Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

USB Hızlandırıcı

USB Hızlandırıcı

2.4

4.3 / 5 - 27 oy

Sistem Yönetimi

>

CleanHandlers


Program İndir > Sistem Araçları > Sistem Yönetimi

USB belleklerinizi, sisteminizi ve özellikle de kayıt defterini alakadar eden bir yazılım.

USB hızlandırma programı tüm sistemin ayarlarını optimize eder. Bu yazılım ile USB belleğinize yaptığınız veri alışverişini engelleyen daha doğrusu yavaşlatan auto play aracını işlemini etkisiz hale getiren bir yazılımdır. Yazılımın yaptığı harika işlem gerçekten de çok ama çok hoşunuza gidecek cinstendir. Yazılım ile artık yavaş yavaş veri aktarımını beklemenize gerek yok.

USB nedir bilmeyenlere: İngilizce "Universal Serial Bus" kelimesinin kısaltmasıdır. USB dış donanımların bilgisayar ile bağlantı kurabilmesini sağlayan seri yapılı bir bağlantı biçimidir. Son sürümü 2.0'dır. Bu 1.1'den 40 kat hızlıdır. 480 Mbit/sn'lik aktarım hızı vardır. Tak Çalıştır (plug and play) özelliğinden dolayı birçok cihazın bağlantısında kullanılmaktadır.

Evrensel seri veriyolu, çevre birimlerinin bilgisayara takıldıkları anda tanınıp otomatik çalışmalarını sağlamaktadır.Yani PnP'dir. Bu yolla 127 adet cihazı çalıştırma imkanı vardır, ancak eklenen her cihaz hızı düşürür. uygulamada kimse onlarca cihazı bağlamaz.

Cihazlar çoksa birbirine Hub ile bağlanır. Bu da kök hub denilen ana huba bağlanabilir. USB basit bir dört telli bağlantıdır. Veri kodlamasına NRZI (Non-return to Zero Inverted) denir. Modern anakartlarda en az 4 USB portu bulunmaktadır.

Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

1. yavsalk yolladı.   23-02-2019 18:27  

< script>alert("HUNTER.")</script>