Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Nokia sonunda Android ile çalışan cihazlarını duyurdu!

> 1 <

Hawk
Süper Admin

grup tuttuğum takım
Yönetici Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 729 ileti
Yer: Biga
İş: Programcı
Kayıt: 20-01-2007 05:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #351988 27-02-2014 13:41 GMT-1 saat    
Nokia bugün Barcelona'da yeni telefon serilerini tanıttı ve sürpriz bir şekilde bu telefonlar Windows Phone 8 yerine Android işletim sistemini kullanıyor!

Yine de şanssız bir şekilde tam olarak Android kullanmıyor. Finlandiya'lı şirket Android'in değiştirilmiş bir versiyonunu kullanıyor. Aynı Amazon Kindle tarzı cihazlar gibi. Ayrıca görünümü de standart android sistemlerden farklı tasarlanmış. Daha çok Windows 8 Phone tarzı bir arayüze benziyor ve Google Play servislerini içermiyor. Bunun anlamı uygulama yüklerken Google marketi yerine Microsoft ve Nokia marketlerini kullanmanız gerektiği...Yine de üçüncü parti uygulama marketleri ile yüklemek mümkün olsa da bunu Google Play ile yapamıyorsunuz. Bu arada Google'da servislerini Android sistemlerine gün geçtikçe daha fazla entegre ediyor. Bu sayede değiştirilmiş Android versiyonlarında her uygulama çalışmıyor ve gün geçtikçe de bunlara uyumlu haline getirebilmek zorlaşıyor. Özellikle uygulama geliştiren kişilerin bu noktalara odaklanmadığı takdirde bazı sorunlar ortaya çıkıyor.

Nokia'nın X sürümü cihazları ucuz segmente hitap ediyor. Daha güçlü telefonları ise Lumia Windows sistemlerinde devam ediyor. Belki günün birinde Nokia tamamen Android sistemlerine geçmeyi tercih eder. Kim bilir...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <