Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

2007 Eisner Ödülleri

> 1 <

LoK!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3660 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-07-2006 13:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #247983 20-08-2007 13:42 GMT-1 saat    

27 Temmuz'da San Diego'da verilen 19. Eisner Ödüleri, bir kez daha Amerikan çizgi romanlarının zirvesi belirledi! Son yılların geleneği değişmedi ve satışlarda ezeli rakibi Marvel'e hep geçilen DC Comics, 2004'te, 2005'te ve 2006'da olduğu gibi bir kere daha çizgi roman entelijansiyasının favorisi olarak taçlandı.

DC/Vertigo'nun Fables: 1001 Nights of Snowfall'ı bir çok dalda ödüle layık görülerek bu yıla damgasını vurdu: En İyi Antoloji, Kısa Hikaye, Kapak Ressamı, Çizer, Kaligrafi.

19'uncu Eisner ödülleri,San Diego'da verildi,ve son iki yılda olduğu gibi DC yine yıktı geçti:En İyi Antoloji, Kısa Hikaye, Kapak Ressamı, Çizer, Kaligrafi.

DC'ye giden ödüllerin üç tanesini Darwyn Cooke'un kazandırması da dikkate değerdi: Batman/The Spirit #1 (En İyi Tek Sayı) ve Absolute DC: New Frontier (En İyi Grafik Albüm, En İyi Kitap Tasarımı.)

Batman: Year 100 ile En İyi Limited Seri ve En İyi Yazar/Çizer ödülü, DC'nin Paul Pope'una gitti.

Marvel Icon serisinde çıkan Criminal ile Ed Brubaker En İyi Yazar ve Yeni Seri ödüllerini alırken; Çok ödül kazanarak öne çıkan bir başka isim de Bob Burden Oldu: Gumby (Gençler İçin En İyi Seri) ve Flaming Carrot Comics (En İyi Mizahi Yazar/Çizer)

Birden fazla ödülle taçlanan diğer yayınevleri arasında ise Fantagraphics, Dark Horse ve Desperado/Image vardı.

Eisner jürisi, Grafik Roman ödüllerini, eleştirmenlerin yıl boyunca yere göre sığdıramadığı iki kitaba verdi: Gene Yuan Lang'dan American Born Chinese (En İyi Grafik Roman) ve Alison Bechdel'dan Fun Home (Gerçeklere Dayanan Eser.)

Onur ödüllerini bu yıl da efsane çizer Sergio Aragonés (Bizde Groo ile tanınan MAD ünlüsü) sundu. Silver Age dönemi western ve savaş çizgi romanlarıyla ünlenen çizer Dick Ayers'in yanısıra, Ross Andru & Mike Esposito, Wayne Boring, Robert Kanigher, Joe Orlando ve Ogden Whitney "onurlandırılan" diğer isimlerdi.

Kısaca: Will Eisner Awards
2005'te kaybettiğimiz efsane çizerin adıyla verilen Eisner ödülleri, çizgi roman dünyasındaki yaratıcı başarıyı ödüllendirmek için, 1987'den beri her yıl, Kaliforniya San Diego'daki Comic-Con fuarı esnasında dağıtılıyor. Wikipedia'da yazdığına göre bu etkinlik, daha önce benzer bir misyon üstlenen ve adını bir başka efsane Jack Kirby'den alan Kirby Awards'ın sona ermesine tepki olarak veriliyor.


Bir bölümü alıntıdır.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


BU ÜYEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi,23/08/2008 tarih ve 2008/318 nolu kararı gereği bu üyeye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.
> 1 <