Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Çöpçülük

> 1 <

YKaraca

grup tuttuğum takım
Teğmen Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1931 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-05-2006 12:13

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #311992 25-07-2008 08:12 GMT-1 saat    
Çöpçü, bir belediye veya özel kuruma bağlı olarak kamusal alanlarda temizlik işi yapan, çöplere toplayan kişilere verilen isimdir. Serbest meslek olarak da yapılır.

Çöpçülük işi gececi ve gündüzcü kısımlarına ayrılır. Mahallelerde, sokaklarda ya da konutlarda belediyenin çöp kazanları ya da çöp varilleri bulunur. Çöp arabalarıyla gelen çöpçüler çöp kazanını aracın arkasına boşaltırlar, yeri temizlerler. Çöp arabası, çöplüklere giderek çöpleri boşaltır.

Sabah çöpçüleri mahallelerde belirli bölgeleri süpürmekle görevlidir. Çöpçüler iş giysileri kullanır. Sokak süpürmede uzun saplı çalı süpürgeleri ve kürekler kullanılabilir.

Serbest çalışan çöpçüler ise, iki lastik tekerlekli el arabasına monte ettikleri büyük çuvallara, çöpten kağıt ve benzeri atıkları toplayıp satarak geçinirler.

Genellikle ara sokaklarda ortaya çıkarlar. Korkunç görünmelerine rağmen içlerinde minicik bir kedi yatmaktadır, korkmayınız çevreye zararı yoktur. Uysaldırlar, çöpçüler üzerine birçok belgesel çekilmiştir. Ülkemizde nesilleri tükenmekte olduğundan MVKD (Milli Varlıklarımızı Koruma Derneği) tarafından güvence altına alınmışlardır...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


-İLETİŞİM-
MSN :
MAİL :
> 1 <