarken, e-posta kontrolüne kadar birçok işi entegre olarak yapmayı sağlıyor.
IPTV ile film ya da televizyon programlarını izlerken aynı anda yapılabilenlerin listesi, İnternet'i kullanmak, e-postaları kontrol edip cevaplandırmak, sohbet odalarına girmek, video paylaşmak şeklinde uzuyor.

İnternet TV hizmetlerinin kitlesel kullanıcı tabanına dayanması, bu servisi, internet üzerindeki toplulukları (community) en cazip hedef olarak belirleyen saldırganlar için ilgi çekici hale getiriyor. IPTV'nin altyapı tarafında karşı karşıya kaldığı tehditlerden biri olan ve Web sitelerini hizmet veremez duruma getirmeyihedefleyen DoS (Denial of Service) saldırıları, sunulan hizmetleri tamamen çökertebilecek güçte bir tehdit oluşturuyor.

Sniffing (switch kullanılan ağlarda trafik dinleme), spoofing (adres gizleme) ve hizmet kesintisi, İnternet TV'yi hedef alabilecek diğer saldırılar arasında yer alıyor. Kötü amaçlı yazılımı hazırlayan kişiler, ağ çözümleyiciler (packet sniffer) yoluyla hedef kullanıcıların ağ faaliyetleri hakkındaki bilgilere ulaşabiliyor, ayrıca yasal portal gibi görünmekle birlikte zararlı kod ile çalışan kanallar yaratabiliyorlar.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <