Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Western Digital'den 250 GB 2,5" Disk

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #347796 26-05-2007 07:50 GMT-1 saat    
Western Digital'den 250 GB 2,5" Disk


Western Digital, geçtiğimiz aylarda 200 GB sığaya sahip 2,5 inçlik disk üreten Toshiba'nın rekorunu 250 GB'la kırdı. Seagate tarafında ise henüz ses yok.


Western Digital şu anda Seagate ve Samsung ile beraber piyasadaki üç büyük disk üreticisinden biri ve alâmet-i farikası olan Raptor serisi, 10.000 devir/dakika hızındaki diskleriyle yüksek performansı hedefleyen ama sunucu işletmeyen kullanıcıların gözdesi durumunda. Western Digital, en son Scorpio serisi ürünüyle bir rekora imza atarken 2,5 inçlik diskler de santimetrekare başına düşen veri miktarında da önemli bir gelişim gösteriyor.

Rekor Western Digital'de

Geçen ay Toshiba'nın ürettiği 2,5 inçlik 200 GB sığaya sahip sabit disk, pazar lideri olan Seagate'i geride bırakmıştı. Şimdi ise Western Digital 250 GB sığayla bayrağı devralıyor. Bu disk yalnızca depolama alanı olarak başarılı değil, teknik anlamda da doyurucu değerler sunuyor.

Western Digital'in Scorpio serisin 250 GB'lık modeli, SATA veriyolunu kullanıyor ve teorik olarak 1,5 Gbit/s aktarım hızı sağlıyor. Burada küçük bir not iletelim; birçok masaüstü diski SATA II desteği küçük bir jumper aracılığıyla kapatılmış olarak geliyor, yani farklar hâlen psikolojik düzeyde. Diskin dönüş hızı 5400 devir/dakika ve 8 MB önbellekle desteklenmiş. Ortalama erişim gecikmesi ise 4,2 ms olan diskin veriye erişmesi 12 ms sürüyor.

Şu an için ülkemizdeki fiyat konusunda bilgimiz bulunmuyor. Yurtdışında yaklaşık 200 dolar karşılığında bu ürünü edinebiliyorsunuz. Her ne kadar Western Digital fiyatları genellikle aynı tutuyor olsa da kesin bir bilgi almadan yazmayalım.Kaynak:

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Digital

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <