Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Saçları Yumuşatmak Dolgunlaştırmak Hacimlendirmek Saç Bakımı

saçları yumuşatmak

Forumlar / İnsanlar / Sağlık Güzellik

 
> 1 <

boronay
Breakin' Through

grup tuttuğum takım
Teğmen Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 330 ileti
Yer: Fox River
İş: Takin' Down The Company
Kayıt: 03-09-2008 10:50

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #346745 05-04-2010 14:11 GMT-1 saat    
saçları yumuşatmak

Sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak için biraz yağ ve bal yeterli olur.
yağ ve bal karışımdan saçlarınıza mucize öneriler:

Çabuk Kınlan Saçlar İçin: Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Isıtılan zeytinyağını yavaş yavaş tüm saç derinize yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi 2 veya 3 defa tekrarlayarak başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak iyice durulayın.

İnce Telli Saçlar İçin: Yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. Yavaş yavaş tarayacağınız saçlarınızı kaynar suya batırıp sıktığınız havluyla sarın. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın. Bu işlem ince telli saçlara ve kuru saçlara çok iyi gelir.

Koyu Renk Saçlar İçin: Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve birkaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı baş derinize ovarak ve tarayarak yedirin. Bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasma özen gösterin. Başınıza bir naylon torba geçirerek başın sıcaklığını muhafaza etmeye çatışın. Yanm saat bekledikten sonra saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem koyu renk saçların ışıltılı olmasını sağlar.

Başka bir öneri:
Su kaynayan bir tencereye daha küçük bir kabı oturtun. Yarım fincan ayçiçek yağını 1 çorba kaşığı kakao yağını 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kapta eritin. Yağlar eriyince kabı kaynar sudan alın ve karışımı çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katarak karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayıp durulayın. Bu uygulama da koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

Normal Saçlar İçin: Saçlar kuru ya da yağlı değilse bu tip saç normal saç kategorisine girmektedir.
Normal saç için bakım önerisi: Üçer tutam kadar ısırgan otu ve papatya yeteri kadar su ile birlikte bir kapta kaynatılır. Soğutulduktan sonra saçları yıkamak suretiyle uygulanır.

Bakımlı Saçlar İçin: Saçlarınızın bakımlı görünmesi için bir başka öneri: Ballı ve limonlu saç maskesi. 2 yemek kaşığı balı bir limondan elde ettiğiniz suyla iyice karıştırın. Limonlu ve ballı maskeyi kuru saçlarınıza sürüp 10 dakika beklettikten sonra saçınızı iyice durulayım Bu maskeyi haftada bir kere mutlaka uygulayın. Saçlarınızın pariadığını ve gürleştiğini göreceksiniz.

Kuru Saçları Yumuşatmak İçin:
1) Hint yağı zeytin yağı ve yumurta sarısından oluşan karışım saç diplerine sürülüp sıcak havlu ile sarılır ve bone geçirilir. Bu işlem yapıldıktan birkaç saat sonra yıkanırsa saçlar nemlenir ve canlılık kazanır.
2) Üçer tutam öküzgözü ve biberiye bir kaba konur. Üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra saçlar yıkanır ve daha sonra su ile durulanır.
not:alıntıdır. hiçbir şekilde sorumluluk bize ait değildir.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Hawk
Süper Admin

grup tuttuğum takım
Yönetici Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 729 ileti
Yer: Biga
İş: Programcı
Kayıt: 20-01-2007 05:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#349424 17-01-2012 13:35 GMT-1 saat    
Saçı yumuşatmak için yapılması gerekenler konusu güncellendi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Hawk
Süper Admin

grup tuttuğum takım
Yönetici Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 729 ileti
Yer: Biga
İş: Programcı
Kayıt: 20-01-2007 05:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#349562 28-01-2012 02:01 GMT-1 saat    
Bu konu çok merak ediliyor.

Sitemizde özellikle aranan kelimeler saçları yumuşatmak, saç yumuşatma, zeytin yagi saci yumusatmak, saçı yumuşatmak için, saç yumuşatmak, saçı dolgunlaştıran zeytinyağı ile saç bakımı, saçı dolgunlaştırmak, saci yumuşatmak, saçları dolgunlaştırmak için, saç yumuşatmak için, saç dolgunlaştırmak, saçlari yumusatmak, saç hacimlendirme, saçları yumuşatmak için, saclari hacimlendirmek icin, saçı dolgunlaştıranzeytinyağı saç bakımı, sac yumuşatmak, saç gürleştirme dolgunlaştırma, sac yumuşatma, saç yumuşatma maskesi, sacı dolgunlastıran yaglar, saçı dolgunlaştıran, saçı yumuşatmak için ne yapmalı, kuru saçları yumuşatmak, sac dolgunlastırmak ıcın yaglar, saçları dolgunlaştırmak için bakım, kuru saçi yumuşatmak için, sacı yumusatmak, saclari yumusatma, sacları dolgunlaştırmak, saçları yumuşatma, ısırgan otu saç yumuşatama, şacları yumuşatmak için ne yapılır, sacları yumusatmak

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <