Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Temiz Çevre ve Geri Dönüşüm Projesi

> 1 <

TemizCevre

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 09-11-2012 20:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #350647 10-11-2012 01:42 GMT-1 saat    
Türkiyede ilk defa Ağız Bakımı Ambalajları Colgate ve TerraCycle işbirliği sayesinde geri dönüştürülebilecek


Kullanılmış Ağız Bakım Ürünlerini yani diş macunu tüp ve kutuları ile diş fırçaları toplayarak, bu ürünlerin yeniden faydalı çevre dostu, farklı ürünlere çevrilmesine yada yeniden dönüştürülmesini sağlıyabilirsin!

23 Şubat 2012 tarihi itibariyle, TerraCycle Colgate Palmolive ile yaptığı ortaklığı sayesinde, Türkiye’nin her ilindeki okulların kullanılmış diş macunu tüpleri, kutuları ve fırçalarını TerraCycle’ın Ağız Bakımı Birliklerine gönderebileceği programda, toplanan öğeler, plastik saksılardan parklardaki banklara kadar değişen ürünlere dönüştürülecektir.
Bu birliklere Türkiye’nin her ilindeki okullar katılım sağlayabilir ve www.terracycle.com.tr ’yi ziyaret ederek, kullanılmış ağız bakım ürünlerini bir kutuya koyduktan sonra, alıcı ödemeli kargo etiketinin çıktısını alıp üzerine yapıştırmak suretiyle, hiçbir ücret ödemeden TerraCycle’a yollayabilirler.

Colgate Palmolive tarafından sponsor olunan Türkiyenin yerel okullarını içine alan bu harika projede, hem çocuklar geri dönüşüm konusunda bilinçlendirilmiş olucak hemde eğlenceli vakit geçirebilicek ve yaratıcı yetenekleri kullanma fırsatı bulucaklar. Kullanılmış ağız bakımı ambalajları çöpe atılmasındansa toplanmış olabilicek ve böylece TerraCycle tesislerinde değerlendirilecek.

Bu eğlence dolu projeye www.terracycle.com.tr’den başvurabilirsin!


Colgate Palmolive Türkiye Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler Projesi Hakkında

Colgate Türkiye, çocuklarımızın gülüşleri de en az gelecekleri kadar parlak olsun diye her yıl yüzbinlerce çocuğa ağız ve diş sağlığı eğitimi veriyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Derneği, Toçev ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen proje ile son 5 yıl içerisinde 2 milyon ilköğretim öğrencisine ulaşıldı. Proje kapsamında, özel eğitimli öğretmenler tarafından sınıflarda eğitici çizgi film, posterler ve oyunlarla eğitim verilmektedir. Öğrencileri motive etmek amacıyla çocuk diş fırçası ve diş macunu numuneleri de hediye edilmektedir.

Proje kapsamında 23 şubat tarihinde başlatılan toplantıda Ağız ve Diş Sağlığı Derneği, Toçev ve Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitimli öğretmenler ile TerraCycle bir araya geldi. Ağız Bakımı Ürünlerinin okul öğrencileri tarafından toplatılması konusunda bilgilendirilme yapıldı.


TerraCycle Hakkında:

TerraCycle, recycling yöntemi ile geridönüşüm yapan ve upcycling yöntemiyle geridönüşümü güç gerçekleşen öğeleri, yeniden kullanılabilir, orijinal ve çevre dostu ürünler haline dönüştüren uluslarası bir firmadır. 2001 yılında kurulan TerraCycle (www.terracycle.com.tr), atık toplama ve geridönüşümü mümkün olmayan tüketici ambalajlarının tekrar kullanılmasını sağlayan dünyanın lider firmasıdır.

TerraCycle kullanılmış ambalaj ve ürünlerin toplanması (cips paketleri, şeker ambalajları, meyva suyu paketleri, kalemler ve dış fırçaları gibi) ve bu kullanılmış ürünlerin doğaya atık olarak terkedilmesini önlemek amacıyla dünyada 30’un üzerinde farklı marka ile birlikte çalışmaktadır. İşbirliği yaptığı ülke sayısı giderek artmakta olan TerraCycle, atıkları oluşturduğu ‘toplama birlikleri’ sayesinde toplar. TerraCycle toplama birliklerine nasıl katılabiliceğiniz ilgili daha detaylı bilgi için lütfen www.terracycle.com.tr sitesini ziyaret ediniz.


Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Quick_man34
-- AdministratoR --

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1028 ileti
Yer: Bangalore
İş: Although I would say
Kayıt: 25-08-2009 17:13

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#350654 12-11-2012 22:20 GMT-1 saat    
Teşekkur ederız Bilgilendırdıgınız Icın ... Temız Cevre Icın eL ele

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştudülgeroglu

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 11 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 26-12-2012 23:59

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#350727 27-12-2012 19:55 GMT-1 saat    
Emeğinize sağlık .

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <