Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Creative'den Apple'a Taş

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347794 25-05-2007 07:19 GMT-1 saat    
Creative'den Apple'a Taş


Apple iPod Shuffle ile küçük ve şık müzikçalar yapmak konusunda bir adım ileri geçmişti. Creative biraz geç de olsa güzel bir ürünle karşılık veriyor: Zen Stone.


Tüm dünyada gençlerin sevgilisi olan, ama nedense teknik yetersizlikleri ve Mac harici bilgisayar kullanıcılarını deli eden iTunes gibi bir yazılıma sahip olması nedeniyle bizim pek fazla ısınamadığımız iPod (aypot) ufak-tefek ve şık müzikçalarlar konusunda iPod Shuffle (aypot şafıl) ile yaygınlığını artırıyor. Bu ufak müzikçalar herhangi bir ekrana sahip olmadan sıralı veya rasgele müzik dinlemenize izin veriyor.

Herkes, Apple gibi yakında optik diskleri de ısırılmış elma biçiminde üretmeye hazırlanan bir firma karşısında önde gelen müzikçalar üreticilerinin neden sessiz kaldığını merak ediyorken, Creative bu sessizliği bozmuş gibi görünüyor. Dış görünüşleri öncesinde teknik yeterlilikleri ile dikkat çeken müzikçalar (ses kalitesi falan, herkesin ilgisini çekmiyor tabii) ve birçok çeşitli ses sistemileri üreten Creative, taşınabilir müzikçalar serisi Zen ailesine yeni, minik bir üye ekliyor.Zen Stone: Şık, Tahminen Daha Ucuz ve Daha Kullanışlı


Creative'in yeni müzikçalarında iTunes benzeri bir yazılıma gereksinim duyulmuyor ve bu daha en başından birçok kullanıcıyı iPod Shuffle yerine Zen Stone tercihine yönlendirecek bir durum. Bunun yanında özellikle ülkemizde, Zen Stone'un iPod Shuffle'dan ucuz olmasını beklediğimizi söylemeliyiz. Her ne kadar Apple ürünlerinin ülkemizdeki fiyatları, Bilkom, Apple IMC Türkiye ismini aldığından beri daha makul seviyelerde seyretse de bu ürünle baş edebilecek fiyat seviyelerine düşmesi zor görünüyor. Diğer taraftan Zen Stone ülkemize gelir mi, ne zaman gelir, gelirse kaça olur, gibi sorulara kısa süre içinde cevap bulacağımıza inanıyoruz.Zen Stone 1 GB'lık depolama alanıyla piyasaya sürülecek. iPod Shuffle gibi herhangibri ekrana sahip olmayan ürün sıralı ve reasgele çalma özelliklerini destekliyor. Bunun yanında USB aracılığıyla pilini doldurabiliyor ve içine şarkı ve diğer dosyalarınızı atabiliyorsunuz. Zen Stone, en iyi şartlarda 10 saatlik müzik dinleme süresi sunuyor. Yani 2-3 günde bir pili doldurduğunuzda ev-iş-ev arasındaki yolda size müzik keyfi yaşatabilir. Olur da ülkemize gelirse, deneyimlerimizi size detaylı olarak aktaracağız.


Bilgi İçin -

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <