Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Norton Ghost 10 & 12 Full Versiyon ve Ghost Eğitimi

norton ghost 10 orijinal cd fiyatı

Forumlar / Teknoloji / Ücretsiz Programlar

 
> 1 <

Icesoldier

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 52 ileti
Yer: Kocaeli
İş: PC DOCTOR
Kayıt: 14-10-2006 08:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #295951 16-04-2008 09:10 GMT-1 saat    
Norton Ghost 10 & 12 Full Versiyon ve Ghost EğitimiNorton Ghost'un 2006 ve 2007 yılında çıkarmış olduğu Ghost programlarının full sürümleri ve Boot CD leri verilmiş olup Ghost programının uygulamaları resimler yardımıyla açıklanmıştır.
İlgilenen arkadaşlar yazının devamını okuyabilir ve yorumlarını bizlerle paylaşabilirler.


Norton Ghost nedir sorusuna cevap vererek başlayalım. Norton Ghost , istediğinizde bilgisayarınızın bir bölümünün ya da tamamının yedeğini alabilen ve bunu sorunsuzca geri yükleyen günümüzün en profosyonel güvenlik programıdır. Tüm dünyadaki yüzbinlerce kullanıcısı ile her geçen gün kullanımı artmaktadır. Kısaca sunu söyleyeyim. Bilgisayarınıza format çektiğinizi düşünün. Format sonunda bilgisayarınıza işletim sisteminin yanında tüm ayarlar, programlar, sık kullanılanlar vb. her şey yükleniyor ve bunun süresi 8-10 dakika gibi bir zaman dilimi. İşte Norton Ghost bu hayali gerçeğe dönüştürüyor.
Burada sizlere vereceğim ghost eğitimi 3 bölüm halinde. 1. Bölüm ghost programının kurulumu, 2. bölüm bilgisayarın imajının alınması, 3. bölüm alınan imajın geri yüklenmesi.
Önceliklle İndirme linklerini vereceğim. Burada Ghost'un hem 2006 yılında çıkan 10.0 sürümünü hem de 2007 yılında çıkan 12.0 sürümünün linklerini veriyorum sizlere.
Ghost 12.0, en az 1024 Ram ve 1.7 işlemci ister. Özellikle vista yüklü bilgisayarların imajlarını almak için kullanılır. Bilgisayarınızın Ram'i 1024′ün üzerinde ise 12.0 ı indirmenizi tavsiye ederim.(512 Ram da da çalışıyor fakat bilgisayarı çok kasıyor)
Ghost 10.0 , 256 ram ve üzerinde çalışır. Windows Vista uyumlu değildir. XP kullanıyorsanız özellikle 10.0 sürümünü indirmenizi tavsiye ediyorum. Üstelik 12.0 sürümünden daha hızlı çalışıyor.
İşte Linkler:
Norton Ghost 10.0 Full Boot CD


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Norton Ghost 12.0 Full Version Boot Cd


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)
Norton Ghost 12 için microsoft net farmork 2.0 gereklidir. Eğer sisteminizde yüklü değilse indirmek için


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)
1. PROGRAMIN KURULUMU
Benim burada bahsettiğim örnek anlatım Norton Ghost 10 sürümü için. Her 2 sürümün de kullanımı aynı. Yani burada 10 sürümü için yazdıklarımın hepsi 12.0 sürümü için de geçerli.
Öncelikle partları indirip Ghost imajını klasöre çıkarıyoruz. İndirdiğiniz dosya, Nero ile yaratılmış bir kalıp dosyasıdır. Bilgisayarınızda nero 7,8 sürümü ya da benzeri programlarla kalıp dosyasını CD'ye yazdırmanız gerekiyor. (nero 6 olmaz) CD'ye yazma hızını yavaş olarak ayarlarsanız (12x gibi) CD yi daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ghost programı sanal cd ile çalışmaz mutlaka Cd ye yazdırmalısınız.
Cd ye yazdırma işleminde sonra Ghost CD'sini Cd sürücüsüne takınız. Taktığınızda aşağıdaki görüntü çıkar.


İnstall Norton Ghost diyoruz. Daha sonra Next e tıklayarak kurulunu sürdürüyoruz.Birkaç next ten sonra karşımıza iki seçenek belirir aynen aşağıdaki resim

Burada skip seçeneğine tıklayıp kuruluma devam ediyoruz. Kurulumun sonunda aşağıdaki görüntü karşımıza çıkar.

Show yazısındaki çentiği kaldırıp finish diyoruz. Finish dedikten sonra kurulum sizden bilgisayarı yeniden başlatmak için onay ister. No deyin ve onayı vermeyin. (norton ghost 12.0 sürümünü indirenler burada onay vermeleri yani yes demeleri gerekiyor.)
Şimdi gelelim programın patch ini yapmaya. (Patch işlemi sadece 10.0 da yapılıyor. 12.0 sürümünün seriali sağlam ve patch e gerek kalmıyor.)
İndirdiğiniz Norton Ghost 10 klasörünün içindeki patch dosyasını program files'te ghost programının yüklü olduğu dizine yapıştırıp patch dosyasını çalıştırıyorsunuz.

Go yazan yere tıklayın. Patch dosyası yukarıdaki uyarıyı verirse ghost programının aktivasyonu tamamdır. Eğer bu uyarı gelmemişse patch i olmamıştır bir yerde hata yapmışsınızdır, tekrar deneyin.
Bu uyarıyı gördükten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Şekilde görüldüğü gibi programların içine girip ghost programını çalıştırınız. Next diyerek kurulumu sürdürünüz. birkaç next ten sonra aktivasyon seçeneği geliyor.

Burası çok önemli Active Latter'i seçiyoruz. (daha sonra aktive etmek istiyorum)(Ghost 12.0 kullanan lar burada aktive and register i seçip indirdikleri dosyanın içindeki seriali girecekler. Serial girildi,kten sonra ghost 12.0 ın kurulumu tamamdır.)

Sonra aktive etmek istiyorum dedikten sonra yukarıdaki görüntü geliyor. Burada Hayır'a tıklıyoruz. Daha sonra Finsh seçeneği gelir ve kurulum tamamlanır.
Herşeyi kapatıyoruz. artık İmaj alma kısmına geçebiliriz.
2. BİLGİSAYARIN İMAJINI ALMA.
Bilgisayarınız imajını almadan önce Windows'u kurun. Tüm programlarınızı yükleyin, driverlerinizi yükleyin, sık kullanılanları oluşturun. Kısaca bilgisayarınızı en güzel haline getirin.Bunu yaparken kesinlikle virüs girmemesine dikkat ediniz. Artık bilgisayarınız yavaşladığında, çöktüğünde , canınız istediğinde birkaç dakika içinde bilgisayarınız en güzel haline getirebileceksiniz.
Öncelikle Ghost programını çalıştıralım

Backup seçeneğine tıklayalım.

Burada birçok seçenek geliyor önümüze biz bunların hiçbirini seçmiyoruz. En üstte + işaretinin olduğu new back up a tıklıyoruz.

Next diyoruz.

Burada İmajını almak istediğimiz bölümü seçiyoruz. İşletim sistemi genellikle c'de yüklüdür. c yi seçip next diyoruz.
(Gördüğünüz gibi bendeki c 8 gb. Bunun imajı alınacak. Ortalama 3 gb olarak alacaktır imajı. c ne kadar büyük olursa imaj dosyasının kapladığı yer o kadar artar.Buna göre c deki gereksiz dosyaları mutlaka imaj işleminden önce siliniz.)

Burada aynen resimdeki seçeneği seçiyorsunuz.

Burada imajını alacağımız bölüm görünüyor. Yukarıda da imajı nereye kaydetmek istediğimizi soruyor. c nin imajını alıyorsak imaj dosyasını d bölümünden, flsh diskten ya da harici hard diskten seçebiliriz. Kesinlikle c den seçmeyin, zaten seçseniz bile işlem gerçekleşmez hata verir. (Bu işlemden önce d de yedek diye bir klasör yaratıp orayı seçmek en pratik yoldur.)

Burada name yazan yere ben yedek yazdım siz istediğinizi yazabilirsiniz. Compression yazan yerde KESİNLİKLE high seçeneğini seçiniz. 3 yazan yeri ellemiyoruz. Bunları yaptıktan sonra next diyoruz.

Burada hiçbir şeyi ellemeden next diyoruz.

Yukarıda yaptığımız işlemin özeti var. Hiçbir şeyi ellemeden next diyoruz.

Bundan sonra aşağıdaki ekran çıkıyor karşımıza. Resimde pek net görünmüyor ama En altta bizim ayarladığımız imaj olan daha önce adlandırdığımız yedek isimli dosya var. Ona tıklayıp back up now yazan yere tıklıyoruz.(eğer yanlışlıkla üsttekileri seçersek yaptıklarımızın hepsi boşa gider, mutlaka kendi ayarladığınız back-up a tıklayınız.)

Gördüğünüz gibi Ghost programı imaj almaya başladı. %100 olduğunda imaj işlemi tamamlanacaktır. Tamamlandıktan sonra hiçbir işlem yapmadan programı kapatınız. İmajını aldığınız dosyayı kontrol edip büyüklüğüne bakabilirsiniz. Hiçbir hata yapmadıysanız imaj aldığınız klasörün içinde 2 adet dosya olmalı.
Şimdi gelelim alınan imajın geri yüklenmesine.
3- ALINAN İMAJIN GERİ YÜKLENMESİ
Diyelim ki windows yavaşlamaya başladı ya da bilgisayar çöktü ya da bilgisayarın her yeri virüs doldu. İmajını almadan önceki bilgisayarınızın en güzel olduğu zamanı hatırlıyorsunuz. İşte tam bu zaman alınan imajı geri yükleme zamanı.
Öncelikle Ghost CD'sini Cd sürücüsüne takıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.(imajın geri yüklenmesi için bilgisayarınızda ghost programının yüklü olmasına gerek yoktur. İmajı geri yükleme işlemi tamamen bios ortamında gerçekleşir)
İmajı geri yükleme işlemi bios ortamında gerçekleştiği için resimleri kendi fotoğraf makinem ile çektim.
Bilgisayarı Cd den başlatıyoruz. Bizim elimizdeki ghost cd si aynı zamanda Ghost'un kendi işletim sisteminin Cd sidir. Bilgisayarı Cd den başlattığınızda Ghost'un işletim sistemi açılır. From cd diye bir yazı gelir, siz herhangi bir tuşa basıyorsunuz. Ardından aşağıdaki görüntü çıkar.

Burada bir şerit çıkar karşınıza o şeritin tamamlanmasını bekleyeceksiniz.

Burada accept i seçip kabul ediyoruz.

Burada Recovery my compitor'u seçiyoruz.
(Burada analiz kısmını seçersek çökmüş bir bilgisayarda c deki tüm verileri flash diske ya da farklı bir bölüme kaydedip kurtarabiliriz. Bu da ghost cd sinin en güzel yanlarından birisi)

Burada program otomatik olarak aldığımız imaj dosyasını gördü. Eğer görmezse open another e tıklayıp imaj dosyasını ghost programına gösteriyoruz. İmajınız nerede olursa olsun yükler.Recovery ye tıkladığımız an aşağıdaki şekilde olur

Burada % 100 olduğunda alınan imaj yüklenmiş ve işlem bitmiştir. Ghost programı kesinlikle hard diskinize zarar vermeden biçimlendirir. İşlem bittikten sonra bilgisayar yeniden başlar ve sizin imaj aldığınız o ilk güne döner bilgisayarınız.
Burada ghost programı ile ilgili tüm yorumlarınızı bekleyeceğin. Programın birçok hüneri var, burada bilgilerimizi paylaşırsak programdan daha çok yararlanacağımıza inanıyorum.

Makale Alıntıdır.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


You can't separate peace from freedom because no one can be at peace unless
he has his freedom
.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Fenerbahçeli>>>>>

ibo_ibo_ibo

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 311 ileti
Yer: mi??? YEMEZZZ
İş: Serbest Meslek amaaa Çok serbest
Kayıt: 12-02-2008 19:25

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#295955 16-04-2008 10:50 GMT-1 saat    
teşekkür ederim kardeş hem çok güzel program. hem de süper bi anlatım

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


DOST UĞRUNA ÖLMEK KOLAYDIR , UĞRUNDA ÖLÜNECEK DOST BULMAK ZORDUR.

ALkol hoş!Ortam loş!Dinle beni herşey çok boş!Kimseye inanma, kimseye güvenme, kimseye aldanma, kendin çoş!


Admin yüz verdimi üyeye, zarar gelir bünyeye
> 1 <