Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Google 'sanal kitap' satacak

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6060 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #326050 29-10-2008 14:48 GMT-1 saat    


Google, kitap dünyasında bir devrime hazırlanıyor. Google şimdi de 'sanal kitap' işine giriyor...

Google, kitap dünyasında bir devrime hazırlanıyor. İnternet devi, sadece internetten okunabilecek kitap satışına başlıyor. Google bunun için, yayınevleri ve yazarlarla 125 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

Google'ın kitap işiyle ilgilenmesi 4 yıl önce, daha önce yayınlanmış kitapları taratarak, sanal aleme taşımasıyla başladı. Google'ın bu çabası, yayınevleri ve yazarlardan gelen devasa telif hakkı davalarıyla mukabele gördü. Ünlü arama motoru, kendisine karşı davayı yürüten Amerikan Yayıncılar Birliği ve Yazarlar Loncası ile anlaşamaya giderek, davayı bitirme kararı aldı.

Google, kitap projesini genişleterek, indeks koyup, okuyucuların kitapları satın alabileceği linkler koyacak. Okuyucu, kitabın tamamını satın almak zorunda değil. İndeksten beğendiği parçaları satın alıp okuyabilecek. Google'ın Amerikan yayıncılar birliği ve yazarlar sendikasıyla yaptığı sözleşme ile, artık internet okuyucular, kağıt baskısı olmayan kitapları online olarak ücretle okuyabilecek.

Google'ın kurucu ortağı Sergey Brin, "Bunu tuhaf bulabilirsiniz. Ancak, kitabı online okumanın oldukça fazla avantajı olduğunu düşünüyorum. Hem artık günümüzde ekranların çözünürlük kalitesi de oldukça yükseldi" diye konuştu. Google'ın elinde halen taranmış hazır bekleyen 7 milyon kitap bulunuyor. Site, birçoğu piyasada bulunmayan kitapları okuyucuların hizmetine, mahkemenin anlaşmayı onaylaması beklenen 2009 yılı ortalarında sunacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <