Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Hangi cep telefonunun pili daha çok dayanıyor?

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348252 17-02-2008 18:27 GMT-1 saat    


Amaç her zaman daha fazla dayanmak! Çünkü güçlü bir batarya olmadan cep telefonunuzun muhteşem özelliklerinin hiçbir anlamı kalmaz. Sizlere bu cep telefonu maratonunda hangi modellerin batarya-performansları ile öne çıktıklarını göstereceğiz.

Hiçbir şey cep telefonu bataryasını şebeke sinyallerinin zayıf olduğu bir yerde sürekli telefon görüşmesi yapmak kadar fazla yoramaz. İşte biz de tam bu "elverişsiz" şartlar altında telefon görüşme süresini ölçüyoruz. Bahsettiğimiz koşullarda cep telefonu, baz istasyonu ile bağlantı içinde kalmak için maksimum güç ile iletim yapar.

Üretici verileri ile gerçek değerler farklıdır
Üreticilerin verdiği görüşme süreleri ideal şartlar altında elde edilen değerlerdir. Doğal olarak bunun sonucunda yüksek değerler ortaya çıkar. Buna karşın biz, minimum konuşma süresini ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu değer cep telefonunuzun günlük kullanım şartlarına ne kadar dayanabildiğini daha gerçekçi bir şekilde ortaya koyar.

Yeni katılanlar
İlerleyen sayfalarda hangi cep telefonunun en uzun süre dayandığını size göstereceğiz. Mesela Top 10 içerisinde "yeni" olarak tanımlayabileceğimiz SGH-G600 ve SGH-G800 gibi Samsung cep telefonları var. Apple'ın iPhone'u 13. sıraya yerleşti, Nokia E51 ise 16. sıraya. Her akıllı telefon bu kadar fit değil: Nokia'nın ince, kapaklı cep telefonu ancak sondan bir önceki sırada yer alabildi.

Batarya bakımı
Satın alma tavsiyelerimizi ilk beş cihazı da içeren, dördüncü sayfadaki tablomuzdan öğrenebilirsiniz. Güç kaynaklarınıza nasıl bakım yapmanız gerektiğini ise üçüncü sayfada bulabilirsiniz.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <