Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Viber ve Skype: Hangisi daha iyi?

> 1 <

Hawk
Süper Admin

grup tuttuğum takım
Yönetici Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 729 ileti
Yer: Biga
İş: Programcı
Kayıt: 20-01-2007 05:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #351145 23-05-2013 12:31 GMT-1 saat    
Viber bir akıllı telefon uygulaması olarak ortaya çıktı. Fakat yakın zamanda yaptığı atakla artık gözünü daha yükseğe dikmiş durumda. Windows ve Mac için ürettiği sürümlerle artık masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilme imkanı doğdu. Fakat bunlar için yine de bir akıllı telefona ihtiyaç duyuluyor. Çünkü Viber'in çalışması için telefon rehberi gerekli. Ayrıca Viber'in şu anda masaüstü sürümlerinin beta olduğunu da belirtmek gerekir.

Skype ise yıllardır hem masaüstü hem de mobil sürümleriyle rakiplerinin önündeydi. Ayrıca Skype, Windows Live Messenger'in kapanmasından sonra Microsoft tarafından geçilmeye zorlandı denilebilir.Peki Viber mi yoksa Skype mı daha iyi?

KayıtViber kullanabilmek için telefon numaranız ile kayıt olmanız gerekiyor. Ayrıca uygulamayı açtıktan sonra telefon rehberinizi programla eşitlemelisiniz. Aksi halde kullanmak mümkün olmuyor. Fakat Skype ile anında ücretsiz üye olunabiliyor ve istenilen numara ve kişi eklenebiliyor.

Görüntülü GörüşmeViber ile görüntülü görüşme yapabilmek için şu anda masaüstü sürümünü de yüklemiş olmanız gerekiyor. Aksi halde sadece mobil uygulamasından görüntülü görüşme yapmak mümkün değil. Skype ise tüm platformalara iyi entegre olmuş halde. Bu sayede de istenilen platformdan istenilen platform ile görüntülü konuşma olanağı mevcut.

Arama KalitesiViber halen beta olduğu için test aşamasında bazı sorunlar ortaya çıktı. Video kalitesi istediğimiz gibi değildi ve ses de çok net olarak karşı tarafa aktarılamadı. Fiber hat üzerinden dahi istediğimiz sonucu alamadık. Fakat Skype ile aldığımız sonuç kesinlikle kusursuzdu. Eğer iyi bir internet bağlantısına sahipseniz, skype ile hd görüşme kalitesine ulaşabiliyorsunuz.

SonuçÖzellikle Microsoft'un Skype'a olan güveninden de anlaşılabileceği üzere Skype halen bir numara. Viber her ne kadar görüntülü konuşmaya el atmış olsa da halen alması gereken çok yol var.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <