Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

AVATAR:The Last Airbender

> 1 <

lazer

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 46 ileti
Yer: Mars
İş:
Kayıt: 23-05-2007 14:39

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #291378 15-03-2008 10:02 GMT-1 saat    
Avatar: Son Hava Bükücü
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Avatar: Son Hava Bükücü

Tür Fantezi, Macera
Resim formatı Animasyon
Süresi 23 dakika
Yaratan(lar) Michael Dante DiMartino
Bryan Konietzko
Başrol Oyuncuları Zach Tyler Eisen
Mae Whitman
Jack DeSena
Jessie Flower
Dante Basco
Mako (öldü)
Greg Baldwin
Dee Bradley Baker
Grey DeLisle
Crawford Wilson
Olivia Hack
Cricket Leigh
Clancy Brown
Mark Hamill
Jason Isaacs
Yönetmen
Yayınlandığı Ülke Türkiye
Yayınlandığı Kanal Nickelodeon
CNBC-e
Başlama Tarihi 21 Şubat 2005 – devam ediyor
Bölüm Sayısı 62
Resmi Websitesi
IMDb
TV.com
Avatar: Son Hava Bükücü , (Avatar: The Last Airbender) ABD kaynaklı animasyon televizyon dizisidir. Şu anda Nickelodeon'da ve CNBC-e'de yayınlanmaktadır. Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementel sihir etrafında dönen "Avatar", Aang ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Ulusu'ndan kurtarmak için çıktıkları macerayı anlatır. Dizinin senaryosu bir "kitap serisi" olarak yazılmıştır. Her sezon bir "kitap" ve her bölüm bir "kısım" olarak tanımlanır. İlk olarak Kasım 2004'te yayınlanması planlanan dizi ancak 21 Şubat 2005'te TV'de gösterilmeye başlamıştır. Dizi ayrıca DVD olarak piyasaya çıkmıştır. Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko yapımcı ve yaratıcı ekibin başındadır. Dizi, NickToons'da 6-11 yaş arası grubun dışında da çok yüksek reytinglere ulaşmıştır. 4,5 milyon izleyici, dizinin bir bölümünde topladığı en yüksek izleyici sayısıdır. Dizinin bu büyük başarısı üzerine 2. ve 3. sezonun siparişi de verilmiştir. 3.Sezon ABD'de başlamıştır. Dizideki kahramanların oyuncak figürleri, bilgisayar oyunları, kart oyunları v.b. satışa sunulmuştur.2008 yılının şubat ayından itibarende 3.kitap başlamıştır.
Konu başlıkları [gizle]
1 Yaratım
2 Önsöz
3 Uluslar
3.1 Ana Karakterler
3.2 Yardımcı Karakterler
4 Dış BağlantılarYaratım [değiştir]Avatar: Son Hava Bükücü, Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko'nun yapımcılık ve yönetmenliğinde, Kaliforniya'daki "Nickelodeon Animation Studios"da oluşturulmuştur. Animasyon süreci Güney Kore'de yapılmıştır. Dizinin ilk bölümü orjinal konsepte uygun olarak 6 yılda hazırlanmıştır. Bu bir animasyonu hazırlamak için gereken süreden çok daha fazladır. İlk olarak Kasım 2004'te yayınlanması planlandığı halde ancak Şubat 2005'te yayına başlamıştır.

Dizinin ilk sezonunun büyük başarısı üzerine Nickelodeon, 2.Sezon için 20 bölüm sipariş etmiş ve yeni bölümler 17 Mart 2006'da yayınlanmaya başlamış ve 1 Aralık'ta sona ermiştir. 3.Sezonun, ABD'de 2007'de gösterime girmiştir.Bitiş tarihi belli değildir. Ancak, son iki bölümünün 3 bölüm kadar uzun olacağı bildirilmiştir.


