Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Gunz Onlie

> 1 <

erdener

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 27 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 27-08-2007 18:12

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #250147 28-08-2007 03:56 GMT-1 saat    
Öncelikle oyunumuz Gunz OnLine;
Oyun TPS görüntüsü şeklince (yani karakterin dışından) görünür. Genelde PVP(Player Versus Player) anlayışına dayalı bir oyundur. CS gibi silahlarla oynanan fakat kılıç/bıçağında öneminin fazla olduğu aynı zamanda da Matrix, Prince Of Persia gibi duvarlarda yürünebilen fizikötesi ögeleri bulunduran bir online oyun.


Oyun Anasayfa;


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


Oyun Kayıt;


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


Oyun Download;


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


Oyun hakkında ufak bi fikir elde edilmesi için güzel hikayesi ile hoş bir video


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


Oyuna giriş;

Masaüstüne gelen kısayolu tıkladıktan sonra sizi bir siteye yönlendiricektir, panik yapmayın. Aldığınız şifre ve kullanıcı girip sisteme giriş yaptıktan sonra "Play Live" Butonunu tıklatın. Size ActiveX denetimini yüklemenizi söyleye bilir, Adres çubuğunun altında gelen activeX çubuğuna sag tıklayıp ActiveX denetimini yüke... tıkladığınızda size bir kez daha ActiveX yüklensin mi diye sorar Yükle diyip ActiveX yükleme işini bitirin.(Her zaman sormayabilir panik olmayın. Eğer sorun cıkarırsa Pop-Up Blocker, Anti Virüs veya GüvenlikDuvarı ayarlarını düzenleyin.
ActiveX Yükledikten sonra, tekrar bizi anasayfaya yönlendirmesi gerekir, Yönlendirmezse yeni bir explorer sayfası açıp Tekrar giriş yapın ve "Play Live" butonuna tıklayın. Launcher açılıcaktır.(Bu kısımda birçok sorun yaşayan arkadaş oldu. Çözümünü bilmiyoruz.. ama üstteki AntiVir/güvenlikDuvarı/Pop-Up blocker ayarlarını yaparsanız sorun cıkarıcağını sanmam) Launcherimiz gelince "Start Game" diyip Patchleri atalım ve... Oyundasınız.


Oyunda Irk/Cinsiyet/Karakter Seçimi;

-Oyunda ırk bulunmamaktadır yani herkes insan olarak karakter yaratıp kullanır.
-Erkek Karakter: Öneclikle yeni başlıyanlar için ideal bir seçim olucaktır. Kılıç konusunda biraz daha ağır kalmasına rağmen kılıcı hem daha uzak mesafeye vurur hemde silah konusunda belirgin bir hız avantajı vardır.
Kadın Karakter: Kılıç konusunda belirgin bir üstünlüğü vardır. Fakar silah konusunda biraz daha ağır davranır. Erkek karakterle melee weapon üstünde biraz fikir edinip az biraz tekniğinizi ilerletince kadın karakter oldukça iyi gelicektir. Çünkü silah konusundaki dezavantajını tekniğinizi ilerleterek kapatabilirsiniz.


Oyunda amaç;

Oyunda amacımız genel olarak Level kasmaktır. Level atladıkça çoğu online RPGnin tersine Stat veya Skill KAZANMAYIZ. Level kasmayı biraz daha eğlenceli yapmak için oyunda değişik PVP Modları vardır.


Oyunun Modları

-Team DeathMatch(TDM): Takımlarla oynanan üstünüze aldığınız bütün itemleri kullanabildiğiniz oyun modu.(Bu moddayken öldürülürseniz 2 takımdan birisinde oyuncu kalmayana kadar beklersiniz)
-DeathMatch(DM): Herkesin tek olduğu ve TDMdeki gibi üstümüzde kibütün itemlerimizi kullanabiliceğimiz oyun modu.
-Team Gladiator(TG): Takımlarla oynanan sadece melee weapon kullanılan oyun modu.
-Gladiator: Herkesin tek olduğu ve sadece melee weapon kullanılan oyun modu.
-Team DeathMatch + Extreme(TDM+E): TDMe benziyen ama öldürüldüğünüz zaman DMdeki gibi 5sn bekleyip yeniden başlıyabildiğiniz oyun modu.
-DeathMatch + Berkeser(Berkeser): DMe benzeyen fakat oyunculardan birinin berkeser olduğu oyun modu. Berkeser, daha iyi vuruş gücü verir fakat hpniz/zırhınız adamlar size vurmasa bile yavaş yavaş azalır ama bu eksiğini öldürdüğü her adamdan aldığı hp ile geri kazanır.
-The Duel Match(Duel Mode): Adından da anlaşıla biliceği gibi Duel maçlarının yapıldığı oyun modu. Bu mod da teke tek yaparsınız ve o sırada diğer oyuncular belirli bir sırada bekler en son oyuna katılan oyuncu veya yenilen oyuncu en sona atılır. Bu modda oyun sırası size gelene kadar sizden önceki oyuncuları izlersiniz onların hp/zırh durumunu görürsünüz.
-Quest: Oyunda PVP olmayan tek moddur. Burda oyuncular birlikte oyundaki NPC(NonPlayerCharacter)lere karşı oynar. Genelde tek başlarına pek güçlü olmayan bu yaratıklar baya bi kalabalıktırlar aralarına sıkıştığınızda iyi hasar verirler. Hemen her quest birkaç rounddan oluşur. Oynadığınız round bitince gate(geçiş kapısı) açılır, ekranda kapıya giden yolu gösteren GPS belirir ve aşağıda bir sayaç saymaya başlar. Sayaç sıfırlanana kadar kapıdan geçiş yapmazsanız sizi otomatik olarak sıradaki rounda atar. Fakat diğer oyuncular bekletilmekten hoşnut kalmaya bilir yani elinizi çabuk tutmanızda yarar var.
Quest Itemleri, Questi zorlaştırmaya,gelen expleri yükseltmeye ve Bosslara girmeye yarar.
Quest Bossları, Normal Quest gibi girersiniz ve questin en son roundunda gelen BOSS la karşılaşırsınız. Bosslar diğer yaratıkların aksine çok daha güçlü ve dayanıklıdır.(SADECE QUEST SERVERLERİNDE BULUNUR.)
-Clan War(CW): Clan war serverlerinde clanınızla diğer clanlara karşı yapılan savaş modudur. Bunun için öncelikle bir clana ve clanda sizden başka en az 1 çevrimiçi oyuncuya ihtiyaç vardır. Oyun sizi ilk giriş yaptığınızda otomATIk olarak clan channel a atar.(Eğer başka bi channelden geçiş yapıcaksanız, Lobbyde oda seçmeden önce Yukarıda "Channel" yazısını tıklayın orda "Clan" sekmesini tıklayıp "Go to my clan channel" diyin.


Oyunda Skilller

Oyunda diğer RPGler gibi skill bulunmamakla beraber COMBO tarzı teknikler vardır. Genel olarak bildiğim 3 Stil var.
-K Style: Korelilerin geliştirmiş olduğu katana+silah kullanımına dayalı bir stildir.Üstünde ustalaşması baya bi zaman alır ama ustalaştığınızda da baya bi güçlendiğinizi görürsünüz. Genel olarak kılıçla hız alırsınız ama bunu yaparken daha emniyetli olursunuz.
-K Style Yardım Videoları:

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (aradaki - leri kaldırın )
-D/E Style: Avrupalıların bulduğu dagger+silah kullanımına dayalı bir tekniktir. Üstünde ustalaşması K Style e kıyasla daha kolaydır. Genel olarak hıza önem veren bu stil Gladiator veya TG modlarında pek kullanışlı değildir.
-T Style: Kimilerine göre K Style içine atılan bu Stil genel olarak K Style e kıyasla daha yavaş ve daha çok deFans ağırlıklıdır. Gladiator ve TG de kullanışlıdır. Genellikle katananızla korunursunuz ve rakibinizin verdiği ufak bir açıkta onu öldürebilicek şekilde cezalandırırsınız. Bu stil üstünde baya bir çalışma gerektirir çünkü açık yakaladım diye saldırırken çok büyük açıklar verebilirsiniz ve ufak bir açığı rakibiniz öldürebilicek kadar iyi değerlendirmek oldukça fazla tecrübe istiyor. Fake(Yem,Yanıltıcı Hareket)lere saldırmamanız ne zaman gerçek açık ne zaman fake olduğunu iyi ayırt etmeniz gerekiyor.


K Style Tekniklerinden BirKaçı(Kombinasyonlar)

Başlamadan Önce: + lar arasında cok az zaman farkı olmasını, > lar biraz daha fazla zaman farkı olabiliceğini gösterir.
Terim Sözlüğü: Dash(Aynı yöne 2 kere basarak hız almak, w+w), Slash(Kılıçla atak, Sol tık), Block(Kılıça korunmak, sol shift)

-BF: ButterFly Step : Zıpla > Dash > Slash + Block .. Tekrar

-DBF: Double ButterFly Step : Zıpla > Slash + Block > Dash > Slash + Block .. Tekrar

-RS(Basit): Reload Shot : Silah1 > Ateş > Silah2(değiştir) > Ateş .. Tekrar

-RS(Gelişmiş): Reload Shot: Slash1 > Ateş > R > Silah2 > Ateş > R .. Tekrar

-SS: Slash Shot: Kılıç > Zıpla > Dash > Slash > Silah1/2 > Ateş > Kılıç

-RSS: Reloaded Slash Shot: Kılıç > Zıpla > Dash > Slash > Silah1 > Ateş > R > Silah2 > Ateş > Kılıç

-HS: Half Step: Kılıç > Zıpla > Dash(Örn: Sol'a dogru) > Silah + Ateş + Kılıç + (-)Dash(Örn: Sağa Dogru)
HS biraz zorluyabilir.. ama hızlı yaparsanız olucaktır..

-RHS: Reloaded Half Step: Kılıç > Zıpla > Dash(Örn: Sol'a dogru) > Silah + Ateş + R + Kılıç (-)Dash(Örn: Sağa Dogru)


K Style Tekniklerinin En Önemlilerinden birisi...
InstaFall;

I. Temel

Flip > Block > Zıpla > Slash
Bu dört hareket en basit instafall tekniğidir. Rakibiniz sizle aynı yükseklikte veya aşağıda olmalıdır. Yukarda olursa büyük ihtimal kaçırırsınız.

II. Analiz

Flip: 2 çeşit flip vardır; Katanayla olan ve Kodachile olan. Katanayla flip yaparken yerinizde durmanız gerekir fakat kodachi flipinini hariketliyken kullanabilirsiniz. Her ikiside instafall için kullanılabilir. Flip animasyonunu zaman kaybetmemek için kısa kesmek gerekir. Bunun için “Block” kullanırız.. flip animasyonun ortasında rakibimizi yukarı attığı an Block basma zamanıdır.

Block: Bu teknikte Block sadece Flip animasyonunu kısaltmak için kullanılır. Flip attıktan sonra flip animasyonunu izlemektense block basıp sürece daha kısa olan block animasyonunu izleriz. Böylece daha çabuk zıplaya bilirsiniz.

Zıplama: Zıplama zamanı hangi instafall çeşidini yaptığınıza göre değişir. Normal instafall için block animasyonu biter bitmez zıplarmanız gerekir.

Slash: İlk zamanlar instafall yaparken zıpladıktan sonra slash spam yapmak daha kârlıdır. Zamanlamasını öğrenmek biraz daha zordur zamanla tek slash basarak indirebilirsiniz.

III. Çeşitler

InstaFall versiyonu: Flip > Block > Zıpla > Slash
InstaKill versiyonu: Flip > Block > Zıpla > Slash > Block > Slash > Block

IV. Diğer Çeşitleri

Always fall (Safefall yapamazlar)
Rakibin yere düşmesini sağlayan en iyi yoldur. Karşınızdakinin safefall basması veya basmaması önemli değildir. Bunu yapmak için gereken instafall yaparken “Yere Paralel Bakın” yere paralel bakarak instafall yapabilirseniz rakibinizin safefall yapma sansı yoktur.

Slash Juggling (SF yapamazlar)
AlwaysFall dan sonra rakibinizi yere değirmeden ona hasar vermek mümkündür. Rakinibiz yere değmeden önce sanki crosshairi üstüne getirir gibi ona hedef alıp Slash > Slash > Slash > Block yaparak tekrar slash basın

QuickFall (SF olabilir/olmayabilir)
İlk slashı yaparken yere bakarsanız rakibiniz yere daha hızlı inicektir. Eğer alwaysfall dan sonra yapabilirseniz, yere düştükleri gibi hızlıca yerden kalkıcaklardır. Çeşitli yollarla rakibinizin kafasını karıştırmak için kullanılabilir.

V. Yaygın Combolar

DBF Grinder: Flip > Block > Zıpla > (ileriye basarak) Slash > Block > Slash > Block > SDBF (ileriye basmaya devam ederek)

Always Fall: Flip > Block > (Mümkün olan son saniyeye kadar bekle) Zıpla > Slash

Instafall + Shoot: Flip > Block > Zıpla >Slash > Değiştir(Silaha Geç) > Ateş

Instafall + RS: Flip > Block > Zıpla > Slash > Değiştir > Ateş > Reload > Değiştir(Diğer Silaha) > Ateş

Instafall + Danstep: Flip > Block > Zıpla > Slash > Block > Dash > Slash > Değiştir > Ateş


Alıntı:
alıntıdır

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


microponline

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 03-04-2008 09:00

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#294436 03-04-2008 15:24 GMT-1 saat    
kardeş kayıt yapmaya calışıyorum sondaki name first kabul etmiyor ne denesem olmuyor neden acaba sorun bendemi yoksa genelmi?

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <