Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Google Türkiye Ofisi Açıldı

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #81357 06-07-2006 15:44 GMT-1 saat    
Google, Türk reklam verenlerin, yerel ürün ve hizmetlere ulaşmalarını sağlamak için Türkiye’de ofis açıyor.

Google Türkiye’nin açılış toplantısında konuşan Ülke Müdürü Erem Karabey, Türkiye’de reklamveren ile internet kullanıcısını biraraya getireceklerini ifade etti. Karabey, Google’ın kullanıcılara yönelit bazı internet hizmetlerini Türkçe sunmak için çalışmalarının bulunduğunu da belirtti.

Google Türkiye Ülke Müdürü Erem Karabey, yaygınlaşan internet kullanımına karşın internet reklam yatırımlarının son derece az olduğuna dikkat çekti. Google’ın reklam çalışmaları ve Google Adwords hakkında bilgi veren Karabey, şunları söyledi: “Değer yaratan reklamcılığa inanıyoruz. Gerçek zamanlı raporlama ve analiz sunuyoruz. Türkiye’de satın alma öncesi araştırma ve online işlemler tarafında e-ticareti büyütmeyi hedefliyoruz. İnternette yapılan aramayla reklamvereni buluşturmak için, İstanbul’daki yerel ofisimizde yerel müşterilere servis ve destek sağlayacağız.”

YENİ HEDEF CEP TELEFONLARI
Google’ın Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktörü Dennis Woodside, şirketin nihai hedefini dünyadaki tüm bilgileri organize etmek olarak tanımladı. Woodside, birçok ülkede yeni ofisler açacaklarını belirtti. Woodside, Google için yeni yatırım alanının mobil iletişim olduğuna dikkati çekti.

TÜRKİYE’DE E-TİCARET POTANSİYELİ
Woodside, Türkiye’de internet yaygınlığının hızla yükseldiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Türkiye’de canlı bir e-ticaret ve bankacılık var. İnsanlar internet konusunda iştahlı. Google’ın Türkiye’deki yatırımı, iyi eğitimli ve teknik kavrayışa sahip internet kullanıcılarına yönelik olacak.”

KULLANICILARIN YÜZDE 65’İ ARAMA YAPIYOR
Google Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri Pazarlama Direktörü Yonca Brunini de, Türkiye’de internet kullanıcısı sayısını 16.5 milyon kişi olarak baz aldıklarını ifade etti. Brunini, Türkiye’de kullanıcıların internetten giderek daha fazla alışveriş yaptığını, yüzde 65’inin ürün ve bilgi arama, yüzde 63’ünün de e-posta için internete girdiği dile getirdi. Günlük haber okuma ve müzik indirme gibi alanların hızla yükseldiğini belirten Brunini, Türkiye’de kullanıcıların yüzde 86’sının arama motoru tercihinin Google olduğunu savundu.

TÜRKÇE YENİ İNTERNET HİZMETLERİ SIRADA
Google Türkiye’de arama, grafikler, dizin, grup, toolbar ve adwords gibi hizmetlerini Türkçe olarak sunuyor. Küresel bazda ayda 450 milyon ziyaretçisiyle dünyadaki en büyük arama motoru olan Google’ın tüm ofislerinde toplam 7 bin kişi çalışıyor. Google arama motorunda 171 dilde arama yapılıyor. 1998 yılında Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencileri Sergey Brin ve Larry Page’in bir deney çalışması olarak kurduğu Google, internette bilgi aramanın yanı sıra, video, Gmail eposta, googleearth gibi pek çok internet servisi sunuyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Stann89

grup tuttuğum takım
Teğmen Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 652 ileti
Yer: izmir
İş: öğrencii
Kayıt: 14-06-2006 15:06

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#81359 06-07-2006 15:45 GMT-1 saat    
kardeş bu ne hız ya.bence bi + yı hakkettin:)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


bekonic

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1538 ileti
Yer: Antalya
İş:
Kayıt: 03-04-2006 15:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#113876 13-08-2006 17:52 GMT-1 saat    
paylaşım için saol

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <