Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kanser 5 günde yok edilecek!

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6061 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #304214 07-06-2008 08:07 GMT-1 saat    


Dünya Sağlık Örgütü kanser vakalarının artacağına dair uyarılarda bulunuyor. Ama hemen panik olmayın, dünyada binlerce merkezde korkularımızı hafifletecek buluşlar yapıyor.

Yeni gelişmeleri öğrenmek için Amerika'nın en önemli kanser merkezlerinde araştırmalar yaptık. New York'ta kanser konusunda çalışma yapmak için özel bir gökdelen hazırlanmış. Burada denenen yeni tedavi yöntemleriyle hastaların ömrü uzatılıyor. Memorial Soan- Kettering Kanser Merkezi'ne bağlı dünyanın en büyük araştırma laboratuvarı tam 22 katlı. Çok özel araştırma laboratuvarlarının bulunduğu merkez kapılarını açtı. Sabah'ın haberine göre dünyanın referans merkezlerinden biri olarak kabul edilen bu merkeze, kız arkadaşını meme kanserinden kaybettikten sonra büyük yatırım yapan Laurance Rockefeller destek vermiş. General Motors kansere karşı savaş için 10 milyon dolarlık bağışta bulunmuş.

Yüzlerce araştırmacı şimdi kansere karşı yeni tedavi yöntemleri ve ilaçlar geliştiriyor. 'Dünyanın en kaliteli kanser merkezleri' arasında seçilen Detroit'teki Karmonos Kanser Merkezi de son yenilikleri göstermek için kapılarını açtı. Buranın kuruluş hikâyesi de çok dramatik. Lise yıllarında tanıştığı eşini 46 yaşında meme kanserinden kaybeden ünlü işadamı Peter Karmanos bu hastaneye tam 15 milyon dolar yatırım yapmış. Hastanenin adı The Barbara Ann Karmanos Kanser Merkezi olmuş. Kanser konusunda büyük bütçeli araştırmalar yapılıyor. Amerika yalnızca bu hastaneye 2008 yılı için 40 milyon dolar araştırma bütçesi ayırmış.

Buralardaki çalışmalar boş umutlar ya da yalnızca fareler üzerinde denenmiş yöntemler değil. Çoğu 'Artık başka çare yok' denen hastalar üzerinde uygulanıyor. Yüz güldürüyor. Belli ki birkaç yıl içinde yüzlerce kişiye çare olacak. Bu yazı dizisinde kulaktan dolma bilgi yok. Verilerin, söylenenlerin, önerilenlerin çoğu için binlerce deney yapılmış. Birkaç yıl sonra bütün dünyada standart tedavi olarak uygulanmaya başlanacak. Dünyanın bir köşesinde şimdiden bu tedavilerle hayatları kurtulan insanlar var. Kimse çaresiz değil. Bu yazı dizisinde dünyaca ünlü uzmanlar, tek tek yaptıkları araştırmaları ve aldıkları sonuçları anlatıyor. Amaçlar aynı, hastaların ömrünü uzatmak!

Amerika'da Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi akciğer kanserini özel bir ilaçla beş günde iyileştirdiklerini iddia ediyor. Hiç sigara içmeyenlerde sonuçların daha da başarılı olduğu üzerine çalışmalar var. Üstelik bu sonuçlar artık hiçbir şansı kalmayan ilerlemiş kanser hastalarında alınıyor. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında kabul edilen Yale ve Harvard'ı dereceyle bitiren Dr. William Pao şimdi de dünyanın en büyük araştırma laboratuvarı Sloan Kettering'de önemli bir çalışmaya başkanlık yapıyor. Babası kanserden öldüğü için kanser çalışmalarına başlayan Dr. William Pao 'Hedef terapi' adlı özel bir tedavi yöntemi geliştirmiş. Bu yöntemle kanser tamamen iyileşmiyor ancak kronik bir hastalığa dönüştürülüyor. Kanseri şeker hastalığı gibi sürekli ilaç kullanarak tedavi etmeye başladığını söylüyor. Çalışması bununla sınırlı değil bazı kanser türlerinde ilaçla tedavi sağladıklarını ve beş günde tümörü yok ettiklerini söylüyor. Dr. Pao, kendi özel laboratuvarında çalışmalarıyla ilgili sorularımızı yanıtladı:

* Umudu kalmayan kanserlerde başarı sağladığınız bir tedaviniz var mı?
Var. Akciğer kanserinin bir türünü çok kısa bir sürede tedavi etmeyi başardık. Bir ilaç tedavisi uyguluyoruz. Bu ilaç FDA tarafından onaylanmış ve Amerika'da kullanılan bir ilaç. Hiç başka şansı kalmamış hastalara bunu yüksek dozda verdiğimizde beş günde iyileşme sağladık. Ama küçük bir hasta grubu için bu etkili oldu. Şimdi amacımız tüm kanser türleri için bunu başarabilmek. Hastanın tümörü küçüldükten sonra da ilacı her gün almayı sürdürmesi gerekiyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <