Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Image Yaratıcılarından Rekor Denemesi

> 1 <

kHRyStaL

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 113 ileti
Yer: |sTanbu|_
İş: GrafikeR
Kayıt: 01-09-2008 07:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #321916 01-09-2008 12:54 GMT-1 saat    
Image Yaratıcılarından Rekor Denemesi

Aynı karede herkes kendi kahramanını çizerse...Marc Silvestri, Erik Larsen, Jim Valentino, Rob Liefeld, Whilce Portacio, ve Todd McFarlane bundan 16 yıl önce çizgi roman devleri DC ve Marvel'a başkaldırıp kendi yayınevlerini kurduklarında, Amerikan Çizgi Romanı bir daha geri dönmemek üzere değişmişti. Image Comics kurucuları şimdi tekrar bir araya gelerek her biri kendi yarattığı kahramanları Image United isimli bir cross-over'da birleştiriyorlar.

Peki bunu cross-over'ı daha önce gördüğümüz yüzlercesinden ayırıp özel yapan nedir? Her bir sanatçının kendi kahramanını, diğerleriyle aynı kare içinde bizzat kendisinin çizecek olması!Haberi duyuran Newsarama'ya göre Rob Liefeld bu yeniliği şu sözlerle açıklıyor:

"Bu Image tarihindeki en büyük olay. Daha önce kimsenin kalkışmadığı bir şey. Eğer Kirby Fantastik Dörtlü'yü, Ditko Örümcek-Adam'ı ve Buscema Silver Surfer'ı aynı maceranın içinde resimlese ne olurdu? Ya da Gene Colan Iron Man'i, Kirby'nin Thor'unun yanında çizseydi? Bu tam olarak aynı şey. Daha da güzeli bunu yapacağımızı kimse tahmin etmiyordu. Bizim bir daha hiç biraraya gelmeyeceğimizi sandılar."

Peki bunun teknik olarak üstesinden nasıl gelecekler? Bu soruya da Image Comics yayıncısı Eric Stephenson şöyle yanıt vermiş:

"Her bir çizer bir sayının yerleşim planından sorumlu olacak. O sayının senaryosu doğrudan o çizere gelecek ve hikayenin mizanpajını üstlenecek. Hikaye karelere bölündüğünde ülkenin her yerine dağılmış olan diğer çizerlere gönderilecek. Herkes kendi karakterlerinin geçtiği yerlere o karakterleri bizzat çizecek. (...) Herşey olup bittiğinde sanırım FedEx'e teşekkür etmemiz gerekecek!"
Image kurulduğundan beri bu adamlar sığ senaryoları olan fazla gözalıcı çizgi romanlar resimlemekle itham edildiler. Belki de bu eleştiriler kısmen haklıydı ama kimse onların sürekli yenilikler peşinde koşan reformistler olmadığını söyleyemez.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Programlarım =bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Doctor 5.0.0.179 Final

ali_bak857

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 200 ileti
Yer: C:/Evren/Dünya/Türkiye/İstanbul
İş:
Kayıt: 19-05-2009 00:44

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#330342 22-05-2009 21:57 GMT-1 saat    
vhayt bea

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <