Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

GMail baştan aşağı yenileniyor

> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #275586 03-12-2007 14:03 GMT-1 saat    
GMail baştan aşağı yenileniyorGoogle'ın e-posta servisi GMail'de önemli değişiklikler yapacağı ile ilgili söylentiler bir süredir bazı internet sitelerinde telaffuz ediliyordu. Google'un analistler günü toplantısında bu söylentiler resmi olarak doğrulandı ve GMail'de yapılacak yenilikler hakkında bazı bilgiler verildi

.


Bazı GMail kullanıcılarının e-posta kutularında yeni sürüme ulaşmak için kullanılabilecek bir link yer aldığı belirtilirken, Java ile yeniden yazılan kod sayesinde GMail'in artık daha hızlı çalışmasının sağlandığı ifade edildi. Google'dan konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmazken yeni GMail'in irtibat listesi (contact list) özellikerinde de önemli geliştirmeler yapılacağı belirtildi. Yeni GMail'i deneyenler, irtibat listesinin sadece bir liste olmaktan çıkarak adeta Google'ın tüm servislerini entegre edebilecek başlı başına bir uygulama kimliğine kavuştuğu yorumunda bulunuyor.

Yeni arabirimde kullanıcıların çok büyük bir çoğunluğunun memnun kalacağı en önemli özellik ise, GMail'in daha hızlı açılacak olması. Google Reader'da bulunan ve işlemlerin daha hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilmesini sağlayan prefetching özelliği GMail'e de adapte edilerek sitenin daha hızlı açılması sağlanmış. Arabirim ile ilgili bazı ufak tefek değişiklikler de yapılırken, Picasa'dan doğrudan resim yükleme özelliği de GMail'e eklenmiş. GMail'in filtreleme özellikleri de geliştirilerek yenilenirken, Google'ın gerçekleştirdiği tüm yeniliklerde olduğu gibi GMail ile ilgili geliştirmelerin de aşamalı olarak tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletileceği belirtiliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <