Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sagopa Kajmer

> 1 <

crazy-charisma07
By The Hayat...

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1261 ileti
Yer: Sence ?
İş: Avea-iş
Kayıt: 22-03-2008 15:05

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #333730 08-07-2009 00:28 GMT-1 saat    1978 Samsun doğumlu Yunus Özyavuz, müzik yaşantısına Samsun'daki yerel bir radyoda DJ'lik yaparak başladı. 1997 senesinde üniversite eğitimi için İstanbul'a gelen Özyavuz, 1998 senesinde kendi oluşturduğu müzik stüdyosu “Kuvvetmira”da kendi bestelerinin üzerine yoğunlaştı. 1999 senesinde “Silahsız Kuvvet” projesini hayata geçiren sanatçı, aynı sene “Yeraltı Operasyonu” adlı albümde birçok rap sanatçısıyla bu albümün içerisinde yer aldı. “Yeraltı Operasyonu”, Türk müzik tarihindeki ilk rap albümlerinden biri olarak kabul edilirken, 2001 senesinde Yunus Özyavuz bu sefer Silahsız Kuvvet ismiyle “Sözlerim Siyahım” adlı ilk albümünü piyasaya sürdü.

2002 senesinde yine Silahsız Kuvvet ismiyle “İhtiyar Heyeti” adlı 2. albümünü yayınlayan Yunus Özyavuz, aynı sene 'Sagopa Kajmer' ismini kullanmaya başladı. Bu isimle aynı ismi taşıyan albümünü aynı sene piyasaya süren Sagopa Kajmer, aynı zamanda Ceza'nın “Med Cezir” albümünün prodüktörlüğünde bulundu.

2003 senesinde “Bir Pesimistin Gözyaşları” adlı albümünü tamamlayan Sagopa Kajmer, bu albümü toplam 150 dakikalık bir çift CD şeklinde hayranlarına ulaştırdı. Albümün sounduyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kajmer, 2004 senesinde FUCHS'un “Huzur N Darem” adlı albümünde prodüktörlük koltuğundaydı. Aynı sene Cem Yılmaz'ın filmi “G.O.R.A.”nın soundtrack'ini hazırlayan sanatçı, albümde yer alan “Al 1de Buradan Yak” adlı parçaya da bir video klip çekti. 2005'te Kolera''nın Karantina Embriyo albümünün prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer, aynı sene çıkardığı "Romantizma" albümüyle kariyerinin zirvesine ulaştı. Ardından 2006''da Kuvvetmira ile beraber çıkardığı "Kafile" albümü geldi.

Türk rapini yönlendiren Kuvvet Mira topluluğun kurucusu Sagopa Kajmer ve eşi Kolera''nın 2007 Nisan sonunda çıkardığı düet albüm olan İkimizi Anlatan Birşey" her konuda Türk rapine yenilikler katmış bir albüm olarak kabul ediliyor. Bu albüm ilk olarak 5000 özel basım çift cd çıktı ve çıktığı gün tükendi. Özel paket halinde sunulan albümde poster ve kartpostalın yanında Sagopa ve Kolera''nın kendi el yazıları, şarkı sözleri, görüşleri de yer aldı. 21 parça içerip 2 skit toplam 19 trackten oluşan albümde konuk olarak yurt dışından countrubition x critical madness gibi ünlü mcler de bulundu.

DJ MicCheck' olarak da tanınan Sagopa Kajmer, Türkiye'de 'turntablizm' akımının öncüsü olarak biliniyor. Yurtiçi ve yurtdışındaki festivallerde performanslarda bulunarak yarattığı 'pesimist underground rap' tarzıyla birçok farklı müzikseverin beğenisi kazanan Kajmer, yurtdışında bazı müzisyenlerin altyapılarına imzasını attı.

Albümlerine ek olarak birçok EP kaydeden Sagopa Kajmer, 2008 senesinde "Kötü insanları Tanıma Senesi" ile tekrar karşımıza çıktı. 13 Mart''ta piyasaya sürülen ve 17 şarkıdan oluşan albüm limited editon ve normal versiyon şeklinde satışa sunuldu. Sınırlı sayıda basılan versiyonda diğerine ek olarak poster, sticker ve konser görüntüsü yer alıyor. Albümde yer alan "Ben Hüsrana Komşuyum" parçasına çekilen klip ilk olarak MTV ekranlarından Sagopa hayranlarına sunuldu.

Ben Hüsrana Komşuyum, Posthane Team tarafından Beykoz Kundura Fabrikası'nda çekildi ve çekimler yaklaşık 24 saat sürdü. Klip senaryosuna albüm çıkmadan önce başlayan Posthane Team, Anıl Tütüncüoğlu, Ferman Akgül ve Kaan Demirçelik'ten oluşuyor. Ben Hüsrana Komşuyum, 2 bölümden oluşuyor. Senaryoyu çözebilmek için 2. bölümü, yani Düşersem Yanarım'ın klibini de izlemek gerekiyor.Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken
alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle,
gerçek faziletle süslenip donanmaktır.
Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak,
aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak
şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen
ve buna kesinlikle emin olanlardanım.


‘Ey kahraman Türk kadını!
Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’


Mustafa Kemal Atatürk

wONEk

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 58 ileti
Yer: bura
İş:
Kayıt: 08-10-2008 04:22

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#333745 08-07-2009 03:33 GMT-1 saat    
ezbere biliyordum da paylaşım için saol

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


=========######==================
========##########================
======#############================
=====##############================
====#######=======###=============
====######=========##===##=======
====######==============###=====
====#####==============######===
====#####=============#######====
====#####============#######======
====#####==============######=======
====#####===============######======
====######==============###==##=====
=====######========#====##=========
======#######====###==============
========############===============
=========##########==================
===========######=====================

...babamdan aldığım ilk arabam terlikti...
...dünde aynı bugünde,bence aynı olur yarında...
...bitti hayat serüvenim 2. defa doğmıycam...
> 1 <