Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Beyninizi Güçlendirmenin Yolları

> 1 <

Mert_Yilmaz
Seek & Destroy

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2412 ileti
Yer: Isparta
İş: Öğrenci
Kayıt: 21-06-2006 14:55

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #324378 26-09-2008 15:48 GMT-1 saat    
Uzmanlar, yıllar süren çalışmalar sonucunda entellektüel yetenekleri geliştirmenin yöntemlerini ortaya çıkardı.

İHA muhabirinin www.******.com sitesinden derlediği bilgilere göre, Boston Tufts Üniversitesi'nden bir grup bilim adamı, beyinden daha iyi yararlanmanın 7 yolunu şöyle açıkladı:

Zihin jimnastiğini öğrenin: Regensburg Üniversitesi'nde araştırmayı yöneten Dr. Arne May, Günde 60 saniye zihin jimnastiği yapıldığında beyin gücünün arttığını söyledi.

Daha fazla demir alın: King's College Beslenme Bölümü'nden Dr. Michael Nelson, 140 öğrenci üzerinde yaptığı araştırmada, diyetlerinde zengin demir olan öğrencilerin IQ'sunun daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı.

Kahvaltıyı ihmal etmeyin: 500 öğrenci üzerinde yapılan bir araştırmada da, kahvaltılarında Tahıl türü yiyecekler veya yumurta ve peynir olan öğrencilerin sabah yapılan sınavlarda hiç kahvaltı yapmayanlara göre daha yüksek not aldıkları görüldü.

Egzersiz yapın: Exeter Üniversitesi Sağlık Eğitimi Bölümü'nden Angela Balding; bin 400 öğrenci üzerinde yaptığı araştırmada, fiziksel etkinlikte bulunan öğrencilerin akademik başarılarının arttığını belirtti. Egzersiz yapıldığında beyine daha fazla Oksijen gittiğini, böylece beyin algılamasının ve öğrenme fonksiyonlarının da arttığını söyledi.

Hoşunuza giden yiyecekler yiyin: Florida Üniversitesi'nden Profesör David Figlio'nun yönettiği bir araştırmada, öğle yemeklerinde sevdiği şeyleri (çikolatalı içecekler, bisküvi, pizza gibi) yiyen öğrencilerin sınavlarda yüksek performans gösterdiği ortaya çıktı.

Çilek ve yaban mersini (çay üzümü) yiyin: Boston Tufts Üniversitesi'ndeki bilim adamları yaptıkları son araştırmalarda, çay üzümünün zengin antioksidan (oksit giderici) içerdiği için en büyük beyin gıdası olduğunu buldu. Başka bir araştırmada, Maryland Üniversitesi'nden Nörolog Profesör Bernard Rabin, çileğin dondurulmuş haliyle insanlarda beyin fonksiyonlarını arttırdığını söyledi.

Brokoli yiyin: Londra King's College'de bilim adamları; patates, portakal, elma ve turpun anti-asetilkolinesteraz (sinir uçlarında ve kanda bulunan, hidroliz ve asetilkolini destekleyen bir çeşit enzim) içerdiğini ama brokolinin çok daha fazla içerdiğini tespit etti.
İHA

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Yeniklasor <3
> 1 <