Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Intel'in yeni logoları

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6060 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #318150 11-08-2008 19:25 GMT-1 saat    


Masaüstü bilgisayarlarda kullanılacak olan yeni nesil işlemcilerin markası belli oldu. Daha önce Nehalem kod adıyla bilinen ürünler artık "Intel Core" diye anılacak.

Daha önceleri, yol haritasında Nehalem kod adıyla anılan Intel'in yeni işlemcilerine daha basit bir isim verildi. Logoları yenilenen ve isimleri "Intel Core" olarak değiştirilen yeni işlemcilerde i7 diye tanımlayıcı bir takma isim de var.

Intel adına konuşan George Alfs, i7 ekinin yüksek seviye masaüstü işlemcileri tanımladığını ifade ederken, daha sonra çıkacak olan işlemcilerde de benzer tanımlayıcı eklerin yer alacağını bildirdi. Extreme Edition olarak bilinen üst seviye işlemcilerde ise logonun zemini farklı bir renkte olacak.

Intel'in son birkaç yıldır Core Duo serisiyle başlattığı ve pek çok "Core" içeren farklı ürünlerini tek bir çatı altında toplamak isteyen şirket, yeni nesil işlemcilerine artık kısaca sadece Core diyecek.

Yongadan yongaya iletişimi sağlayarak çok daha hızlı ve yeni bir mikro-mimariye sahip olan Core i7'ler yılın dördüncü çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak. Aynı zamanda Intel tarafından 4 çekirdeğin tek bir silikona yerleştirildiği ilk işlemciler olacak. (AMD bunu Phenom ve Opteron işlemcilerinde uygulamıştı)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <