Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Tüketimi artan tatlılar şişmanlık sebebi

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6061 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #324221 25-09-2008 06:45 GMT-1 saat    


DENİZLİ (İHA) - Bayramda çok fazla tatlı tüketmenin hem mideye yük hem de çok fazla kalori alarak şişmanlamaya zemin hazırlayabildiği belirtildi.

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Endokrinoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Fulya Akın, bayramda tatlı tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Ramazan Bayramı'nda hamur tatlılar yerine sütlü tatlı ve meyve ikram etmeyi alışkanlık haline getirmek gerektiğini belirten Akın, "Normal beslenme düzenine geçildiğinde, öğün sayısını altıya çıkarmak ve her öğünde mideyi çok fazla doldurmamak gerekir. Öğünlerde ağır, yağlı ve tuzlu yemekler ile kızartmalardan kaçınılmalı. Bunların yerine sebze yemekleri, haşlama gibi daha sağlıklı besin tüketilmelidir. Her gün mutlaka 1,5- 2 litre sıvı almaya özen gösterilmeli. Yoğurt, sebze yemekleri ve meyve yemek bağırsakların daha düzenli çalışmasını sağlayacaktır" dedi.

Kalp damar hastalıkları, kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği, şeker hastalığı, alerji, böbrek hastalığı, mide bağırsak hastalıkları olanların bayramda fazla ve dengesiz beslenmeden çok daha fazla etkilendiğini belirten Yr.Doç.Dr. Fulya Akın, "Onların özellikle tıbbi beslenmelerine dikkat etmeleri ve ek olarak hafif yürüyüş ve egzersiz yapmaları da önerilir" diye konuştu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <