Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

AMD'den Puma Çıkıyor

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347791 22-05-2007 08:05 GMT-1 saat    
AMD'den Puma Çıkıyor


Japonya'nın başkenti Tokyo'da bir basın toplantısı düzenleyen AMD, dizüstü bilgisayarlar için yeni nesil açık platformunun bazı ayrıntılarını açıkladı.


"Puma" kod adıyla anılan platform, pil ömrü, grafik ve video işleme iyileştirmelerinin yanında, genel sistem performansında da artış göstererek daha zengin bir görsel deneyim sağlayacak. "Puma" platformunun, piyasaya çıkan AMD M690 mobil yonga seti ve 65nm süreç tabanlı AMD Turion™ 64 X2 çift çekirdek mobil teknolojisinin başarıları üzerine kurulması bekleniyor.

Griffin + RS780

"Puma" platformunu oluşturan temel teknolojiler, AMD'nin yeni nesil dizüstü işlemcisi olan "Griffin" kod adlı işlemci ve AMD'nin yeni nesil "RS780" mobil yonga seti. Bu yeni platform, AMD'nin ATI ile birleşme ve bütünleşme sonucunda üstlendiği, platform istikrarını, piyasaya ulaşma hızını, performans-enerji verimliliği orantısını ve tüketicilerin ve ticari müşterilerin beklentilerini karşılama kararlılığını ortaya koyuyor. "Puma" platformunun, 2008'in ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeni nesil mikroişlemci mimarisi

"Puma" platformunu temelinde, AMD'nin yeni nesil dizüstü işlemcisi olan "Griffin" yatıyor. AMD, "Griffin" ile pil ömrünü uzatacak ve genel bilgisayar performansını artıracak bazı yenilikler geliştiriyor. "Griffin" işlemcisinin getireceği yeniliklerden bazıları şöyle:


:: Enerji açısından optimize edilmiş HyperTransport™ ve bellek denetimi, işlemci çekirdeklerinin bulunduğu güç düzleminden farklı bir düzlemde çalışan işlemci silikonuna tümleşik; böylece çekirdeklerin düşük tüketimli modlara geçmesine olanak tanıyor.
:: Performansın dinamik olarak ayarlanması, çekirdeklerin birbirinden bağımsız frekans ve voltajlarda çalışmasını sağlayan farklı voltaj düzlemleri sayesinde enerji tüketimini düşürüp pil ömrünü uzatıyor.
:: Enerji açısından optimize edilmiş HyperTransport™ 3.0, eskisine göre üç kattan fazla giriş-çıkış bant genişliği sağıyor. Ayrıca yeni enerji tüketimi özellikleri, bant genişliklerini dinamik olarak ayarlıyor.

"RS780" Platform Teknolojisi

"Griffin", zengin bir görsel deneyim ve yüksek performans sağlamak için, gelecekte piyasaya sürülecek olan "RS780" dizüstü yonga setiyle birleştirilecek. Based on PCI Express Generation 2 ve HyperTransport™ 3.0 teknik özelliklerine göre tasarlanan "RS780" yonga setinin, aşağıdaki önemli özellikleriyle dizüstü bilgisayar deneyiminde çıtayı yükseltmesi bekleniyor:

:: Ana kartta DirectX 10 grafik işlem
:: Birleşik Video Çözücüsü ile enerji tasarruflu yüksek çözünürlüklü çoklu ortam desteği
:: DVI, HDMI ve DisplayPort ile tümleşik çoklu monitör desteği
:: HyperFlash özellikli NAND flash ile doğal güney köprü desteği
:: Pil ömrünü uzatmak için tümleşik ve harici grafik arasında dinamik geçiş sağlayan PowerXpress

:: Bu haberi forumda tartışmak için buraya tıklayın.


Bilgi için:

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Türkiye

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <