Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Bir PC Nasıl Toplanır?

> 1 <

SabahGüneşi
»» -(¯ `v´ ¯ )-»»

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 392 ileti
Yer: mekke
İş: www.yeniklasor.com
Kayıt: 31-07-2009 11:40

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #336253 31-07-2009 14:25 GMT-1 saat    
Bir PC Nasıl Toplanır?

Yeni bir bilgisayara ihtiyacı olan herkesin önünde zor bir seçim vardır: Ya hazır bir sistem alacak ya da kendi PC'nizi toplayacaksınızdır. Hazır sistemlerin çoğu, bileşenlerin toplamından daha ucuza çıkarken, kendi PC'nizi toplamaya gerçekten değiyor mu?bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


Yeni bir PC toplamak istediğinizi ve eski PC'nizin bazı bileşenlerini bu PC'de kullanmak istediğinizi düşünün. CD-ROM sürücünüzün, sabit diskinizin, yazıcı veya monitörünüzün performansından memnunsanız sadece diğer bileşenleri satın almak size yetebilir - yeni bir kasaya bile ihtiyacınız olmayabilir.

Ayrıca bu yazının alacakları işlemci, anakart ve ekran kartını iyi bilen ancak bunların nasıl bir araya getireceğini bilmeyen kullanıcılara da hitap edeceğini umuyoruz. Ulaşmak istediğimiz bir diğer kullanıcı grubu ise sadece bir bileşeni (grafik kartı, işlemci vb.) değiştirmek isteyen kullanıcılardan oluşuyor.

Çoğu kişi donanımdan korkar. Bazıları kendi başlarına yeni bir kart bile takamazlar. Ancak bilgisayar neyse ki geniş bir standardizasyonla gelen ve geniş kitlelere hitap eden bir üründür.

Bu yazıda kendi PC'nizi başarıyla toplayabilmeniz için gerekli her adımı eksiksiz anlatacağız. Elbette bu yazıda elektronik bileşenlerle uğraşırken nasıl davranmanız gerektiğini, aletleri nasıl kullanmanız gerektiğini bildiğinizi ve belki de hepsinden önemlisi, bu tür uğraşlardan zevk aldığınızı varsayıyoruz. Bu yazıda PC bileşenlerini geniş bir yelpazede ele alacağımız için, sadece tek bir parçayı terfi etmek isteyen kullanıcılar bu rehberin bazı bölümlerini atlayabilirler.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu> 1 <