Önsöz [değiştir]
Dört ulusu gösteren bir dünya haritası."Avatar: Son Hava Bükücü", kurgu bir dünyada geçer. İnsan ırkına ev sahipliği yapan bu dünyada ayrıca fantastik hayvanlar ve doğaüstü ruhlar bulunur. İnsanlar 4 ulusa ayrılmıştır: Su Kabilesi, Toprak Krallığı, Hava Gezginleri, Ateş Ulusu. Her ulusta "Bükücü" adı verilen özel insanlar kendi elementlerini kontrol etme yeteneğine sahiptir. Bu bükme stilleri özel dövüş sanatları ile birleşir.

Her jenerasyonda, bir kişi 4 elementi de Bükme yeteneğine sahip olarak doğar. Bu kişi "Avatar"dır. Gezegenin ruhunun insan formu almış şeklidir. Avatar öldüğünde, mevsimlerin döngüsüne benzer bir şekilde (kış-su, bahar-toprak, yaz-ateş, güz-hava) bir sonraki ulusta yeniden doğar. Efsaneye göre Avatar kendi elementinden başlamak üzere, 4 gücü de kontrol etmeyi öğrenmek zorundadır.


Avatar HâliAvatar'ın kendi yeteneklerini ve bilgeliğini en üst seviyeye çıkaran özel bir savunma mekanizmasıdır: "Avatar Hâli".Bu hali hem en güçlü olduğu,hem de en zayıf olduğu halidir. Bu hâle geçtiğinde Avatar 4 gücü de kontrol eder ve dahası eski Avatarlarla da konuşma yeteneğine sahip olur. Bu hâle geçtiğinde Avatar'ın ağzı,gözleri ve dövmeleri parlamaya başlar. Bu olay Avatar Döngüsü'nün bir sembolüdür. Bir Avatar öldüğünde diğer ulusta yeniden doğar ancak "Avatar Hâli"nde öldüğünde döngü kırılır ve Avatar yok olur.

Asırlar boyunca sayısız Avatar, dört ulusu barış ve ahenk içinde tutmak için çalışmıştır. Avatar ayrıca Dünya ile Ruhlar Alemi arasında bir köprüdür.


Uluslar [değiştir]Ateş Ulusu: Ateş güç elementidir, güçlerini güneşten alırlar. Ateş Ulusu insanları hırslı ve tutkulu insanlardır. Çoğunlukla ateş bükmede nefreti kullanırlar. Aynı zamanda şimşek de bükebilen güçlü şimşek bükücülerde vardır.

Toprak Krallığı: Toprak dayanıklılık elementidir. Toprak Krallığı'nda yaşayanlar kararlı ve güçlü insanlardır. Azimli ve dayanıklılardır. Aynı zamanda metal bükebilirler ve kum bükebilen kum bükücülerde vardır.


Hava Gezginleri: Hava özgürlük elementidir. Hava Gezginleri kendilerini dünyevi endişelerinden ayırmış, barış ve huzuru bulmuş insanlardır. Aynı zamanda çok çevik ve seridirler; uçabilirler. Güçlü havabükücüler bir köyü yıkabilecek büyüklükte fırtına ve hortumlar oluşturabilir.


Su Kabilesi: Su değişkenlik elementidir. Su Kabileleri yeniliklere uyum sağlayabilen insanlardır. Güçlerini aydan alırlar. Herşeye karşı birlikte durmalarını saylayan birlik duygularına sahiptir. Her zorluğu atlatırlar. Savunmada su buza dönüştürülür. Susuz bir ortamda bulutu içine çekip suya dönüştürebilir. Bazı subükücüler iyileştirme yeteneğinede sahiptirler. Aynı zamanda çok güçlü olan nadir su bükücüler kan bükebililirler.

--------------------------------------------------------------------------------

<--''YÜZYIL ÖNCESİNDE''-->

Dizinin pilot bölümünden 100 yıl önce, Aang adlı 12 yaşındaki bir Hava Bükücü, Güney Hava Tapınağı'nda yaşıyordu. Yaşlı Keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi. Normalde bir Avatar'a gerçek kimliği 16 yaşına bastığında söylenirdi ancak Keşişler 4 ulus arasındaki savaşın yaklaşmakta olmasından korktukları bunu daha önce açıkladılar; çünkü bir savaş başladığında barışı getirebilecek ve dengeyi yeniden sağlayabilecek tek kişi Avatar'dı.Kısa bir süre sonra Aang, öğreticisi ve koruyucusu Keşiş Gyatso'dan ayrılmak ve eğitimine devam etmek için Doğu Hava Tapınağı'na gitmesi gerektiğini öğrendi.

Korkmuş ve kafası karışmış olan Aang, uçan bizonu Appa ile birlikte kaçmaya karar verdi, ama Güney Okyanusu'nda ani bir fırtına ile karşılaşıdı ve denizin dibine doğru batmaya başlardı. Kendinden geçmiş bir halde bilinçsizce Avatar Hali'ne geçen Aang, kendisini ve Appa'yı korumak için hava ve su bükme yeteneklerini kullanarak bir balon yaratdı. Ancak Aang yarattığı buzdağının içinde Avatar halinde kaldı ve Güney Kutbu'na doğru sürüklendiler.

Dizi bu olaylardan 100 yıl sonra, Ateş Ulusu'nun savaşta mutlak zafere ulaşmak üzere olduğu bir dönemde başlar. Tüm Hava Göçebeleri yok olmuştur. Su Kabileleri çok zor durumdadır. Güney Su Kabilesi'ndeki askerler, savaşmak için ailelerini terketmişlerdir ve evlerini savunmasız bırakmışlardır. Bu arada daha büyük olan Kuzey Su Kabilesi savunmaya devam etmektedir. Diğer yanda Toprak Krallığı, Ateş Ulusu'nun zaferi önündeki tek gerçek engeldir. Ancak sınırlarına gelen ordulara dayanmakta zorlanan Toprak Krallığı her geçen gün yenilgiye daha da yaklaşmaktadır.

Güney Su Kabilesi'ndeki iki kardeş: Deneyimsiz Su Bükücü Katara ve Kabile'nin koruyucusu genç savaşçı Sokka, Aang ve Appa'yı buzdağından kurtararak macerayı başlatırlar. Aang yokluğu boyunca bir asrın geçtiğini ve korkunç savaşın 100 yıldır sürdüğünü anlar.Aang'in kendisini dondurduğu yıl, Ateş Lordu Sozin, Avatar'ın yokluğunu fırsat bilir ve Dünya'nın yakınından geçmekte olan kuyrukluyıldızın gücünü de alarak büyük savaşı başlatır. Aang, Ateş Ulusu'nun Hava Göçebeleri'ni yok ettiğine inanamaz. Bu Aang'i hayattaki son Hava Bükücü yapacaktır.

Avatar olarak Aang'in görevi savaşı bitirmek ve uluslar arasında bozulan dengeyi yeniden kurmaktır. Aang, yeni tanıştığı arkadaşları Katara ve Sokka, uçan bizon Appa, maymun Momo ve 2.Sezon'da onlara katılan Toprak Bükücü Toph ile birlikte 4 elementin ustası olmak için yolculuğa başlar. Yolculukları boyunca sürgün Prens Zuko daha sonra ise kardeşi Prenses Azula ile uğraşmak zorunda kalırlar.

Esas görevi olan 4 elementin ustası olmak dışında Aang, yaz sonuna kadar Ateş Lordu Ozai'yi yenmek zorundadır. Çünkü Ateş Ulusu'na savaş başlatmak için güç veren "Sozin" kuyrukyıldızı yaz sonunda yeniden gelecek ve bu kez Ateş Bükücülere savaşı tamamen bitirecek gücü verecektir. Eğer bu gerçekleşirse, bu kez Avatar bile bozulan dengeyi yeniden sağlamayı başaramayacaktır.


Ana Karakterler [değiştir]Dizinin en önemli özelliklerinden bir tanesi karakterlerin gelişim sürecidir. Tüm ana karakterler "kusurlu olağanüstü varlıklar" olarak yaratılmış ve esas hikaye kahramanların olgunlaşması üzerine yoğunlaşmıştır.

Aang Avatar olmasına karşın eğlenmeyi çok seven 12 yaşında bir çocuktur. Ruhlar ile gerçek dünya arasındaki köprüdür. Uçan dev bizonu Appa ve lemuru Momo onun hava tapınağından kalan tek arkadaşlarıdır. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen tüm dünyanın sorumluluğu onun omuzlarındadır. Bu sorumluluğun yükü ağır geldiği içindir ki iş çelişkileri fazlaca dışarı yansımaktadır. Aynı zamanda hayatta kalan tek hava bükücüdür. O, Avatar olarak gezegenin ruhunun, insan formuna girmiş halidir. Dört elementin gücünü kontrol etmeyi öğrenmek ve dünyadaki dört ulus arasındaki bozulan dengeyi yeniden kurmak zorundadır. Aang dünyayı gezmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi çok sever. Genç yaşının verdiği saflık nedeniyle diğerlerinin duygularını ve planlarını anlamakta zaman zaman zorlanmaktadır. Katara'dan hoşlanmaktadır. Ve ayrıca Avatar halinde çok güçlü olur.


--------------------------------------------------------------------------------

Katara 12 yaşında. Güney Su Kabilesi'nde kalan son Su Bükücü'dür. Kardeşi Sokka ile birlikte Aang'i buzdağından çıkarır ve macera başlar. O ve Sokka, Ateş Lordu'nu yenmek üzere çıktığı yolculukta Aang'e yandaşlık ederler. Katara olgun, sevecen ve duyarlıdır. Daima diğerlerinin iyiliğini ister ve zor durumlarda liderlik yeteneğini kullanır. Ancak bu durum onu bazen zor durumda bırakır. Katara sakin kişiliğine rağmen, zor anlarda, muhteşem su bükme yeteneği ve idealist düşünceleri ile düşmanlarına karşı oldukça yıkıcı olabilir. Annelerinin Ateş Ulusu tarafından öldürülmesinden sonra, Kardeşi Sokka üzerinde anaç bir rol üstlenir. Katara aynı zamanda Aang'i Avatar Hali'ndeyken sakinleştirebilen tek kişidir. Suyla yaraları iyileştirme gücü vardır. Ateş Ulusu'nun annesini öldürmesi nedeniyle Ateş Ulusu'ndan nefret etmektedir. Karşılaştığı bir falcının (Kitap bir, kısım on dört Kahin) kendisinin güçlü bir bükücüyle evleneceğini söylemesi, seyircileri bu kişinin Aang mı yoksa Zuko mu olduğu konusunda düşündürmektedir. Ve 3. sezonda o kişinin Aang olacağı düşünülmektedir. Katara kan bükebilen iki su bükücüden biridir.


--------------------------------------------------------------------------------

Sokka 15 yaşında bükücülük yeteneği olmayan bir savaşçıdır. Yaşının küçük olması nedeniyle Güney Su Kabilesi'deki tüm erkekler savaşa giderken, o geride kalmıştır. Ancak şimdi o, Güney Su Kabilesi'nin tek koruyucusu. O ve kardeşi Katara, Ateş Lordu'nu yenmek üzere çıktığı yolculukta Aang'e yandaşlık ederler. Sokka kendini "etobur" ve "iğneleyici" olarak ifade eder. Dizide birçok kez çok güvendiği fiziksel yeteneklerini kullanabileceği fırsatlarla karşılaşır. Çok zekidir ve bilime ilgi duyar. Ancak sivri dili ve aşağılayıcı tavırları onu çok zor durumlarda bırakır. Sukiden hoşlanır.


--------------------------------------------------------------------------------

Toph Bei Fong 12 yaşında çok güçlü bir Toprak Bükücü'dür. Kör olan Toph, toprakta hareket eden cisimlerden gelen titreşimleri hissederek görmeyen gözlerinin yerini doldurur ve bu titreşimlere göre hareket eder. Avatar ile ilk karşılaşmasında Aang'in ahavda süzülmesinden dolayı nerede olduğunu anlayamayışı ve saldırılarına cevap verememeside bu yüzdendir. Ailesinin Toprak Krallığı'nın en zengin ailesi olmasına ve çok lüks bir yaşam sürmesine rağmen ailesini terkederek (İkinci kitap, kısım altı: Kör Haydut) Aang ve diğerlerine katılır. Amacı Aang'e toprak bükmeyi öğretmektir. Toph yaşamı boyunca, aşırı koruyucu ailesi nedeniyle yalnız bir hayat sürmüştür. Bu da onu bencil, aşağılayıcı ve kibirli yapmıştır. Kör olmasına rağmen kimilerine göre o, dünyanın en güçlü Toprak Bükücüsü'dür. Hatta öyle ki metali bükebilen tek toprak bükücü odur. Nedeni ise içinde çok azda olsa toprak parcacıları bulunmaktadır. Bu özelliğini ise The Guru bölümünde bulmuştur. Dizi ilerledikçe Toph da Sokka'dan hoşlanır fakat Sokka ona karşılık göstermez.


--------------------------------------------------------------------------------

Zuko 16 yaşında olan Prens Zuko ateş ulusu tahtının varisidir. 13 yaşındayken amiral Zhao'ya karşı gelir ve Angi Kai denilen ateş düellosuyla cezalandırılır. Amiralden korkmayan Zuko, Angi Kai'de karşısında babasını görünce savaşmayı reddeder ve af diler; babasıysa onun yüzünün sağ tarafını yakarak onu sürgüne yollar. Oğlunu Ba Sİng Se kuşatmasında kaybetmiş olan General Iroh'da oğlu gibi sevdiği Zuko'ya gözkulak olur. Avatarı yakalıyıp onurunu kurtarmayı amaç eninen Zuko'nun karakteri bir süre sonra olgunlaşır. Dizinin 3.sezonunda Azula herkese Zuko'nun Avatarı öldürdüğünü söyleyerek onun onurunu kurtarır. Zuko bir süre sonra anne tarafından büyük büyük babasının Avatar Roku olduğunu ve baba tarafından büyük büyük babası olan ateş kralı Sozin'in Avatar Roku'yu ölüme terkettiğini öğrenir. Bunun üzerine Zuko dizinin 3. sezonunda Ateş kralı olan babasına sırt çevirerek Avatar Aang'in tarafına geçer.


--------------------------------------------------------------------------------

Azula Ateş Ulusu'nun prensesi, Zuko'nun kardeşi ve Ateş Lordu Ozai'nin en sevdiği çocuğudur. Küçük yaşına rağmen çok güçlü bir iradesinin olması, onun yıldırımı ve mavi ateşi rahatça kullanmasını sağlar. Aang'ı Avatar halindeyken yıldırımla indirerek Avatar döngüsünü kırmıştır. Azula, kardeşinin aksine acımasız ve bencildir. Zihni sürekli güç ve savaş için çalışır. Amacına ulaşmak için işkence etmekten çekinmez. Duygulara ve aile içi bağlara önem vermez. Çok güçlü bir Ateş Bükücü'dür. Yıldırımı kontrol etmeyi bilen seçkin Ateş Bükücü'den biridir. Toprak Krallığı'nın başkenti olan Ba Sing Se'yi amcası General Iroh'tan sonra işgal eden ikinci kişidir. Azula ismi kendisi gibi acımasız olan dedesi Kral Azulon'a ithafen verilmiştir.


--------------------------------------------------------------------------------

Iroh Zuko'nun amcası, Ateş Lordu Ozai'nin ağabeyi ve Ateş Ulusu tahtının gerçek vârisidir. Ateş Ulusu generalliğinden emekli olmuştur. Generalliği sırasında Ba Sing Se surlarını aşabilen ilk ve tek general olmuştur. Fakat Ba Sing Se'yi kuşatırken oğlu Lu Ten savaş sırasında ölmüş ve o da üzüntüsünden kuşatmayı kaldırıp generalliği bırakmıştır. Çok güçlü ve saygı duyulan bir Ateş Bükücü'dür. Kendi oğlunu kaybetmesinin ardından yeğeni Prens Zuko'ya sürgün hayatı boyunca göz kulak olur ve onu oğlu yerine koyar. Dıştan bakıldığında sevecen ve neşeli yaşlı bir adamdır. Hobileri çay içmek, şarkı söylemek, Pai Sho oynamaktır. Azula, Ateş Lordu ile birlikte yıldırımı kontrol etmeyi bilen seçkin Ateş Bükücü'den biridir. Kimilerine göre o, dünyanın en güçlü Ateş Bükücüsü'dür.


--------------------------------------------------------------------------------

Ozai Eski Ateş Kralı Azulon'un küçük oğlu, Iroh'un erkek kardeşidir. Kızı Azula gibi o da sürekli yıkım ve felaket için ateş bükmeyi kullanır. Oğlu Zuko'ya hiç değer vermez ve kral olmak için onu öldürmeyi göze dahi alır; ancak Ateş Kraliçesi Ursa ona engel olunca karısını sürgüne yollamak zorunda kalır. Abisinin oğlunun ölmesinden yaralanarak ateş kralı olur.


Yardımcı Karakterler [değiştir]Appa, Aang ve arkadaşlarına dünyayı dolaşırken yardımcı olan uçan bizon. Aang ile küçüklüğünden bu yana çok güçlü bir bağ oluşturmuştur. Aangle birlikte buzda dondukları için o da yüzyıl boyunca donmuş ve Aang ile beraber buzdan cıkmıştır. "Yip Yip" sözüyle uçmaya başlar.Rakiplerini saldırıda ya kükreyerek korkutur ya da dev kuyruğunu rakiplerinin üstüne yöneltir. Ayrıca doğadaki gerçek Hava Bükücüdür.

Momo, Aang'in uçabilen büyük kulaklı lemurudur. Sokka ile arkadaş olmuşlardır. Aang onunla tanıştığı zaman Momonun mango yediğini gördüğü için ona "Momo" ismini koymuştur.

Jet, Ateş Ulusu'na karşı isyan eden ufak bir gerilla grubu olan Özgürlük Savaşçıları'nın karizmatik lideridir. Daha sonraları Ba Sing Se'de yeni bir hayata başlamaya karar verdi. Long Feng tarafından Laogai Gölü'ndeki kuşatma sırasında öldürüldü. Katara ondan hoşlanmaktaydı.

Long Feng, Ba Sing Se'deki Toprak Kralı'nın yardımcısı, danışmanı ve Dai Li'nin başıdır. Gerçekte Toprak Kralı ülkeyi yönetmekten acizdir ve Long Feng, Ba Sing Se'de gücü elinde tutan kişidir. Aang tarafından planları ortaya çıkarıldı ve yönetimden indirildi. Prenses Azula, onu kurtarıp emri altına almıştır.

Ateş Lordu Ozai Ateş Lordu Ozai tam bir kötülük elçisidir ve oğluna bile merhamet etmeyecek kadar acımasızdır. Babası Kral Azulon'un tahta oturduğu süre içinde abisi Iroh'un tahta geçmemesi ve kendinin tahta geçirilmesi için babası Kral Azulon'a öneride bulunmuş fakat babası buna sert bir şekilde karşılık vermiştir. O sırada oğlu ölen Iroh'la aynı acıyı yaşamasını isteyen babası Kral Azulon, Ozai'nin oğlu Zuko'nun da aynı şekilde ölmesini ister. Bu konuşmaya şahit olan Prenses Mui Ateş Ulusu Kralı Azulon'u öldürür. Bu olay ardından Ozai yeni ateş kralı olur.

Avatar Roku Avatar Roku Aang'den önceki son Avatar'dır ve bir ateş bükücüdür. Aynı zamanda da Ruhlar Dünyasından Aang'e Avatarlık hakkında yardım etmeye çalışır. O, diğer ateş bükücülerin aksine çok iyi bir insandır. Ayrıca Avatar Roku yaşamında, Kral Sozin ile yakın arkadaş olmuştur. Bu arkadaşlık ise Roku'nun avatar olduğunu öğrenip, tüm elementleri öğrendikten sonra Azulon'un güç isteyip bir volkan patlaması sırasında köyünü kurtarmaya çalışan Roku'ya yardım etmek yerine büyük kıskançlığı yüzünden onu orada ölüme biraktığı o andan itibaren çok eski yıllara dayanan arkadaşlıkları tamamen bozulmuştur.

Ateş Kraliçesi Ursa Avatar Roku'nun soyundan gelen güzel ve iyi kalpli bir ateş kraliçesidir. Oğlu Zuko'yu çok sevmektedir ancak Zuko daha çok küçükken General Iroh'nun oğlu Be Sing Se kuşatmasında öldüğünde bunun karşılığında Zuko'nunda ölmesi gerektiğini öğrenince onu korumak için hayatını feda eder. Dizinin 3.sezonunun sonuna kadar öldü sanılsa da aslında onun Ateş Kralı Ozai tarafından sürgüne yollandığı öğrenilir.

Avatar Kyoshi Aslı toprak bükücü olan kadın Avatardır. Bir kadın olmasına karşın oldukça iridir. Kendisi Kyoshi Adasının kurucusudur. Onun ölümünden sonra Kyoshi Adasındaki bazı kızlar köylerini korumak için Kyoshi savaşçılarını oluştururlar.

Suki Bir Kyoshi savaşçısıdır. Sokka'ya aşıktır. Bütün Kyoshi savaşçıları ile savaşa gitmiştir.

Mai Azula'nın küçük elit takımının bir üyesidir. Ailesinin tek çoğuğu olup babası Ateş Ulusu'Nun valisidir. Hiçbir şey bükememesine rağmen bıçak fırlatarak düşmanlarını etkisiz hale getirebilir. Zuko'ya aşıktır. Herşeyden şikayet etmekte ve sürekli somurtmaktadır. Azula'dan da bir o kadar nefret etmektedir.

Ty Lee Azula'nın küçük elit takımındandır. Hiçbir şey bükememekte, fakat insan vücudunun zayıf noktalarını bildiğinden zayıf noktalara vurarak felç etme gücü vardır. Bu sayede bükücülerin bükme yeteneklerini bir süreliğine etkisiz hale getirir ve de vücudunun esnekliği sayesinde iyi bir savaşçıdır. Neredeyse gördüğü her erkekten hoşlanmakta ve birçok kişiyi kendine aşık etmektedir. Azula onu takımına alana dek bir sirkte yaşamaktaydı.

Amiral Zhao Ateş Ulusu amirali. Kibirli, sabırsız ve de kötü kalpli birisidir. Ateş Ulsunun genel özlliklerini taşır, öfke gibi. Çok çabuk öfkelenen biridir. Zuko ile düelloda yenilmiş fakat Zuko ona bir şey yapmamış olmasına karşın arkasından saldırma cesaretini gösterecek denli de korkaktır. Kuzey Kutbu kuşatmasında doğanın dengesini bozduğu (Tui ile La'yı ayırdığı) için öldürüldü.

Kral Bumi Omashu kralıdır ve Aang'in çocukluk arkadaşıdır. İlerlemiş yaşına rağmen çok eğlenceli birisidir. En güçlü toprak bükücülerden biridir.

"http://tr.wikipedia.org/wiki/Avatar:_Son_Hava_B%C3%BCk%C3%BCc%C3%BC" ALINDI

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


alpi_58

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 478 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 31-08-2007 19:26

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#291384 15-03-2008 10:34 GMT-1 saat    
saol kardeş

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Alpi_58
allenbatu

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 02-05-2008 12:13

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#298529 02-05-2008 12:25 GMT-1 saat    
saol kardeş

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <