Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Micron'dan Standart 1066 MHz

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347772 08-05-2007 06:07 GMT-1 saat    
Micron'dan Standart 1066 MHz


Bilgisayar performansını etkileyen en önemli parçalardan biri olan belleklerde de gelişim dur durak bilmiyor. Micron'un 1066 Mhz'lik belleği hazır.

Micron Technology tarafından piyasaya sürülecek olan 1066 Mhz'lik DDR2 bellek ve yongaları, 78 nm teknolojisi ile üretiliyor ve JEDEC standartlarını destekleyecek ilk yongalar ve tammamuller olma özelliğini taşıyorlar. Diğer DDR2 bellekler gibi standart 1.8V güce ihtiyaç duyan ürün; 512 MB, 1 GB ve 2 GB'lık parçalar halinde kullanıcılarla buluşacak. Tabii bunları kullanan ürünleri mağazalardan satın almak için ise bir süre daha beklemek gerekiyor.

1066 MHz "standardında" çalışan bellekler 2007'nin üçüncü çeyreğinde kasamıza girecek. Kasamıza girecek derken, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için, ürünün fiyatı konusunda henüz bilgi sahibi olmadığımızı da söyleyelim. Elbette gecikme sürelerine bağlı olarak fiyatın oldukça değiştiği piyasada, zorlama belleklere nazaran daha ekonomik fiyatlara sahip olacaklarını söyleyebiliriz. Burada diyebileceğimiz şey, JEDEC bizi diskoya götür, olacaktır.Bu rakamı sanki bi yerden... Evet!

Belleklerde 1066 Mhz'lik hıza ulaşmak elbette atla deve değil; biraz voltaj ve BIOS ayarıyla o hıza itemeyeceğiniz bellek yok gibi. Ama Micron, kararlı ve daha az güç ile bu işi JEDEC standartlarda çözüyor. Ürünü Türkiye'ye ne zaman geleceğini ve hangi fiyata satın alınacağını merak edenler buradan ilgili kişilere ulaşabilirler.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <