Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

'Mekanik Türk'le evden canavar avı

> 1 <

Gece mavisi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1568 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-01-2007 23:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #261578 30-09-2007 06:29 GMT-1 saat    
Yeni bir teknolojiyle Loch Ness canavarı ya da Van Gölü canavarını evinizdeki bilgisayardan aramak mümkün.

ABD'nin Nevada eyaletinde 3 Eylülde küçük bir uçakla kaybolan maceracı Steve Fossett'i arama çalışmaları bugüne kadar bir sonuç vermezken, gönüllü web kullanıcıları, "Mekanik Türk" adı verilen bir programla bu çabalara evlerinden yardımcı olmaya çalıştılar.

Arama yapılan bölgelerin yüksek çözünürlüklü uydu fotoğrafları, "Mekanik Türk" adı verilen bu programla analiz edildi ve katılımcılardan uydu
görüntülerini tek tek incelemeleri ve bir uçak ya da uçak kalıntısına ait cisimleri veya enkazları not etmeleri istendi.

Bu web taraması Fossett'in uçağının enkazının bulunması için şimdiye dek yardımcı olamazken, şimdiye dek bilinmeyen ve birkaçı 1950'lere kadar
giden bazı uçak enkazlarını ortaya çıkardı.

Fossett ve uçağının enkazının bulunamamasına karşın, Amerikalı maceracıyı aramak için kullanılan bu uydu teknolojisinin, böylesine bir sonuç vermesi, bunun başka tür aramalarda kullanılması düşüncesini doğurdu.

Yeti (kocaayak), Loch Ness ve Van Gölü canavarı gibi dünyanın meskun olmayan çeşitli bölgelerinde görüldüğü bildirilen esrarengiz hayvanları aramak için de bu teknolojiden yararlanılabileceği düşünülüyor.

ABD'nin Nevada, New Mexico, Utah, Texas ve Arizona eyaletlerinde görüldüğü bildirilen Kocaayakların, İskoçya'nın Loch Ness ve Van Gölü'ndeki canavar söylentilerinin araştırılması için gönüllü web kullanıcılarının uydu görüntülerini incelemeleri öneriliyor.

FOSSETT'İN UÇAĞININ ENKAZINI ARAMAYA HIZ VERİLDİ

Bu arada, Fossett'in uçağının enkazını arama çalışmalarına hız vermek isteyen Amerikan Hava Kuvvetleri ekipleri, uçağın düştüğü sanılan Ölüm Vadisi'ni (Death Valley) karadan ve havadan ayrıntılı şekilde inceleyecek.

Meteoroloji ve uydu görüntülerini ayrıntılı şekilde inceleyen askeri uzmanlar, Amerikalı maceracının gitmek isteyebileceği rotayı tahmin ederek, bu bölgeyi karış karış incelemeye karar verdiler.Steve Fossett'in ailesi ve arkadaşları ise hassas kameralarla donatılmış bir uçakla enkazı arama çalışmalarını sürdürüyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <