Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

The Undertaker

> 1 <

tma
Rock Out..!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3330 ileti
Yer: Antalya
İş:
Kayıt: 04-05-2007 18:19

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #340743 22-08-2009 16:08 GMT-1 saat    

Mark Calaway

İstatistikler
Ring Adları The Undertaker, DeadMan Cain the Undertaker, The Punisher, "Mean" Mark Callous, Texas Red (Teksas Kızılı)
Boyu 2,03 cm kilosu=136 kg
Doğum 24 Mart 1965 Houston, Texas


Mark William Calaway (d. 24 Mart 1965, Houston, Texas)

Calaway, 1990 Survivor Series ile WWE kariyerine başladı.Undertaker ilk kez 1984 yılında güreşe başladı.Federal güreş federasyonlarında güreştikten sonra sırayla ECW ve WCW da güreşti. 1990 senesinde ise Mark William Calaway WWE ile görüşmeye gider ama Vince Mcmahon ona uygun bir karakter bulamaz. Sonradan bir gün telefonda Vince,Mark'a "Acaba Undertaker ile mi görüşüyorum?" der. Bundan sonrada Undertaker karakteri başlar. Undertaker adı ile ilk kez maç yaptığında yanında menajeri Brother Love vardır.Kendisini o gün görüp korkmayanlar sonraki 20 sene hep korkacağını gözlerindeki bakışlarından anlatmıştı. Undertaker ismiyle dövüşen güreşçi 4 kez WWE şampiyonu, 2 kez World Heawyweight şampiyonu, 5 kez Dünya Tag Team şampiyonu, 1 kez de Hardcore Şampiyonu oldu. Undertaker, gelmiş geçmiş en iyi güreşçilerden biridir. Üvey kardeşi Kane ile Brothers of Destruction Tag Team takımını kurmuştur.

Wrestlemania'da 17-0'lık yenilmezlik rekorunu elinde bulunduran güreşçi, yaklaşık 18 seneden beri WWE'de dövüşerek en uzun süredir bu sporu faal bir şekilde devam ettiren sporculardandır. WrestleMania 24 te dövüşmek için Edge'i seçmiştir. Bu maçı Submission ile kazanarak hakettiği World Heavyweight Şampiyonluğunu almıştır. Birkaç kez Batista ile Tag Team maçlarına da çıkmıştır. WCW Şampiyonluğu da vardır. Spikerler kendisini anons ederken ülkesini " Death Valley " (Ölüm Vadisi) olarak anons eder.

Haftalık "Smackdown!" programında Batista ile yaptığı Steel Cage maçında beraberlikler ayrılmış ama sonra Mark Henry gelip maçtan sonra ona saldırmıştır. Bu fırsatı kaçırmayan Money In The Bank şampiyonu Edge hakkını kullanarak yeni World Heavyweight Champion'u olmuştur.sonra gözden kaybolmuştur. Eylül ayında yapılan Unforgiven programında geri dönen Undertaker 16 Eylül gecesi maçı kazanmıştır. Daha sonra Vickie Undertaker ile Edge arasında bir maç ayarlamış ve "Bu maçı yenersen güreşe devam edeceksin ama yenilirsen güreşi bırakacaksın." der ve Undertaker kabul eder. Edge maçı hile ile yener ve Undertaker WWE'den atılır. Daha sonra Edge Vickie'yi sekreteri ile aldatınca Vickie Undertaker'a bir şans daha verir ve Summerslam'da Undertaker Edge ile Hell in a Cell maçında karşı karşıya gelir. Maçı Undertaker kazanır ve güreşe devam eder.

İlerleyen günlerde undertaker Vickie Guerrero'yu "Ruhunu alıp cehenneme göndereceğim." diyerek tehdit etmiştir ve bu durumda Big Show ile No Mercy'de karşı karşıya gelmiştir. Ama Undertaker yorulduğundan dolayı maçı kaybetmiştir. Vickie Undertaker'ı halettiğini zanneder ve Chavo Guerrero ile Big Show'u alarak sahada Undertaker'in öldüğünü söylerler o anda ışıklar kapanınca Undertaker'ın eline bir avantaj geçmiştir ve ışıklar tekrar açılınca Chavo ve Undertaker ortadan kalkar ve daha sonra ekranda Undertaker Chavo'ya Chokeslam yaparken görünür. Big Show hayret eder ve Vickie'nin yanından ayrılır ve Vickie sahada yanlız kalır. Daha sonra ışıklar kapanır ve tekrar açıldığında Vickie arkasında Undertaker'ı görür ve Undertaker ona Tombstone Piledriver yapar ve o günden sonra Vickie boyunlukla görülür. Vickie çok sinirlenir ve Undertaker ile Big Show arasında Cyber Sunday'de Casket maçı ayarlar ve maçı Undertaker kazanır ve o maçtan sonra Vickie deliye döner. Big Show bu yenilgiye karşı SmackDown gecesinda Steel Cage maçında karşı koymaya çalışır. Big Show yukarıya tırmanırken Undertaker onu aşağıya iter ancak kendisi de düşer. Daha sonra Big Show Undertaker'a Chokeslam yaparken Undertaker kurtulur ve Triangle Strecth hareketini yapar. Big Show'un ağzından kan gelir ve Big Show pes eder. Bitirici hareketleri Tombstone Piledriver, Last Ride ve Chokeslam'dır. Royal Rumble 2009'da belirlen 6 kişiden biridir. Royal Rumble'da 26. sırada hile ile elenir. Smackdown da mark henry yi yenerek no way out daki 6 kişilik elimination chamber maçına katıldı. Elemination Chamber'de Jeff Hardy, Rey Mysterio, Triple H, Big Show, Edge'de vardır. Elimination chamber'de Undertaker Triple H'e 2. pedigree sonrasında yenilir. Wrestlemania HBK ile dövüşür. Undertaker Shamn Michaels'dan bir Sweet Chin Music hareketi yer ama pes etmez. Undertaker Hbk'yi 2. Tombstone'da yener ve Wrestlemania'daki yenilmezlik serisini devam ettirir ve bu senede Wrestlemania serisini 17-0 a çıkararak yenilmezlik serisini korumaya devam eder. Sonrasında Big Show İle Maç Yapar ama Travma Geçirir Sonrasında Big Showu Döver Ama Artık Maçı Kaybetmiştir. Fakat Undertaker maçtan sonra Big Show'u döver. Shelton Benjamin İle Maç yapar. Zorlu Geçen Maçta Shelton Benjamin Undertakerın Hareketi Tombstone Yapmaya çalışırken Undertaker onu Şasırtır Ve Tombstone İle Undertaker Yener.WWE'nin gelmiş geçmiş en iyi güreşçilerinden biridir.Breaking Point'te yani 23 Eylül'de ringlere dönüp korku salmaya devam edecek.The Undertaker ve kardeşi Kane, Ekim 2007

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Eski nick: 07mert
> 1 <