Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Olmuyor mu?

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347484 16-07-2010 21:44 GMT-1 saat    
“Olmuyor” mu dedin?
İlk olarak şu konuda anlaşalım başarı ya da başarısızlık olarak değil, sonuç olarak ele alacaksın hayattaki durumları.

“İyi ama olmuyor işte” mi diyorsun?
Vardığın sonuçları incelerken unutmaman gereken soru şu olmalı.”Elimden geleni yaptım mı?”Hayatta senin çabaların dışında değişen durumlar olduğunu unutmamalısın.

“İyi ama…” burası, senin susup sakince dinlemen gereken bölüm.

“Elimden geleni yaptım ama yinede sonuç başarısız” diye geçiyor aklından muhtemelen. Evet, yapmış olabilirsin ama bu durumda öğrendiğin yeni bir şey var: Sen elinden geleni yaparken istediğin sonucu elde edebilmek için çevrenin şartlarına göre de esnek olmalısın. Çünkü “sonuç” da o şartlarda söz sahibi. Peki, şimdi ben sana soruyorum. Yeni yapacağın hamle için seni istediğin şekilde bir sonuca götürecek bir tecrübe edindin. Neyi nasıl yapman gerektiğine dair bir fikrin daha oluştu. Kârdasın… O zaman sonucunda başarı da var. Yoksa sonuçların başarı durumu nerden bakıldığına göre değişiyor mu?

“Başarısızlık, yeniden ve daha zekice başlayabilme fırsatından başka bir şey değildir.”demişti Henry Ford. İşte yaşadığın hayatı belirleyen faktör, bu! Şuanda bulunduğun yere ve elde ettiğin sonuçlara seni getiren geçmişte elde ettiğin sonuçlara hangi gözle baktığındır. Neden Kayseri de girişimci insan sayısı çok fazla diye düşündün mü hiç? Damarlarında o ticaret kanını taşıyan bir arkadaşın olmuşsa mutlaka anlamışsındır. Çünkü akıllarında genelde şu soru vardır: “Ben bunun pazarlamasını yapıp nasıl para kazanırım?/Ben bu durumdan nasıl para kazarım?”İşte beklide yapılması gereken bu” Ben bu durumu nasıl başarılı bir sonuç için kullanabilirim?” Sermayesi sen, iş gücü sen, patronu sen… Ama en önemli rakibin, yine sen…

Aklıma gelmişken bir de tüyo vereyim sana: Eğer insanlar sonucunun başarılı olacağından emin olsalar, hayatta hiç tereddüt etmeden yapmak istedikleri şeyi yaparlardı. Ancak insanlar “başarısız” olmaktan çekinir. Bunun doğal sonucu olarak hayatta “başarı” elde edenler “başarısız” olmaktan hiç çekinmeyenlerdir. Çünkü onların bakış açısında hep bir “başarı” vardır. Şimdi sana soruyor ve susuyorum:
Sen hangi tarafta olmak istiyorsun?

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <