Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

South Park

> 1 <

evab

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 19 ileti
Yer:
İş: Drummer
Kayıt: 10-05-2012 01:06

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #350124 23-05-2012 22:54 GMT-1 saat    


Büyümekte olan dört çocuğun, Cartman, Stan, Kyle ve Kenny’nin gözünden dünyadaki politik, sosyal ve güncel olayların ironik bir şekilde ele alındığı dizi, yetişkinler için hazırlanmış içeriğinden anlatımına ‘kendine has’ benzersiz bir yapım.

Matt Stone ve Trey Parker adlı Coloradolu iki genç tarafından 1997’de yaratılan South Park’ta her dakika güleceğinizi kimse garanti edemez ama yaratıcılarının da iddia ettiği gibi çok sık ‘şaşıracağınız’ kesin!

South Park, gerçekten var olan bir kasabadan esinlenilerek yaratılmış. ABD’nin Colorado eyaletinde yer alan Fairplay, South Park dizisinde mekan olarak kullanılan kasabanın bulunduğu yer. 1859 yılında altın bulunmasıyla ‘altın avcısı’ hücumuna uğrayan ‘gerçek South Park’ aynı zamanda dünyada en çok UFO görülen yerlerin de başında geliyor. Bazı şeyler yerine oturmaya başladı, değil mi?

Ana karakterler şöyle,Eric Theodore Cartman,

South Park'ın ailesi Alman soylu, antipatik, sinirli, küfürbaz ve ırkçı kahramanı. Dizinin yaratıcılarından Trey Parker tarafından seslendirimektedir. Şişman, tombul görünümlü, açık kahverengi saç rengine sahiptir.
Cartman şişmandır fakat arkadaşları onun şişmanlığıyla her dalga geçmek istediğinde, şişman olmadığını iri kemikli olduğunu iddia eder. Cartman sıkı bir Hitler hayranıdır. Hatta bir bölümde dünyayı Yahudilere karşı örgütlemeye çalışmıştır.Bir insanda bulunabilecek tüm negatif özelliklerine rağmen Cartman kendisinin mükemmel olduğunu düşünecek kadar saf bir karakterdir. Olaylar her zaman lehine sonuçlanır veya öyle zanneder. South Park'ın bir çok bölümü, onun saflığını ve cehaletini konu alır.Kyle Broflovski,

South Park'ın Yahudi karakteri. Saçları Matt Stone'un saçlarına benzetilmek istenmiştir, zaten Kyle karakteri Stone'un çocukluğu baz alınarak oluşturulmuş bir karakterdir. Kyle'ın İke isimli 3 yaşında, dahi, Kanadalı evlatlık bir kardeşi vardır. Fiziksel görünümü oldukça büyük, kızıl renkli kabarcık saçlara sahip olmasıyla dikkat çeker.Ancak saçlar şapkası nedeniyle görünmemektedir. Kyle, turuncu bir mont, yeşil değişik bir şapka ve de koyu yeşil bir pantolon giyer.
Kyle kasabadaki sayılı Yahudilerden biridir ve bu yüzden kendini grup arkadaşlarından ve diğerlerinden dışlanmış hissetmektedir. Ülkedeki Yahudi kesimi temsil etmekte ve onun üzerinden bu gruba göndermeler yapılmaktadır.Stanley "Stan" Marsh,

Stan ve Kyle sık sık dörtlünün başları olarak görülür. Stan, dörtlüdeki en "normal" çocuktur, çoğunlukla dürüsttür, yaşına göre olgundur ve mantıklıdır. Fiziksel görünüşte siyah ve düz saçlara sahiptir.Gruptaki dörtlüye göre daha zayıftır.Ayrıca gruptakilerden bir yaş büyüktür. En sevdiği arkadaşı ise Kyle Broflovski'dir. Eric Cartman başına buyruk bir karakter olduğundan ayrı tutulursa, çoğu durumda grubun lideri konumundadır.Ayrıca Stan, kız arkadaşı Wendy ile konuşurken sürekli kusmasıyla da ünlüdür.Kenny McCormick,

South Park'ın en fakir ve en küfürbazıdır. İlk beş sezon boyunca birkaç istisna hariç dizinin her bölümünde ölür. Ayrıca tam bir seks manyağıdır. Her zaman parka ve kapüşon giydiğinden yüzü belli değildir. Dizide hakkında en az şey bilinen karakterlerden biri Kenny olup, bu gizemli hali ayrı bir hayran grubu yaratmıştır. Fiziksel görünüşü vücudunun neredeyse her yerini saran kıyafeti nedeniyle belli olmamaktadır.Babası bir alkoliktir ve bu yüzden ailesi çok fakirdir. Annesinin üstünde 'I'm with stupid' yazan bir tişört vardır ve tişörtteki ok işareti Kenny'nin babasını gösterir. Cartman onun fakirliğiyle sürekli dalga geçmektedir. Kenny hemen hemen her bölümde ölür ve öldüğü zaman fareler tarafından yenir.L. "Butters" Stotch,

South Park'ın en saf çocuğudur. Derslerine çalışır, ailesine saygılı davranır. Ara sıra küfür eder ancak en fazla "Son of a biscuit" yani "bisküvi çocuğu" türü cümleler kurar. Ailesi çok kuralcıdır. Ailesinin ona yapmadığı kalmamıştır. Hatta bir bölümde onu Paris Hilton'a satmışlardır. Sinirlenince hayalinde Dr.Doom kostümünü giyer ve kendine Profesör Kaos der. Yardımcısı General Karmaşa ile aklı sıra korkunç planlar yapar. Cartman'ın bir işine bulaştığında daima zararlı o çıkar. Oldukça güzel ve şirin bir ses tonu vardır ve bu onu sevimli yapan etkenlerdendir.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


CasperAto
---Bilgin---

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 160 ileti
Yer: İzmir
İş: Öğrenci
Kayıt: 04-02-2013 03:48

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#351364 14-09-2013 13:54 GMT-1 saat    
vayy güzel

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <