Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Superman

> 1 <

yigit321

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 303 ileti
Yer: Cehennem
İş: Öğrenci
Kayıt: 17-06-2007 08:53

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #246335 15-08-2007 10:57 GMT-1 saat    
İlk Superman 1933 yılında yaratılmış kel bir tiptir uzaydan üstün güçleri ile gelip dünyayı istila edecek bir kötü adam olarak düşünülmüştü ama Jery Siegel ve Joe Shuster bu konsepti satamadılar. 1938'e kadar Superman'in tasarımları değişip duruyordu.Haziran 1938'de "Action Comics #1" dergisinde Superman ilk defa halka sunuluyor. Bu bildiğimiz Superman kostümünün tasarımı o zaman ki sirklerde gösteri yapan "güçlü adam"ların benzeridir, yani tayttır. Modern zamanlarda dalga geçildiği gibi bacaklarındaki taytın üzerinde bir don vardır, bunun o zamanlar sirklerde gösteri yapan güçlü adamların neyi saklamak için giydiğini tahmin edersiniz. Kostüm renkleri Amerikan bayrağına gönderme yapmak için mavi-kırmızıdır. Yıllar boyunca birçok kahramanın batman dahil, kostümü değiştirilirken, Superman değişmez, değiştirilemez 68 yıl boyunca, çünkü o kostüm görsel olarak bir ikondur.

1938'de göğsünde bir üçgen içinde adının baş harfi vardır. Bu üçgen Amerikan polis rozetine göndermedir. Tabii daha sonra bu yavaş yavaş şimdiki elmas şeklindeki "S" amblemine dönüşür.

Güçlerine gelince, giderek arttırılır. İlk başta sadece çok güçlü, ve hızlıdır, uçamaz, çok yükseğe zıplar. ama uçaklar hayatımıza girince, sıradan insan bile Superman'den hızlı hareket edebilir, uçabilir hale gelir.O zaman Superman'e uçma gücü verilir yazarları tarafından.Yani Superman'in güçleri teknolojinin gelişmesi ile artar, çünkü o her zaman teknolojinin ve onu kullanan sıradan insanın önünde olmazsa süper insan olamaz.Superman Nietzsche'nin Ubermensch (üstün insan) kavramı temel alınarak yaratılmıştır.Bu kavram da önemli olan fiziksel güç değil erdemdir.

Kimdir?
Süpermen çizgi film.Filmde Gerçek hayattaki adı Clark Kent'tir.

Kal-El babası Jor-El ve annesi Lara tarafından patlamak üzere olan kripton gezegeninden kurtulması için bir roket ile dünya'ya gönderilir.Jor-El'in Kal-El'i dünya'ya göndermesinin sebebi sarı güneşin ona çok üstün güçler vereceğini bilmesidir.Dünya'ya düşen Kal-El'i Martha ve Jonathan Kent isminde iki çiftçi bulur ve ona Clark ismini verirler onu kendi çocukları gibi yetiştirirler. Üniversiteyi okumak için Metropolis kentine gelir. Üniversiteyi bitirince Daily Planet gazetesinde işe başlar.Burada Lois Lane ile tanışır ve olaylar gelişir...


Superman'in Yardımcıları
Batman, Flash... Justice League of America

Düşmanları
Lex Luthor Superman'in baş düşmanıdır. Amacı dünyayı ele geçirmektir. Bunun yanında Braniac, Darkside gibi düşmanalrıda vardır.

Güçleri
X-ray görüşü: Bu yeteneği cisimlerin içini görmesini sağlar. Kurşunun arkasını göremez.

Teleskobik görüş: Bu yeteneği uzak mesafeleri yakınlaştırıp görmesini sağlar.(Uzak cisimlere zoom yaparak yakınlaştırır)..

Mikroskobik görüş: Bu yeteneği ise aşırı derece de küçük atomik seviyede ki cisimleri görebilmesini sağlar.(Yalnızca mikroskop ile görülebilecek boyutta ki cisimler)

Çok Yakıcı Işınlar: Bu yeteneği çok güçlü ateş ışınları çıkarabilmesini sağlar hedefi gördüğü zaman bu gücünü aktif hale getirir.Bu ışınlar tipik olarak gözlerinden kırmızı ateş ışığı şeklinde çıkar…Bu ışının maksimum sıcaklığı nükleer bir patlamaya eşittir…

Diğer görüş yetenekleri: Superman ultraviolet ışınları , kızılötesi ışınları, elektromanyetik dalgaları ve karanlıkta görebilir. Süperman denizin altını dahi görebilir.

Süper işitme: Bu yeteneği dünyadaki herhangi bir sesin yerini bulabilmesini veya herhangi bir sesi duyabilmesini sağlar.Bu seslerin frekansı 0.01-200.000 hz'dir arasıdır…

Süper Ses: Superman çok iyi bir vantrologtur bütün insan ve hayvanların mimiklerini ve seslerini aynen taklit edebilir.

Süper Nefes: Bu yeteneği ile kasırga gücünde rüzgar üfleyebilir ve bu rüzgar hedefini dondurabilir. Superman nefes aldığında büyük miktarlarda havayı içine çekebilir ve bu yeteneğiyle zehirli gaz bulutlarını dağıtabilir. Bir üflemesiyle güneşi söndürebilir.

Süper hipnotizma: Pre-Crisis Superman istediği zaman başkalarını hipnotize edebilir.Clark Kent'in Superman kimliğini gizlemek için bu yeteneğini kullanır.Clark Kent'in gözlükleri bu gücünü kullanmasına yardımcı olur sürekli çalışarak onun diğerleri gibi görünmesini sağlar,herkes onu iyi huylu,korkak adam olarak algılar ama fotoğraflarda Superman gibi çıkar.

Dayanıklılık: Bu yeteneği Superman'in fiziksel zorluklara karşı sürekli dayanabilmesini sağlar. Teorik olarak Superman'in bu dayanıklılığı sınırsızdır,hücreleri solar enerji ile beslendikçe Superman'in dayanıklılığı da artar.Bununla birlikte insanlar gibi yeme ve içme ihtiyacı duyar buna rağmen güneş sayesinde uzun süre bir şey yemeden hayatta kalabilir. Uzayda seyahat ederken nefesini tutma süresi sınırsızdır. Bazı Superman hikayelerinde onun ölümsüz olduğu anlatılır sürekli olarak hücreleri hızlı bir şeklilde yenilenir. Bu da Superman'e ölümsüzlük verir. Superman güneşin çekirdeğinde bile hiç zarar görmeden kalabilir.

Süper Güç: Superman'in gücünün büyüklüğü tam olarak belli değildir. Genel olarak 100 ton ağırlığı kolaylıkla kaldırabilecek olduğu kabul edilir ama tam olarak ne kadar ağırlığı kaldırabileceği bilinmez. Superman kolaylıkla Mısırda ki büyük piramit(Keops)'i kaldırabilir bunun toplam ağırlığı 6 milyon tonun üzerindedir ve bir dağı yerinden kaldırıp atabilir.Superman gücünün küçük bir kısmı gezegeni yerinden oynatabilir bunun için gereken solar enerjiyi dünyanın sarı güneşinden alır.Superman çizgi roman karakterleri arasında fiziksel güç olarak en güçlü karakter kabul edilir.

Süper Hız: Bu yeteneği Flash gibi inanılmaz bir hızda hareket edebilmesini sağlar. Uçmak koşmaya göre daha az yorucu çok daha işlevsel ve çok daha hızlıdır tabi herkezin aklına şu soru gelir Superman mi daha hızlı flash mı tabili süperman uçsa da koşsa da Flash dan çok daha hızlıdır. Superman'in Flash'la arasındaki tek fark [[Flash katı maddelerin içinden maddeyi etkilemenden geçebilir( tabi isterse o maddeyi patlatabilir ) Superman ise maddeyi etkilemeden geçemez. Superman sahip olduğu süper insan refleksleri sayesinde inanılmaz hızlarda hiçbir şeye çarpmadan hareket edebilir. Çok karmaşık işleri ve nesneleri normal bir insandan yüzlerce kat daha hızlı toplayabilir. Supermanışık hızından hızlı uçabilmektir ve bu sayede zamanda yolculuk yapabilir. Superman sadece 45 saniye içinde dünya turu yapabilir( Yani 45 saniye içinde dünyadaki her ülkenin her şehrini dolaşabilir ) kendi etrafında çok yüksek hızlarda dönerek hortum oluşturabilir ya da matkap gibi yeri delebilir.

Solar enerji emme: Teknik olarak Superman bütün güçlerinin ortaya çıkmasının ve büyüklüğünün kaynağı Sarı Güneş'tir. Güçlerinin sebebi hücrelerinin aşırı derece de solar enerji emmesidir. Bununla birlikte Superman'e savaşlarda kuşkusuz çok büyük üstünlükler sağlar. Ayrıca başka yıldızlardan ve gezegenlerden de güç alabilir. Kızıl Güneş Superman'in güçlerini kaybetmesine neden olur.

Yaralanmamazlık: Bu yeteneği Superman'in hücrelerinin yoğunluğu nedeniyle ona kriptonit ve büyü hariç hiçbir şeyin zarar vermemesini sağlar. Superman zehir ve hastalıklardan etkilenmez.

Süper Zeka: Çizgi romanlarda kriptonlular doğuştan itibaren çok zeki canlılar olarak gösterilir. Sonuç olarak süper zeka kriptonlular için doğal bir yetenektir. Superman'in beyni bilgisayar gibidir herşeyi hatırlar dünyadaki bütün dilleri konuşabilir,metropolis telefon defterinde ki bütün numaraları ve daily planet'te ki bütün dosyalarının içeriklerini bilir. Çok iyi analiz yeteneği vardır.


Görevleri
Superman kendisini dünyayı kurtarmaya adamıştır. Sadece Amerika'nın değil bütün dünyanın sorunları ile ilgilenir.


Evrimleri
Superman bazen Captain Marvel'in(Shazam) görevini alır. Superman ile Captain marvel'in güçleri birleştiği zaman, Superman'in güçleri çok daha artar. Ancak Captain Marvel Superman'in görevini alamaz ve Superman'in güçlerini kullanamaz. Superman Captain Marvel'in görevini aldığı zaman kişiliği değişmez sadece kostümü değişir. Yani Superman Captain Marvel halindeyken bile Clark Kent'dir.

Süper Hız Normalde ışık hızına yakın bir hızda hareket eden Superman'in güçleri Captain marvelile birleştiği zaman Superman'in hızı ışık hızının 100 Milyon katına kadar çıkabilir. Bu hız Superman'in Super Sonic Speed gücüdür.

Süper Güç Superman Captain Marvel ile güçlerini birleştirdiği zaman Superman'in gücü çok daha artar. Superman o kadar güçlernir ki bir yumruğu ile güneşi paramparça yapabilir.

Süper Dayanıklılık Superman Captain Marvel ile güçlerini birleştirdiği zaman dayanıklığı artari ancak fazla fark olmaz. Superman istediği ne kadar dayanıklı olursa olsun krptonite taşını gördüğü zaman alerjiye girer. Ancak normal halinde yemeğe, içmeye ve uykuya ihtiyacı olan Superman Captain Marvel ile güçlerini birleştirdikleri zaman bu ihtiyaçlara gerek kalmaz.

Süper Zeka Superman normal halinde geleceği göremez ama Captain Marvel ile güçlerini birleştirdikleri zaman Superman geleceği görebilir. Superman düyadaki bütün dilleri ana dili gibi bilir. Zaten bu özelliği normal halinde de vardı.


Zayıf Noktaları
Superman'in tek zayıf noktası kriptonit taşıdır. Kriptonit taşı parçalanmış kripton gezegeninin parçalarıdır, evrenin her yerine dağılmıştır ve çok nadir bulunur. Özellikle yeşil kriptonit Superman'e çok zarar verir, kırmızı ve sarı kriptonit taşının da yan etkileri vardır. Yeşil kriptonit Superman'e yaklaşması halinde Superman güçlerini kaybeder, eğer taş Superman'e değerse Superman ölebilir. Kriptonit taşının Superman'e zarar vermesinin sebebi sarı güneştir, kızıl güneşte hiç bir etkisi yoktur. Kriptonit taşının Kripton gezegeninde normal bir taştan farkı yoktur.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <