Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sadece düşünmek yeter...

> 1 <

developer
Yeni Klasör!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3803 ileti
Yer: İstanbul
İş: pek çok
Kayıt: 20-12-2005 22:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #348267 23-02-2008 10:10 GMT-1 saat    


2008 yılının son aylarında, beyinden aldığı elektriksel aktiviteyi sinyale çeviren ve kablosuz olarak bilgisayara gönderen bir headset piyasaya sunulacak. Emotiv isimli şirket, bu headset yardımıyla bilgisayar kullanıcılarının bilgisayar ile iletişim kurmasını amaçlıyor.

Emotiv başkanı Tan Le, geliştirdikleri headset'in beyinden aldığı sinyalleri bir bilgisayar oyunun anlayabileceği komutlara çevirdiğini ve böylece farklı bir oyun deneyiminin mümkün hale getirildiğini söyledi.

Beyin hücrelerinden gelen sinyalleri okuyabilen headset'ler aslında çok yeni bir fikir değil. Ancak Emotiv'in ürünü daha önceki çalışmalardan biraz farklı bir düşüncenin sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Her şeyden önce, yeni headset oyunlarla birlikte kullanılabilecek. Daha da önemlisi, ürün bir son kullanıcı ürünü olacak; yani binlerce dolar karşılığında satılması düşünülmüyor. Headset'in kullanımının son derece basit olması ise, özel bir teknisyene ya da zorlu kalibrasyon çalışmalarına gerek kalmaması anlamını taşıyor.

Duygu ve düşünceleri sanal dünyaya taşımak
Headset'in yurtdışı fiyatının şimdilik 299 Dolar olması planlanıyor. Headset ile yapabileceklerinize bir örnek: Oyun içerisinde rakibinizi öldürdüğünüzde yüzünüzde bir gülümseme oluşursa, sanal dünyadaki kahramanınız da gülümseyecek, yani mutlu olacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre, headset 30'dan fazla duyguyu ve hareketi destekleyebiliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <