Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Google haritalarına yepyeni özellikler

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6060 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #314078 31-07-2008 11:17 GMT-1 saat    
Kullanımı gün geçtikçe artan Google'ın harita servisi Google Maps, yeni arama kriterleri ve elementler yerleştirilerek geliştirildi.

İlk olarak aramalara fotoğraf filtresi yerleştiren Google, artık haritanın o bölgesinde çekilmiş ve Google'ın bir diğer servisi Panoramio üzerine yerleştirilmiş fotoğrafları da harita üzerinde gösterebiliyor.

Panoramio aslında Google'ın harita servisini kullanan bir diğer hizmetti. Burada kullanıcılar herhangi bir yerde çektikleri resmi siteye gönderip harita üzerinden konumunu da işaretleyerek herkesle paylaşabiliyorlardı.Getirilen yenilik ise bu iki hizmetin birleştirilmesi. Artık Google Maps üzerinde ilgili katmanı açarak o bölgede çekilmiş fotoğrafları da anında görme şansınız var.

Bir diğer yenilik ise Wikipedia maddeleri ve makalelerinin de yine haritaya entegre ediliyor olması. Tıpkı fotoğraf hizmetinde olduğu gibi burada da eğer Wikipedia seçeneği işaretlenirse kullanıcılar o coğrafik bölge hakkında yazılmış Wikipedia maddelerini doğrudan harita üzerinde baloncuk içerisinde okuma şansına sahip oluyorlar.Google Earth ve Google Maps servislerinin başındaki isim olan John Hanke, önceki gün Where 2.0 konferansında konu hakkında açıklamalarda bulunarak yenilikleri kullanıcılara duyurdu.

Yapılan işin Geo Search API adıyla bilinen ve bugüne kadar sadece Google tarafından kullanılan coğrafik arama altyapısının herkesin kullanımına açılması olduğunu ileten Hanke, artık harita hizmetini kullanan diğer web sitelerinin de bu yenilikten faydalanabileceğini ifade etti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <