Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Cesarete Bak ..!!

> 1 <

TehçizaT

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 157 ileti
Yer:
İş: ö
Kayıt: 20-06-2009 18:28

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #345870 19-10-2009 23:23 GMT-1 saat    
Size Türkiye'nin en nadide tarihi eseri Topkapı Sarayı'nda uyuşturucu yetiştirildiğini söylesek ne derdiniz... Topkapı Sarayı'nda bekçi olarak çalışan Ali Gezer, müzenin bahçesindeki iki saksıda 31 kök hintkeneviri yetiştirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Savcıya ifade veren Gezer, 21 Ağustos 2009 günü sarayın kurşunluk bölgesinde iki saksı içerisinde hintkeneviri bulunduğunu, o bölgede bekçilik yaptığından dolayı sarayın koruma amiri tarafından çağrıldığını anlattı.

NE OLDUĞU BİLMEDEN EKMİŞ

Gezer, kendisine saksı içindeki bitkilerin gösterildiğini, bahçıvanın bu bitkilerin hintkeneviri olduğunu söylediğini belirtti. Gezer, kendisinin bu bitkileri ektiğini kabul etti, ancak ne olduğunu bilmediğini ileri sürdü. Ayrıca Gezer, söz konusu bitkinin tohumunu da güvercin yemi satan yemcilerden aldığını belirtti. Gezer, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

DENEMEK AMACIYLA DİKİYORUM DEMİŞ

Müzenin Müdür Yardımcısı Gülendam Nakipoğlu ise polise verdiği ifadesinde, bekçi Ali Gezer'in köklerin kendisine ait olduğunu ve denemek amacıyla diktiğini söylediğini anlattı. Nakipoğlu, konu hakkında Müze Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya da bilgi verdiklerini ve kurumun prestijini yıprattığı gerekçesiyle Ali Gezer'den şikâyetçi olduklarını ifade etti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <