Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Eragon

> 1 <

007mehmet

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2504 ileti
Yer: ANTALYA
İş: öğrenci
Kayıt: 20-04-2007 16:17

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #250662 30-08-2007 07:24 GMT-1 saat    


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Merakla beklenen gerçek zamanlı macera, fantazi ve aksiyon karışımı diyebileceğimiz Eragon oyunu, nihayet geliştiricisi StormFront'un elinden çıkıp, Sierra firmasının profesyonel kurgulaması ile biz oyunseverlerin beğenisine sunuldu.

Yüzüklerin Efendisi ve X-Men serisilerinden görmeye alışkın olduğumuz filmden hemen sonra çıkartılan oyun demosu fikri, Eragon ile biraz değiştirilmiş gibi gözüküyor. Zira bu kez daha film bile sinemalarda gösterime girmeden (aslında 2006 Aralık ayında gösterime girmesi gerekliydi ülkemizde de) oyunu beğenimize sunuluyor ve Eragon dünyasının beyaz perdede nasıl hayat bulacağıyla ilgili oldukça merak uyandırıcı ipuçları vermekten geri kalmıyor.

Firmanın oyun için söylediği slogana bakarsak, Eragon ile mistik çağlara uzanan bir masala sürüklenip, usta bir ejdarha savaşçısı olma yolunda ilk adımımızı atabileceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Son dönem çıkan oyunlardan alışkın olduğumuz büyüler, silahlar, kombolar ve gelişkin fantastik kurgulara bir de Mortal Kombat serisinde uygulanan yavaş çekim bitiş sahnelerini de eklediğimizde, Eragon tüm beklentilerimize yanıt verecek gibi gözüküyor.

Oyunda, bahsettiğimiz gibi oldukça geniş bir perspektif ile ele alınmış oynanabilirlik seçenekleri mevcut. Sırf bu yüzden bile oyunu tek bir kategoriye sokabilmek çok güçleşiyor. Zira aksiyon, fantazi, macera, strateji, vb.. gibi birçok farklı içerik sunuluyor; ciddi olarak geniş bir oyuncu potansiyeline ulaşılması söz konusu bu durumda. Ancak Demo'yu oynadığımızda, en azından biz; bu farklı tarzların oyuna başarıyla entegre edildiğini farkettik. Umarız oyunun tam sürümünde de Demo'sundaki gibi harika grafiklere sahip bir oyunun oynanabilirliği de aynı oranda kolay sunulabilinecektir.

Oyunda tek kişi olarak ilerleyebilmemizin yanında, bazı takım elemanlarını da her an yanımıza alarak maceramıza atılabilme şansımız var. Demo'da sadece tek ana karakterle oynama sınırımız ve geliştirilemeyen tek bir ejdarha kullanma imkanımız bulunsa da, oyunun tam sürümünde filmindeki 10 farklı karakteri de seçebilme şansımız bulunuyor. Klasik FRP oyunlarındaki gibi elimizdeki silahları, büyüleri, aletleri ve hareketlerimizi geliştirip ilerletme şansımız da mevcut. Tabiki en büyük dostumuz olan Saphira adlı ejdarhamızın da oyun içindeki güçlerini arttırmamız ve isteğimize göre özelleştirebilmemiz imkanının sunulduğunu da hatırlatmamız gerekli.

Sonuç olarak, Eragon, yeni nesil fantastik öğeler içeren filmler ve oyunları arasında kendine iyi bir yer bulacak gibi gözüküyor. Üzerinde bu kadar çok konuşulan ve bu kadar çok çalışılan oyunun ve filmin, 2. bölümünün de çıkacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz. Sıkılmadan bir nefeste bitirilebilecek bir Demo hazırlamış Sierra. Biz oyunseverlere oldukça güzel bir hediye gerçekten de...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


MSN
> 1 <