Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Windows Vista, MacOS'tan güvenli mi?

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347767 03-05-2007 06:40 GMT-1 saat    
Windows Vista, MacOS'tan güvenli mi?


Geçtiğimiz günlerde Mac'i hack'leyip 10.000 $'ı kazanan Dino Dai Zovi'ye göre Vista daha güvenli.Görünen o ki, kullandıkları işletim sisteminin güvenli olduğunu düşünen Apple hayran kitlesine dokunacak olan bazı açıklamalar nette dolaşmaya başladı.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz günlerde TippingPoint firması iki adet Mac'in IP'lerini vererek bunları ilk hack'leyene 10.000 $ ödül vereceğini açıklmış ve duyurunun ardından 24 saat bile geçmemesine karşın Dino Dai Zovi adlı kullanacı Mac Book Pro'yu hack'lemişti.

Kendisi de bir MacOS kulanıcısı olan Dino Dai Zovi Vista'nın yeniden yazılan kodlarının MacOS'a göre daha güvenli olduğunu ve bu nedenle de MacOS'a göre son zamanlarda daha az açık bulunduğunu bildirdi ve diğer firmaların da bu konuda Microsoft'un izlediği yolu izlemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Dino Dai Zovi yine Mac kullanıcılarının bilgisayarlarını yönetici hesabı ile kullanmalarının tehlikeli olduğunun da altını çizdi. Mac'te 9-10 saat içinde bulduğu güvenlik açığından sonra "su da kan vardı" diyen Dino Dai Zovi bunu ne manada kullandığı sorulunca da şöyle yanıt verdi: "QuickTime'da ve hatta Java ile ilgili QuickTime'da bile daha önceden rapor edilmiş birçok açık mevcuttu ve bence bir yazılımda önceden birçok hata bulunmuşsa ileride de bu yazılımda birçok hata çıkacaktır."

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <