Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Windows Media Player 11

Windows Media Player 11

4.6 / 5 - 61 oy

Video Oynatıcılar

>

XP için Son Sürüm Windows Media Player


Program İndir > Video > Video Oynatıcılar

Windows XP için üretilen en son windows media player sürümüdür.

Tasarımda Sadelik

Windows Media Player 11'i tasarlarken, geniş bir yelpazedeki kullanıcıların gereksinimlerini dikkate aldık — dijital medyaya yeni başlayan kişilerden bilgisayarlarında çok büyük koleksiyonlar bulunan seçici odyofililere kadar. Bu geri bildirimi tasarım sürecine uygulayarak, içerikte daha kolay ve daha görsel bir gezinme yöntemi sunmak ve genel performansı daha da geliştirmek için Player kullanıcı arabiriminde önemli değişiklikler yaptık.

Screen shot of new design

Akıcılık ve kısayollar
Windows Media Player arabirimini basitleştirmek için, klasik menüler şimdi varsayılan olarak "kapalı" durumda, ancak Player'ın çerçevesinde herhangi bir yer sağ tıklatılarak erişilebilirler.

Screen shot of Classic menus option

Ayarlara hızlı erişim
Her bir etkinlik sekmesiyle (Şimdi Yürütülüyor, Kitaplık, Kopyala, Yaz ve Eşitle) ilişkili menü seçeneklerini görüntülemek için sağ tıklatın ve sekmelere atanmış aşağı okları tıklatın. Bu yeni özellik çoğu Player etkinliğine hızlı ve adanmış erişim sağlar ve uzun alt alta açılan menü yollarından kurtarır.

Screen shot of menu below the Rip tab

Evrensel geri ve ileri düğmeleri
Windows Media Player'da gezinme şimdi, sol üst köşede bulunan statik geri ve ileri düğmelerinin sağladığından daha kolay. Adımlarınızı geri izlemek veya önceki göreve dönmek için çeşitli ekranlar arasında ileri ve geri gitmeniz yeterlidir.

Screen shot of back and forward buttons

Durum alanı
Tek bir tıklatmayla, Player'ın sol alt köşesindeki durum alanının görüntüsünü equalizer, albüm kapak resmi veya kayıttan yürütme denetimleri içeren küçük resim görünümüne değiştirebilirsiniz.

Screen shot of status area

Yenilenmiş kayıttan yürütme denetimleri
Daha kolay öğrenilir şekilde düzenlenen ve gelişmiş yineleme, karışık çalma ve tam ekran seçenekleri sunan yeni kayıttan yürütme denetimlerini bulmak ve kullanmak daha da kolay.

Screen shot of playback controls

Başa DönBaşa Dön


Sevdiğiniz Müziklerin Daha Fazlası

Windows Media Player 11, müzik koleksiyonunuza yeni bir hava katacak ve çok daha fazla kişisel dijital medya deneyimi oluşturacak akıllı ve eğlenceli özelliklerle doludur. Yeni tasarım, dijital kitaplığınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza ve her şeyi yönetmek için geliştirilen basit çözümlerin keyfini çıkarmanıza olanak sağlar.

Basitleştirilmiş kitaplık gezintisi
Windows Media Player 11, müzik parçalarınızı düzenli tutmanızı ve görselleştirip keşfetmek için yeni yaratıcı yollar bulmanızı kolaylaştıran çeşitli geliştirmeler içerir. Gezinti bölmesinde sanatçıları, albümleri, şarkıları, tarzları, yılları ve derecelendirmeleri gösteren basit bir liste sayesinde, artık müziğin kendi özel medya kategorisi görünümü var. Gezinti bölmesinde Kitaplık öğesini sağ tıklatarak ve Daha fazla görünüm göster'i seçerek, müzik koleksiyonunuzun görünümünü istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Screen shot of music view

Albüm kapak resmi görünümleri
Dijital medyanın keyfini çıkarırken albüm kapak resimlerinden vazgeçmeniz gerekmiyor. Daha görsel bir deneyim sunan Windows Media Player 11, tüm kitaplıkta albüm kapak resimlerini kullanarak müzikle estetiğin bağlantısını yeniden kuruyor ve artist, albüm ve şarkı görünümlerine göz atarken size çok daha kolay bir başvuru noktası sağlıyor.

Screen shot of album art

Yığınlar
Aynı karakteristik özelliklere (Albüm, Tarz, Yıl vb.) sahip albümler "yığın" olarak gösterilerek, birden fazla albümü aynı başlık altında tanımlayan sezgisel bir sıralama sağlanır.

Screen shot of album art stacking

Albüm kapak resimlerini yönetme
Albüm kapak resimlerine daha fazla ağırlık vererek, Windows Media Player 11 albüm kapak resimlerinin bir sorun olmamasını sağlıyor. Çoğu albüm kapak resmi, Windows Media Player 11'deki gelişmiş ses parmak izi oluşturma becerileri kullanılarak arka planda otomatik olarak yerleştirilebilir.

Screen shot of Add Album Art option

Player'ın eksik albüm kapak resimlerini ve meta verilerini Web'de aramasını ve sonuçları kullanarak müzik dosyalarınızı etiketlemesini de sağlayabilirsiniz. Herhangi bir nedenle albüm kapak resmi bulunamıyorsa ve dijital resim olarak bir kopyasına sahipseniz ya da özel albüm kapak resmi eklemek istiyorsanız, boş albüm simgesini sağ tıklatıp Albüm Resmini Yapıştır'ı seçerek kopyaladığınız bir resmi kolayca ekleyebilirsiniz.

Kitaplık düzeni ve görüntüleme seçenekleri
Kitaplık görünümleri Simge, Döşe ve Ayrıntı seçenekleri kullanılarak özelleştirilebilir. İstediğiniz kitaplık düzenini ve genel Player deneyimini elde etmek için bölme görünümleri, sütunlar ve albüm kapak resmi yeniden boyutlandırılabilir.

Screen shot of library view options

Büyük müzik koleksiyonları için en iyileştirilmiştir

Kişiler CD kopyalayarak, Web'den şarkı yükleyerek ve çevrimiçi mağazalardan müzik satın alarak giderek daha büyük dijital müzik koleksiyonları oluşturdukça, tüm bu müzikleri hızlı bir şekilde düzenlemek ve keşfetmek daha da önem kazanıyor. Windows Media Player 11, çok büyük dijital müzik kitaplıklarıyla (sayıyla belirtmek gerekirse milyonlarca müzik parçası ile) çalışacak şekilde en iyileştirildiğinden, tüm koleksiyonunuzu tek bir melodiyi atlamadan çok hızlı bir şekilde kaydırabilir, döndürebilir ve içindeki şarkılara gözatabilirsiniz.

Anlık Arama
Yüksek performanslı büyük kitaplıklar harika; peki, şarkı adının yalnızca bir kısmını anımsıyorsanız veya doğrudan aradığınız müziğe atlamak istiyorsanız ne olacak? Anlık Arama, dijital koleksiyonunuza erişimi basitleştirmek için benzeri görülmemiş arama becerileri sağlar. Parça, albüm, sanatçı veya anahtar sözcük, hatta adın bir kısmını yazmanız yeterli, gerisini sizin için Anlık Arama yapar. Her tuşa basışınızda sonuçlar oluşturulur ve siz yazdıkça seçenekler daraltılır, böylece kitaplığınızın boyutu ne olursa olsun şimşek hızında yanıt almanızı sağlar.

Screen shot of Search feature

Gelişmiş ses parmak izi
Büyük dijital müzik kitaplıklarında, içerik genellikle birkaç farklı yerden ve değişen kesinlik düzeylerinde meta verilerle gelir. Çoğunlukla tüm parçalarınızın uygun şekilde etiketlendiğinden emin olmak zordur. Arka planda çalışan otomatik meta veri araçlarına ek olarak, Windows Media Player 11 şimdi var olan medya bilgileri özelliklerini temel alan ve parçalarınızla ilgili doğru albüm bilgilerini kesin olarak bulan ses dalga biçimi eşleştirme özelliğini içeriyor.

Bu nasıl çalışır? CD'leri Windows Media Player 11'e kopyalamaya başladığınızda, bir veritabanı kullanılarak bilgiler derlenir ve şarkıyı belirlemek için dalga biçimleri eşleştirilir. Veriler arka uçta doğrulanır ve şarkıya veya albüme atanır.

Güçlü çalma listeleri
Şarkılar, albümler ve bir müzik tarzının tamamı Player'ın sağ tarafındaki Liste bölmesine sürüklenerek çalma listeleri hala kolayca geliştirilebilir; ancak şimdi gezinti bölmesinde ve Liste bölmesinde çalma listesi kaydetmek ve oluşturmak için kolay erişilebilen düğmeler var. Gezinti bölmesindeki Çalma Listesi Oluştur düğmesi tek tıklatmayla çalma listesi oluşturma özelliğine erişim sağlar. Liste bölmesindeki basit kaydetme ve adlandırma işlevleri, parmaklarınızın ucunda sezgiye dayalı çalma listesi oluşturma becerileri sağlıyor.

Screen shot of Save Playlist button

Karışık Çalma Listesi özelliği kullanılarak anında yeni, dinamik çalma listeleri oluşturulabilir. Bu özellik, en sevdiğiniz parçalardan yeni bir çalma listesi oluşturmayı tek tıklatmayla gerçekleştirilebilen bir işlem haline getiriyor. Karışık Çalma Listesi düğmesini tıklatıldığında, Windows Media Player parçaların en yüksek derecelendirmelere göre ağırlıklandırılmış dinamik bir listesini oluşturur. Düğmeye her tıklatıldığında, taze ve tamamen yeni bir parça listesi oluşturulur.

Screen shot of playlist in List pane

Daha fazla CD kopyalama seçeneği

Geçerli müzik kopyalama biçimi seçeneklerine (Windows Media Ses standart, Windows Media Ses (Değişken Bit Hızı), Windows Media Ses Kayıpsız ve MP3) ek olarak, Windows Media Player 11 iki yeni seçenek sunuyor:

Windows Media Audio Pro
Windows Media ailesindeki en esnek codec bileşeni olan Windows Media Audio (WMA) Pro, halis 5.1 ve 7.1 çevresel sese uygunluk yanında cep telefonları gibi bant genişliği kısıtlı aygıtlar için düşük bit hızı becerileri de sunuyor. WMA Pro biçimine, hemen her bit hızında olağanüstü sonuçlar veren kopyalamalar yapabilirsiniz. Daha da iyi bir ses arşivi arayan kişiler için de, WMA Kayıpsız codec bileşeni, özgün kaynak içeriğin bit bazında bire bir ve sıkıştırılmış şeklini sağlar.

Screen shot of CD formatting options

WAV (kayıpsız)
WAV dosyaları sıkıştırılmamış ses dosyalarıdır ve gerçek anlamda "kayıpsızdır", çünkü kaynaktan gelen sesin tüm bitlerini korurlar ve çeşitli sıkıştırma algoritmaları kullanarak dosya boyutunu küçültürler. Ses verilerinin tek bir biti dahi kaybolmaz. Bu, müzik koleksiyonlarını arşivlemek için bir seçenek daha sağlar. Bir WAV Kayıpsız dosyası aynı kalitedeki bir WMA Kayıpsız dosyasının yaklaşık iki katı büyüklükte olmakla birlikte, biçim desteği daha az sorun oluşturur çünkü çoğu bilgisayar ve aygıt WAV sesi çalabilir.

Yeni müzikleri keşfetme

Windows Media Player'ın önceki bir sürümünde sevdiğiniz çevrimiçi mağazalar varsa, bu mağazaların birçoğu beta sürümünde olmasalar da, Windows Media Player 11'in son sürümünde kullanılabilecekler.

Screen shot of Online Stores tab

Başa DönBaşa Dön


Tüm Eğlenceniz Tek Bir Yerde

Windows Media Player 11, müziğin ötesinde, video, resim ve TV kaydı gibi dijital medyaları depolamak ve keyfini çıkarmak için yeni harika yollar sunar. Çeşitli yeni özellikler, dijital medyanızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur; medyayı bilgisayarınızda kayıttan yürütme, kitaplığınızda kolayca düzenleme, dışarıdayken görüntülemek için taşınabilir aygıtlara aktarma veya evinizdeki aygıtlarla paylaşma gibi.

Fotoğraflar ve videolar dahil çeşitli medya türlerine özel görünümler
Video, resim ve TV kaydı depolamak ve keyfini çıkarmak her zamanki kadar basit. Müziğin şimdi Kitaplık bölmesinde kendi odaklanmış kategori görünümü olduğu gibi diğer desteklenen medya türlerinin de var.

Windows Media Player'da bu medya görünümlerine kolayca erişmenin iki yolu var. Sol gezinti bölmesinin hemen üstündeki müzik notası simgesini tıklatarak açılan listeyi görüntüleyebilir ya da Kitaplık sekmesini tıklatarak hızlı erişim menüsüne ulaşabilirsiniz.

Screen shot of media views

Basitleştirilmiş medya görünümleriyle gelişmiş deneyim
Artık gezinti bölmesinde her medya türünün içeriği en iyi şekilde sıralamak ve düzenlemek için özel hazırlanmış kendi liste görünümü var. Örneğin, Müzik görünümü uygun Sanatçı, Albüm ve Şarkı seçenekleri sunduğu gibi, Resimler görünümü Çekildiği Tarih, Derecelendirme vb., Video görünümü Oyuncular, Tarz vb. ve TV Kaydı görünümü de Dizi, Oyuncular vb. seçenekler sunuyor. Müzik kitaplığında bulunan küçük resim ve yığın görünümleri ve Anlık Arama becerileri gibi diğer yeni özellikler, tüm medya kategorilerine genişletilerek Windows Media Player 11'in tamamında basit, tekdüzen bir deneyim sağlıyor.

Screen shot of Library view for other media types

Başa DönBaşa Dön


Her Yerde Keyifle Kullanın

Tüm dijital medya koleksiyonunuzu Windows Media Player'da depolamanın birçok harika yararı vardır, ancak bilgisayarınızdan uzakta olduğunuz zamanlarda da dijital medya kitaplığınızın keyfini çıkarma seçenekleriniz var mı? Windows Media Player 11, nerede olursanız olun, kitaplığınıza bağlı kalmanıza yardımcı olmak için yenilikçi yeni özellikler sunar.

Taşınabilir aygıtlarla bağlanın

Windows Media Player 11'deki birçok özelliği, çok çeşitli çevrimiçi mağazalardan satın alınan müzik ve videolar dahil olmak üzere, taşınabilir aygıtlarla eşitleme ve dijital medya yönetimi deneyimini geliştirir.

Ancak taşınabilir ses aygıtları, hareket halindeyken içeriğin keyfini çıkarmanın tek yolu değil. Flaş depolama kapasitesi arttıkça, cep telefonu taşınabilir bir medya aygıtı olarak daha fazla önem kazandı. Windows Media Player 11 ile, Windows Mobile tabanlı aygıtlar ve binlerce şarkı alabilen (4 gigabayt depolama alanı) bir mobil müzik kutusu telefonu olan Nokia N91 gibi Windows Media kullanan telefonlar dahil olmak üzere çok sayıda cep telefonuyla müthiş bir eşitleme deneyimi elde edersiniz.

Nokia N91 mobile phone

Eşitleme
Windows Media Player 11 kullanıcıları için, otomatik ve el ile eşitleme seçeneklerini yeni hoş özellikler eklenmektedir.

Windows Media Player 11 güncelleştirmeleri daha görsel ve sezgiye dayalı bir eşitleme deneyimi sağlar. Eşitle sekmesi, yeni bir aygıt kapasite ölçeri ve Kitaplık görünümündekiyle aynı Anlık Arama ve zengin görsel öğeleri kullanarak aygıtınızda bulunan medyayı araştırma dahil olmak üzere, Player'ın taşınabilir aygıt deneyimini basitleştiren birkaç yeni özellik içerir.

Screen shot of Sync tab

Aygıt içeriğini araştırma
Bir aygıt bağlandığında sol gezinti bölmesinde bir aygıt düğümü görünür ve Kitaplık bölmesini kullanarak tüm aygıt içeriğine gözatmayı sağlar. Yerel kitaplıktaki içeriği gezinmeye benzer şekilde, albüm kapak resmi, kaydırma ve Anlık Arama kullanarak aygıt içeriğine gözatabilirsiniz.

Karışık Eşitleme
Tek bir tıklatmayla, yeni Karışık Eşitleme aygıtınızın kapasitesini hesaplayabilir ve kitaplığınızdaki içerikten en yüksek derecelendirmeye ağırlık verilerek rasgele seçilmiş örneklerle aygıtı doldurur.

Tersine Eşitleme
Yeni Tersine Eşitleme özelliği, aygıtınızda yakalanan dijital medyayı bilgisayarınıza geri eşitlemenizi sağlar. Telefon veya fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğraflar veya hava üzerinden satın alınan müzik gibi içerikler kolayca aygıttan Player kitaplığına aktarılabilir.

Konuk Eşitleme
Ev bilgisayarınız ile iş bilgisayarınız arasında birden çok Player kitaplığını getirip götürdüğünü mü fark ettiniz? Yeni Konuk Eşitleme özelliği, birden fazla bilgisayardan yapılan seçimlerle aygıtınızı güncel tutmanız için harika bir çözüm sunuyor.

Eşitleme Ölçer
Aygıt eşitleme başlatıldığında, Eşitleme bölmesindeki içeriğin yanında bir gösterge görünür ve belirli bir yüklemenin ne kadar süreceğine dair görsel bir tahmin sağlar. İçerik yükleme durumu sol alt köşede de gösterilir.

Screen shot of sync gauge

Yardım simgeleri ve sorun giderme
Windows Media Player 11, korumalı içerik konusunda çok daha saydam bir eşitleme ve yönetim deneyimi sağlar.

Korumalı içerikle ilgili bilinen bir husus gerçekleştirmek üzere olduğunda, yeni yardım simgeleri içeriğin yan tarafına görsel uyarılar iliştirir. Bu uyarılar, eşitleme ve yazma hatalarından önce gelen korumalı içerik eşitlemesinden ve yazılmasından önce görünür. Tüm simgeler etkileşimlidir, uyumsuzluk ve hak sorunlarını gidermeye yönelik çevrimiçi kaynaklara bağlantılar içeren net çözümler sağlar.

Screen shot of usage rights menu

Aygıt yönetimi

Taşınabilir aygıtları Windows Media Player 11 ile eşitlemek çok kolaydır. Windows Media Player 11 şimdi, bir aygıt ilk defa bağlandığında aygıt eşitleme adımlarında kullanıcıya kılavuzluk eden akıllı, kullanımı kolay bir sihirbaz içermektedir. 100'den fazla Windows Media kullanan aygıttan birini bağlamanız yeterlidir; Windows Media Player 11 aygıtı otomatik olarak algılar ve aygıtın adını özelleştirmenize olanak sağlar. Player ardından, aygıtınız için bir simge bulunan Eşitleme bölümüne geçerek içeriğin hızlı ve kolay bir şekilde eşitlenmesini sağlar. İçeriği Eşitleme bölmesini sürükleyip bırakabilir ya da Otomatik Eşitleme kullanarak kalıcı bir eşitleme ilişkisi oluşturabilirsiniz.

Screen shot of disc spanning feature

Otomatik Eşitleme ile, içerik eşitleme aygıt bağlandığında arka planda otomatik olarak gerçekleştirilir; böylece aygıtınızda her zaman en son içeriğin bulunması sağlanır.

CD yazmayla ilgili geliştirmeler

Büyük bir dijital müzik kitaplığına sahip olmanın avantajlarından biri özel CD'ler oluşturabilmektir. Windows Media Player 11'deki Yaz sekmesi, bu deneyimi daha da iyileştirmek için geliştirilmiştir.

Bilgisayarınıza boş bir CD taktığınızda, Yazma listesinde bir kapasite ölçer görünür (aygıt eşitlemede kullanılanla aynı ölçer). Siz dijital medyayı Yazma listesine sürükleyip bıraktıkça gösterge uygun şekilde ayarlanır. Bu, özel karışımınıza en fazla miktarda müzik ekleme işini daha iyi yapmanıza yardımcı olur.

Yakıt ölçer
CD yazarken, aygıt eşitlerken görünen benzer bir yakıt göstergesi CD yazma işleminin ne kadar sürede tamamlanacağına dair görsel bir tahmin sağlar.Disklere dağıtma özelliği
Bir diske sığabilecek miktardan daha fazlasını yazmak istiyorsanız, ilk diskin kapasite sınırına ulaştığınızda Windows Media Player 11'deki yeni disklere dağıtma özelliği ek diskler sıraya alır. Bu özellik, birden çok özel CD'yi anında yazmaya yönelik sezgisel bir yöntem sunarken, son anda içeriği yeniden düzenleme fırsatı da sağlar. İlk disk tamamlandığında, disk sürücünüz açılır ve bir sonraki diski takmanız istenir.

Veri CD'leri yazma
Redbook ses biçiminden veri CD'si yazmaya geçiş, müzik koleksiyonunuzun tamamını yedeklemeniz için kolay bir yol sağlar. Yaz sekmesindeki oku tıklatın ve sonra Ses CD'si veya Veri CD'si seçeneğini tıklatın.
Sistem Gereksinimleri Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows XP Home Edition ; Windows XP Media Center Edition; Windows XP Professional Edition ; Windows XP Service Pack 2; Windows XP Tablet PC Edition

Windows Media Player 11 İngilizce sürüm için tıklayın.
Windows Media Player 11 Almanca sürüm için tıklayın.
Windows Media Player 11 Türkçe sürüm için tıklayın.

Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

1. alemci yolladı.   10-01-2007 05:19  

ıyı hos diyosunda bu Windows Media Player 11
her pc calısmıyo
nedenıne gelınce lisansız windows kullanılan pc yukleme yapamıyon hata veriyo :P
ama paylasım cok guzel abe eline saglık muck...
:P:P:P:P:P


2. developer yolladı.   13-01-2007 06:42  

Kolayı var bi lisans al :)


3. Stella yolladı.   20-01-2007 14:47  

VE ARTIK ORJİNAL YAPMA DOSYALARI VAR
ALLTA TÜRKÇE SÜRÜMÜ
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) FARKLI KAYDETİN


4. Avellano yolladı.   31-01-2007 11:45  

iyi güzelde bildiğim kadarı ile bir lisans yönetimi yok media player 11 de. mp11 ile ilgili resmi dökümanları okudum ve eğer online store tekrardan lisans indirmemize izin vermiyorsa eliniz ayağınız bağlı kalıcak. arabirim olarak hakkını vermek gerekir. ama benim gibi türkiyede orjinal müzik alan ender sayıdaki kullanıcılar için pekde hoş birşey değil bu durum. bu lisans yönetimi olmadğından dolayı satın aldığım bir şarkının lisansını tekrar almak zorunda kaldım. buda tekrardan ve eğer ms yeni bir yama çıkarmassa sonsuza kadar media player 10'a dönmeme neden oldu. project manager ların programı tasarlarken herşeyi grafik olarak görmemelerini isterdim.


5. Aybo yolladı.   02-03-2007 12:59  

Çook güzelde program ama çalışmıyor


6. Qzan yolladı.   18-03-2007 11:04  

çokkk güzel amaaaaaaaa nie çalışmıoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


7. Stella yolladı.   16-04-2007 17:24  

korsan işletim sistemi kullandığınızdan kaynaklanabilir


8. bekonic yolladı.   28-04-2007 16:58  

Korsan işletim sistemlerinde bir yöntemle bu olay halledilebiliyormuş.Arkadaşıma bir bilgisayarcı yapmış.


9. berzan4102 yolladı.   14-05-2007 16:54  

bende çalışıyor hemde canavar gibi


10. ıce man yolladı.   02-07-2007 00:14  

bendede çalışmadı servis pack2 ile çalışan pc lerde yüklenebiliyormuş


11. cantanem1 yolladı.   28-07-2008 14:45  

madem her pc çalıştırmıyor niye link atıyorsunuz kardeşimmm