Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Dünyanın en kötü oyun konsolları

> 1 <

007mehmet

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2504 ileti
Yer: ANTALYA
İş: öğrenci
Kayıt: 20-04-2007 16:17

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #340004 17-08-2009 03:25 GMT-1 saat    

Dünyanın gelmiş geçmiş en kötü oyun konsolları, hala kullanıcıların beğenisini kazanamamış durumda. 1972 yıllarında üretilmiş olan Magnavox Odyssey adı verilen ilk oyun konsolu, eski yıllarda Atari'nin ve sonraki yıllarda ise Sony Playstation'ın ulaştığı başarıyı gösteremiyor.

Kötü konsolların arasında ve son sırada Apple Pippin bulunuyor. Daha sonra Tiger Game.com, sekizinci sırada Nokia N-Gage, yedinci sırada Mattel Hyperscan, altıncı sırada Gakken TV Boy ve beşinci sırada ise RDI Halcyon bulunuyor.

En kötü on oyun konsolu sıralamasında dördüncü sırada yer alan oyun konsolu, Philips CD-i. 1991 yılında üretilmiş olan ve evde video yanında bulunan CD-Rom, eğitim amaçlı oynarken eğiten oyunlar içinde bulunuyor. Philips'in hatalarının içerisinde, Nintendo ve diğer firmaların başarılarını gözardı etmek olduğu belirtiliyor. Büyük ancak kötü yazılım arşivine sahip olan bu oyun konsolu, beğenilmeyenler listesinde yer alıyor.

Listenin üçüncü sırasında Tandy/Memorex bulunuyor. Video Information System teknolojisi ile Tandy, Philips'in yarattığı akımdan yararlanmaya çalışsa da, neredeyse hiç yazılımı olmaması nedeniyle başarısız oldu.

En beğenilmeyen ikinci oyun konsolu, 2005 yılında üretilmiş olan Tiger Telematics Gizmondo. Oyun piyasasına saldırgan, yasalara karşı gelen bir ürün olarak tanıtılan Gizmondo'nun oldukça kötü oyunları ancak fazlasıyla kendini beğenmiş pazarlama stratejileri bulunuyordu. İçinde GPS alıcısı bulunmasına rağmen, taşınabilir olması ve multimedya desteği olmasına rağmen, en başarısız oyun konsollarından olma imajını değiştiremedi.

Oyun konsollarının en kötüsü ise RCA Studio II olarak seçilmiş. 1977 yapımı olan bu oyun konsolu, Joystick bulunmaması, sadece numerik keypads ile oyunun oynanabilir olması, siyah-beyaz grafiklerinin olması, konsollarda bulunan hoparlörlerden çıkan ses kalitesinin oldukça kötü olması, gelmiş geçmiş en kötü oyun konsolu olma imajını taşımasına neden oluyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


MSN
> 1 <