Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Bart Simpson

> 1 <

tma
Rock Out..!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3330 ileti
Yer: Antalya
İş:
Kayıt: 04-05-2007 18:19

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #333749 08-07-2009 04:09 GMT-1 saat    


Yaş :10
Cinsiyet : Erkek
Saç rengi : Sarı
İş : Springfield İlkokulu'nda öğrenci
İlk bölüm : "Good Night"
Seslendiren : Nancy Cartwright

Bartholomew Jojo Simpson ya da bilinen adıyla Bart, The Simpsons çizgi dizisinde Homer'la Marge'ın oğlu ve Lisa'yla Maggie'nin ağabeyi olan çizgi karakterdir. İngilizce özgün dizide Nancy Cartwright tarafından seslendirilir.

The Simpsons'ın bir bölümüne göre Bart'ın doğumgünü 1 Nisan Şaka Günü'dür. Dizinin kronolojisine göre Bart 1982 yılında, Lisa'dan 2 yıl 38 gün büyük, 1984 Yaz Olimpiyatları sırasında doğmuştur. Başka bir bölümüne göre Bart Haziran 1980'de tasarlanmış olduğunu gösterir (Homer ve Marge Yıldız Savaşları 5.si, The Emprire Strike Back'i henüz görmüştü.) ki bu da Bart'ın doğumgününü 1 Nisan 1981 yapar. Yılın bilinmemesine rağmen Bart 10 yaşında kabul edilir. Krusty Bart'ın ona oy verdiğini duyunca şaşırır ama yanıt olarak ama daha sen 10'sun der.

Hayat hikâyesi

Her bölümün başında disiplin cezası olarak siyah tahtaya yazılar yazan başarısız ve başarısızlığını ilan etmiş bir öğrencidir. Cebir denklemlerinden bile rahatsız olur. Herkesi şok etmedeki eğilimi daha doğmadan önce başlamıştır: Marge'a sonogram uygulanırken Bart dalgın dalgın dolanıp durmuştur. Motivesiz ve Springfield İlkokulu olan okulunun düzenini bozmaktan büyük bir keyif alan, muziplikleri çoğu zaman ayrıntılı bir şekilde karışık, hareketleri ve konuşması çoğu kez zihinsel çevikliği, sokak-akıllısı ve anlayışı nedeniyle "salak" denemez. Buna rağmen çok basit olan şeyleri anlamakta güçlük çekebiliyor. "Alay" sözcüğü, Ekvator'un ne olduğu ve küresinin üstündeki marka logosunun aslında bir ülke olmadığı gibi. Homer'ın oğlu olmasındaki gerçek ve birçok paylaştıkları ve davranışları Homer'ın tuhaflığından olabilir. Hatta Homer Bart'ı kendisinden 'daha karizma ve daha agresif' şeklinde betimlemiştir ve dizinin çoğu bölümünde Homer onu boğar.

Ayrıca ünlü sözü "Aye Carumba"(Ay Caramba!)'dır.*--Alıntı--*

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Eski nick: 07mert
> 1 <