Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

L.A. Noire Tam Çözüm Burada

> 1 <

Assasin

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2082 ileti
Yer: Manhattan
İş: Öğrenci
Kayıt: 25-03-2006 08:01

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #350239 05-07-2012 03:24 GMT-1 saat    
Haberler, ekran görüntüleri, tanıtım videoları, yeniden ekran görüntüleri, ön incelemeler ve incelemeler... L.A. Noire için bugüne dek o kadar çok haber yapıldı ve yazı yazıldı ki artık herkes yavaş yavaş L.A. Noire haberi görmekten sıkılır hale geldi. Neyse ki oyun birkaç haftadır piyasada ve hakkında haber yapılacak bir şey kalmadı gibi.

Eh hal böyle olunca biz de bir tam çözüm yazalım dedik. Bu yazıyla birlikte, Los Angeles sokakları gerçek kahramanına kavuşacak, bütün davalar beş yıldızla çözülecek. Haydi başlıyoruz...

Önemli uyarı: Davaları 5 yıldızla çözebilmek için yalnızca delilleri toplamak ya da doğru soruları sormak yeterli değil. Bunun için görevler sırasında etrafa verdiğiniz hasara ve yayaların hayatını tehlikeye atmamaya özen göstermeniz gerekiyor.

Bölüm 1 - Patrol Desk görevleri

Bu görevler oyunun "Tutorial" olarak görebileceğimiz öğretici görevleri aslında. Çok basitler ve sizi oyuna iyice ısındırmayı başarıyorlar. Cole Phelps yani kendimizle tanışıyoruz. Ayrıca partnerimiz Ralph Dunn ile birlikte LA sokaklarını ufak suçlardan temizleyeceğiz.

Görev 1: Upon ReflectionOlay yeri

Olay yerine geldiğinizde, ilk iş olarak gazeteyi okumayı ihmal etmeyin. Gazete yolun sağ tarafında bulunuyor. Dümdüz ileri koşun ve kapıya sıçramış kanı inceleyin. Daha sonra kapıya bakarken solunuzda kalan iki binanın arasındaki bölgeye girin ve hemen üzerinizde bulunan cama bakarken "X" tuşuna basarak silahı bulun. Silahın yansıması camda görünüyor yani silah karşı binanın çatısında olmalı.

İleriye doğru koşun ve sola dönerek binanın su gider borularından çatısına tırmanın. Az önce camdan yansımasını gördüğünüz silah bu çatıda merdivenden çıktığınızda solunuzda bulunuyor. Silahı alın ve inceleyin. Üzerinde bulunan seri numarasını görene dek hareket ettirin. Ayrıca bu arada silahtan iki merminin ateş aldığını da görün ve silahı bırakın. Aşağı inin ve partnerinizle konuşarak silah dükkanına gidin.

Silah dükkanı

Dükkanın sahibi size hemen Smith & Wesson silahların kayıt defterini verecek. Defteri inceleyin ve silahta yazan seri numarasıyla aynı olan satırı bulup etkileşim tuşuna basın. Silahın sahibinin adresini almış oldunuz. Errol Schroeder'in adresine ve 2 numaralı dairede oturduğunu öğrendik. Arabanıza binin ve Errol'un evine gidin.

Errol'un evi

Errol'un evine geldiğinizde, Errol partnerinizi yumruk atıp bayıltacak ve sizde Errol'u dövmek zorunda kalacaksınız. Son olarak açık olan çekmecedeki not defterine bakın ve davayı sonlandırın.

Görev 2: Armed and Dangerous

Partnerinizle birlikte Westlake Savings and Loan adlı bankanın önüne geliyorsunuz. Arabanın arkasından tüfeğinizi alın ve herkesi öldürün. Binanın içerisine girerek kalan 3 kişiyi de vurun ve görevi bitirin. Bu üç kişiden ikisi giriş katında, üçüncüsü ise, ilk ikisini öldürdükten sonra hemen üstünüzdeki balkonda belirecek.

Görev 3: Warrants Outstanding

Wendell kardeşleri kovalamaya başlayın. Çatılarda devam eden kovalamacanın ardından sizi tuzağa düşürecek. Yerden kalkın ve kafasını kırın. Kendisini dövdükten sonra dava sonuçlanmış olacak.

Görev 4: Buyer Beware

Olay Yeri

Cesedi inceleyin ve cebinden fişi alın. Ceset ile sokak arasındaki mermileri kontrol edin. Çöp kutusunda bulunan FN Browning pistolü alın. Turuncu gömlekli insanın ifadesini alın ve ayakkabı dükkanına girin. Clovis Galletta ile tanışacaksınız. Vermeniz gereken cevaplar:Witness Account: Yalan - Deliliniz: Layaway Voucher
Murder suspect: Şüpheli
Details of Shooting: Doğru

Eagleson'ın Silah Dükkanı

Silah dükkanının sahibiyle konuşun ve Edgar Kalou isimli şahsiyetin silahın sahibi olduğu ve bakıma geldiğini öğrenin. Dükkandan çıkın ve Hartfield's Jewelery Store'a gidin

Hartfield's Jewelery Store

Edgar Kalou ile konuşun. Tabii konuşurken onun Edgar olduğunu anlayamayacaksınız ama hemen peşinden koşmaya başlayın. Parka doğru devam edin ve silahınızı çekerek yuvarlak dolana kadar hedefin üzerinde tutun. Edgar tutuklanacak.

Interrogation Room

Sorgu odasına geldiğinizde Edgar Kalou ile konuşmaya başlayın. Vermeniz gereken cevaplar:

Argument with Gage: Yalan - Deliliniz: Clovis Galletta tarafından yapılan itiraf
Possible religious motive: Şüpheli

Edgar Kalou'yu cinayetle suçlayın ve davayı kapatın. Tebrikler, rütbe atladınız...

Bölüm 2: Traffic Desk görevleri

Görev 1: The Driver's Seat

Olay Yeri

Arabayı inceleyin. Kanlı boruyu inceleyin. Stenzel marka gözlüklerle sürücünün ehliyetini incelemeyi de unutmayın. Arabanın bagajını açın ve Live Hog Receipt'i alın. Nate Wilkey'i sorgulamanız gerekiyor. Vermeniz gereken cevaplar:

Purpose at scene: Doğru
Knowledge of Adrian Black: Doğru
Concents of wallet: Şüpheli
Bloodstained pipe found: Doğru

Buradan ayrılıp Black Residence'a gidin.

Black Residence

Eşle görüştükten sonra evi aramaya başlayın. Adrian’ın odasına girin ve tren biletini inceleyin. Cavanagh Bar’ın kibritlerini inceleyin. Stenzel gözlüklerin kabını ve arkasında başka bir kadının imzası ve notu olan fotoğraf çerçevesini inceleyin. Margaret’in yatak odasına gidin ve orada bir fotoğraf daha bulacaksınız. Yemek masasının üzerinde duran gazeteyi okumayı ihmal etmeyin. Evin çeşitli noktalarında Cavanagh’s Bar’ın kibritleri var ve hepsini inceleyin. Bu şekilde müdavimi olduğunu öğreneceksiniz.Daha sonra masanın üzerinde bulunan Instaheat faturası ve afişini inceleyin. Afişi ters çevirmeyi sakın unutmayın çünkü başka bir ipucu daha elde edeceksiniz. Telefonu kullanarak R&I’ı arayın ve Cavanagh’s Bar’ın adresini alın. Az önce mutfakta bulunan kapıdan dışarı çıkarak Instaheat ısıtıcısının altında bulunan bütün boruları doğru yerlerine takın. Eksik olan parça olay yerinde bulduğumuz parçayla aynı. Tekrar içeri dönün ve Margaret’i sorgulamaya başlayın. Cevaplar:

Slaughterhouse receipt: Doğru
Location of Adrian Black: Doğru
Alibi for Mrs. Black: Doğru
Cavanagh’s Bar matchbook: Doğru
Stenzel glasses case: Doğru
Photograph signed “Nicole”: Yalan – Deliliniz : Fotoğrafın arkasındaki imza

Evden çıkın ve Cavanagh’s Bar’a gidin.

Cavanagh’s Bar

Frank Morgan’ı sorgulayın. Cevaplarınız:

Link to abandoned vehicle: Yalan – Delil: Receipt for live hog
Location of Adrian Black: Şüpheli

Bu noktada Frank’ı tutuklayıp tutuklamayacağınız tamamiyle sizin elinizde. İki türlü oynanışta da hiçbir fark olmadığından isterseniz tutuklayın isterseniz tutuklamadan bırakın. Eğer Morgan’ın evine polis aracına binerek giderseniz, telsizden “Swine Blood” ipucunu alacaksınız.

Morgan’s Apartment

2 numaralı daireye gidin ve Adrian Black ile karşılaşın. Camdan çatıya kaçacak siz de kovalayacaksınız. Bekowsky köşeye sıkıştıracak ve dava çözülecek.

Görev 2: A Marriage Made in Heaven

Crime Scene

Ray’s Cafe’nin dışındaki cesedi inceleyin. Hayat sigortası poliçesini bulacaksınız. Ceketin cebinde cüzdan bulacaksınız. Sorgu hakiminin anlattıklarını dinleyin. Bu dakikadan sonra kendisine Coroner diyeceğim karışıklık olmasın. Coroner ile konuştuktan sonra lastik izleri ve kan izlerini araştırın. Hemen kafeyi karşınıza aldığınızda binanın solunda kalan ara sokağa girdiğinizde çöp kutusunda duran bıçağı almayı sakın unutmayın. Ardından içeri girin v e Shannon Perry ile konuşmaya başlayın. Cevaplar:Eyewitness report: Doğru
Suspect vehicle description: Doğru
Argument overheard: Şüpheli

Ray’s Cafe’ye girin ve barda duran üçüncü gazeteyide okuyun. Ardından Dudley Lynch ile konuşun. Cevaplar:

Hit and run incident: Şüpheli
Association with victim: Doğru
Argument overheard in bar: Şüpheli
Joint business venture: Şüpheli

Telefona gidin ve R&I’ı arayın. Aracın sahibinin adresini öğreneceksiniz. Bu adrese doğru yola çıkın.

Shelton Residence

Shelton kaçmaya çalışacak. Aracınızla takip edin ve yoldan çıkarana kadar takibi sürdürün. Eğer zorlanıyorsanız partnerinizin oturduğu koltuk tarafına aracı alırsanız partneriniz ateş edecektir, gerektiği kadar yaklaşın hatta dibine kadar girin ve partnerinizin ateş etmesini sağlayın. Lastikleri patlatıp aracı yoldan çıkaracaktır.

Pattison Residence

Lorna Pattison ile görüşün. Cevaplar:

Hit and run incident: Şüpheli
Nature of argument: Şüpheli
Partnership with Leroy Sabo: Yalan – Deliliniz: Sigorta poliçesi

Telefona gidin ve Coroner’dan gelen mesajı dinleyin. Sizi morga çağıracak. Aracınıza binin ve morga gidin.

Central Morgue

Otopsi sonuçlarını Coroner’dan öğrenin ve Pattison Residence’a doğru yola çıkın.

Pattison Residence

Eve geri dönün ve Lorna Pattison’u tutuklamayı deneyin. Bu sırada Leroy sabo kaçmaya başlayacak ve siz de kovalayıp yakaladığınızda dava çözümlenmiş olacak.

Görev 3: The Fallen Idol

Crime Scene

Tepeden aşağı inin ve aracı inceleyin. Aracın içerisinde bulunan iç çamaşrını ve bagajda bulunan mektubu inceleyin. Shrunken Head için Coroner ile konuşun. Ardından tepeye tekrar çıkın ve ambulansın yanına giderek oyuncu June Ballard ile konuşun. Cevaplar:

Doping allegation: Şüpheli
Injured female passenger: Yalan – Delil: İç çamaşırı
Fake shrunken head: Şüpheli
Suspect “Mark Bishop”: Şüpheli

Central Receiving Hospital

Hemşire ile konuşun. Ardından Jessica Hamilton’ın odasının önündeki doktorla konuşun. Ardından odaya girin ve yatağın ayak ucunda bulunan hasta dosyasını okuyun. Ardından Jessica’yı sorgulayın. Cevaplar:Crash incident report: Yalan – İç çamaşırı
Contact with parents: Yalan – Annesinden gelen mektup
Assocation with Bishop: Şüpheli
Evidence of criminal abuse: Doğru

June Ballard’ı kafeye kadar takip edin. İçeri girip bir koltuğa oturun ve gazeteyle görünmez olun. Mark Bishop’ın apartmanına yönlendirileceksiniz. Gidebildiğiniz kadar çabuk gitmeniz gerekiyor çünkü geç kalırsanız davayı beş yıldızla çözmeniz mümkün değil.

Bishop’s Apartment

Gloria Bishop ile tanışın ve apartmanı incelemeye başlayın. Yatak odasının olduğu katta 20.000 dolarlık çeki bulun. Mark Bishop’a verilen “Saddle Award” a bakmayı unutmayın. Film seti fotoğrafını ve film seti replikasını inceleyin. Oturma odasında bulunan aksesuar dükkanı fotoğrafına da göz attıktan sonra Gloria Bishop’u sorgulamaya başlayın. Cevaplar:
Domestic disturbance: Şüpheli
Whereabouts of Bishop: Doğru
Check for $20.000: Yalan – Delil: 20.000 dolarlık çek
Abuse of jessica Hamilton: Şüphelibağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) İçin Tıklayın

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata OluştuCasperAto
---Bilgin---

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 160 ileti
Yer: İzmir
İş: Öğrenci
Kayıt: 04-02-2013 03:48

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#350792 04-02-2013 04:13 GMT-1 saat    
saol bu oyunuda çok sevdim

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <