Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

15 Favori Müzik Sitesi

> 1 <

evab

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 19 ileti
Yer:
İş: Drummer
Kayıt: 10-05-2012 01:06

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #350095 13-05-2012 01:10 GMT-1 saat    


Uzun bir süredir, yeni şarkılar dinlemek/keşfetmek isteyenler için site önerileri yapmayı planlıyordum. Sık kullandığım 15 siteyi belirler belirlemez de listeyi paylaşmak istedim.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

‘Music map’ kategorisindeki sitelerden biri olan tuneglue’de, search kısmında yazıp arattığınız bir grup/isim sonrası ‘expand’ seçeneği ile benzer özellikteki grup ve isimleri öğrenebiliyorsunuz. Çıkan isimlerden de expand yapmaya devam ettiğiniz zaman ortaya şahane bir müzik ağacı çıkabiliyor.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Mike Lewis, sevdiği şarkıları birkaç cümle ve download seçeneği ile paylaştığı bu blogunda, aynı zamanda ‘Send Me a Track’ diyerek takipçilerinin gönderdiği şarkılara da yer veriyor. Birçok alternatif grup ve henüz albümü çıkmamış isimlere yönelik paylaşımları sıklıkla yapan Lewis’in blogu, yeni şeyler dinlemek istediğimde ilk açtığım sitelerden biridir.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Yeni çıkan birçok albümü torrent sitelerinde bile bulamazken israbox’ta rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Yeni şeyler dinlemek isteyenlere ise, search kısmına folk, indie, jazz vs. gibi genre etiketlemelerini yazıp aratmalarını şiddetle tavsiye ederim.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Haritalama altyapısıyla hazırlanmış siteler içerisinde karşılaştığım en iyi sitenin liveplasma olduğunu söyleyemem gerek. Üstelik liveplasma’yı benzer özellikteki diğer sitelerden ayıran en önemli yanı, müziğin yanı sıra film ve kitap araştırması da yapabiliyor olmanız. Sevdiğiniz bir grubu, filmi ya da kitabı search kısmına yazdığınız an site, size benzer özellikteki seçenekleri sıralamakla kalmayıp sol alt köşede video, albüm kapakları, bilgileri gibi özellikler sunuyor.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

4-5 yıl önce ilk last.fm hesabımı aldığım zaman sanırım internet başında geçirdiğim zamanlar çok daha fazla anlam kazandı. Şu an çok severek takip ettiğim birçok grup ve ismi last.fm sayesinde tanıdım diyebilirim. Özellikle, çok sevdiğim bir grubun ‘similar artists’ bölümüne girerek günler harcadığımı ve bundan da her zaman büyük zevk aldığımı eklemem gerek.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) for robots

David Brusie’nin telif haklarına gösterdiği hassasiyeti özellikle belirtip paylaşımlarındaki amacının takipçilerine yeni müzikler ve isimler keşfettirerek onları konserlerine yönlendirmek olduğunu belirttiği bu sitede, Brusie, kimi zaman sevdiği şarkıların mp3’ünü, kimi zaman da videolarını paylaşarak o şarkı ve isimlere yönelik bilgiler veriyor.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Adından da anlaşılacağı üzere, araştırdığınız bir grup ya da isme benzeyen seçenekleri sunması ile başarılı bir müzik ağacı oluşturmanızı sağlayan şahane bir keşif sitesi.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

İster sevdiğiniz bir grubu aratın, ister modunuzu seçin ve site sizin için çalsın.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Musicovery ile benzer özellikleri olan music to use’da, modunuzu seçebilmenizin yanı sıra, genre seçerek de şarkıları dilediğinizce listelendirebiliyorsunuz.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Israbox gibi torrent ve birçok paylaşım sitesinde bulamadığınız yeni albümleri plixid de bulmanız mümkün.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Daha çok albüm ve şarkı tanıtımı yapılan bu sitede

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) downloads bölümüne tıkladığınız zaman, sevdiğiniz türe ait grup ve isimleri listeleyebilir, ardından da onların sayfalarına girerek ücretsiz olarak paylaşılan mp3’lerini indirebilirsiniz.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Moda göre müzik dinlemek denildiğinde birçok insanın aklına ilk olarak streomood geliyordur sanırım. Dreamy’i seçerek uykuya dalmışlığım çok fazladır.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

İster en popülerleri, ister moda göre eklenenleri, isterseniz de en son yüklenenleri seçin. The Sixty One, play tuşuna bastığınız andan itibaren çalan şarkıyı söyleyen kişiye ait şahane bir fotoğrafla beraber, o kişi ya da gruba ait kısa kısa bilgileri de pop-up şeklinde vermesi ile her zaman için en sevdiğim sitelerden biri olmayı başarmıştır.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Uwall.tv, listedeki diğer sitelerden biraz daha farklı. Mod ya da genre üzerinden seçtiğiniz listede çıkan isimleri tıkladığınız zaman youtube tabanlı videoları ile karşılaşıyorsunuz. Özellikle, dinlemenin yanı sıra izlemeyi de tercih edenler için oldukça iyi hazırlanmış bir site diyebilirim.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Listedeki birçok sitede yer alan türe göre müzik dinleme seçeneği we are hunted’da da mevcut. Kullanıcıları tarafından hazırlanmış birçok playlisti de altyapısında barındıran bu site, kolay kullanımı ve görselliği açısından son günlerdeki favorilerimden biri.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <