Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

16 televizyon cebe giriyor

> 1 <

Gece mavisi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1568 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-01-2007 23:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #253865 04-09-2007 07:01 GMT-1 saat    
2008 yılının baharında Vodafone, T-Mobile ve O2'nin birlikte kuracağı bir yayın firması aracılığıyla artık cep telefonlarından 16 televizyon kanalı izlenebilecek. Firmanın kurulmasına Federal Rekabet Kuruluda yeşil ışık yaktı. Bu şekilde Almanya'da GSM operatörlüğü hizmeti veren T-Mobile, Vodafone D2 ve O2, cep telefonu televizyonunu hizmete sokma konusunda işbirliği yapabilecek. Bonn'daki Federal Rekabet Kurulunun bir sözcüsü, yaptığı açıklamada, GSM şirketlerinin bu amaçla ortak firma kurmalarının önünde engel kalmadığını açıkladı.Üç telekomünikasyon şirketi, planladıkları mobil televizyon yayıncılığını DVB-H standardında (Digital Video Broadcasting-Handheld) yapmak için birlikte çalışmak istiyor ve bu amaçla bir alt firma kurmayı hedefliyor.

Verilen bilgilere göre cep telefonlarından 16 televizyon kanalının yayını 2008 yılının baharında başlayacak. Öte yandan bu ortak çalışmaya ve konsorsiyuma, Almanya'da önemli bir diğer GSM şirketi olan E-Plus dahil edilmedi. Bunun nedenin ise E-Plus'un ekonomik olarak gereken yükü kaldırabilecek güçte olmaması ve şartları yerine getirememesi gösterildi.

Cep telefonlarından digital radyo standardının temelinin de DVB-H olacağı açıklandı. UMTS mobil verici standardına göre DVB-H radyo yayıncılığının birçok avantajı bulunuyor. UMTS'de kapasiteye uyan bilgi paketleri eğer kullanıcı sisteme bağlıysa yollanabiliyor. Ayrıca UMTS, televizyon tekniği için de aidat ödemeyi gerektiriyor. GSM şirketlerinin oluşturacağı konsorsiyum için MFD Mobiles Fernsehen Deutschland GmbH ve Neva Media yarışıyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <