Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Linux Neden Yaygın Değil?

> 1 <

EnSosyal

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 21-02-2014 20:36

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #352048 30-03-2014 09:49 GMT-1 saat    
Özellikle Ubuntu yaygınlaşmaya başladığında ve ortada Windows XP varken, Linux dağıtımları ciddi şekilde Windows'u zorlamaya başlamıştı. Hele ortaya Vista çıktığında benim gibi çoğu kişi açık kaynak işletim sistemi ve yazılımların çok yakında Windows ile kullanım olarak da boy ölçüşebileceğini düşünmüştü. Ücretsiz işletim sistemi CD'lerini adreslere göndermesi de cabasıydı. Tabi kişisel bilgisayarlar için konuşuyorum bunu. Sunucularda zaten büyük bir kullanım var.

Fakat KDE 4 sürümünün ilk versiyonlarının aşırı hantal oluşu ve çok fazla kısıtlamaya gidilmiş olması bizleri Kubuntu gibi dağıtımlardan uzaklaştırdı. Yeni Microsoft Office sürümleri ise işini gerçekten iyi yapmaya başlamıştı hele ribbon menüleri. Ooo cevap olarak yeni arayüz dizaynına gitse de pek boy ölçüşemedi. Ubuntu'daki varsayılan ofis yazılımı olma özelliğini de zamanla kaybetti.

Sonuç olarak pek çok linux dağıtımı ve pek çok açık kaynak firması var ama Linux hala istenilen yere gelemedi ve gelecek gibi de gözükmüyor. Belki de android ve chrome başarılarını sağlayan Google'ın bu konuya el atma vakti gelmiştir...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <