Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Zayıflama ameliyatları kansere karşı koruyucu

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6061 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #307152 05-07-2008 16:40 GMT-1 saat    
LOS ANGELES(ANKA)- Zayıflamak için yapılan mide küçültme ameliyatlarının kansere yakalanma oranını yüzde 80 oranında azalttığı bildiriliyor. Los Angeles Times gazetesine göre, Kanadalı bilim adamlarınca yürütülen araştırmada, en yaygın kanser türlerinden olan göğüs ve kolon kanseri zayıflama ameliyatı geçiren hastalarda sırasıyla yüzde 85 ve yüzde 70 oranında azaldı.

Gazete, son yapılan çalışmanın, geçen ağustos ayında yayınlanan ve ameliyatın, kanserlerin bütün türlerinden ölümleri azalttığı yönündeki iki araştırmanın bulgularını doğruladığını kaydetti. Buna karşın haberde, ABD'deki Cedars-Siani Tıp Merkezinden Dr. Edward H. Philips'ın sonuçlara şüpheyle yaklaştığı belirtilirken, kanser gelişiminin uzun zaman aldığı ve hastaların sadece 5 yıldır izlendiği şeklindeki görüşlerine yer verildi.

Philips, zayıflama ameliyatından önce hastaların çok yaygın olarak mamografi, kolonoskopi ve endoskopi tetkikleri yaptırdıklarını kaydederken, belki de kanserli olmayan hastalar seçiliyor" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Buna karşılık araştırmayı yürüten ekipten Dr. Nicolas Christou'nun, Philips'e karşı çıkarak çalışmanın yapıldığı Kanada'da bu tür taramaların standart bir sağlık hizmeti olmadığını belirterek, bazı hastaların çalışmanın başlamasından 15 yıl önce ameliyat geçirdiklerini ve kanserin gelişmesi için bolca zaman olduğunu bildirdi.
Geçen sene 205 bin Amerikalı'nın zayıflama ameliyatı yaptırdığı ve bu rakamın her sene yüzde 5 oranında artığı bildiriliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <