Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Yanal galibiyet için ne dedi?

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #325037 04-10-2008 19:57 GMT-1 saat    
Trabzonspor, Konya'da 3-2 kazanarak liderliğini korudu... Maçtan sonra ekiplerin teknik patronları şu açıklamaları yaptı...
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Konyaspor maçında oynanan futbolun kendilerine yakışmadığını ifade ederken, garip goller yemeye başladıklarını söylerken, kötü futbola rağmen kazanmanın güzel olduğunu ifade etti!

"Garip goller yemeye başladık ve yedik. Önde olduğumuz anlarda gerekli ritmi yakalayamadık. Ritm bozukluğu, yerleşimdeki düzenin bir türlü olamaması dengemizi bozdu. Duran topta yediğimiz gol sonrası, Song gibi deneyimli bir ismin ileri çıkarken yaptığı hata ile maalesef gereiye düştük."

"Bugün oyun olarak hiçbir şey yapmadık. Rakibin uzun topları, uzun toplara hemleler ile geçti oyun. Beklediğimiz oyun yoktu. Yerleşimimiz kötüydü ve bunu toparlayıp bir türlü gerekli ritmi bulamadık. 2. yarıda ise oyuna iyi başladık. Çok fazla pozisyon bulduk ve skor farklı da olabilirdi. Ama dediğim gibi, ritm bozukluğu maçın her anında oldu. Rakibin top kayıpları sonrasında şansla bulmamıza karşın, olgun ataklar yapamadık. Bunun nedeni belki şanssızlıktı, belki de beceriksizti diyebiliriz."

"Bu bizim oyunumuz olmamalı. Böyle oynamamlıyız. Tek tesellimiz buraya lider geldik ve lider dönüyoruz. Ama yine oyuncularımın kazanma azimleri vardı. Yenilme endişeleri olmadı. Bu takım yeni bir ekip. Bazı arkadaşlarımız aramıza çok geç katıldılar. Yerleri dizilişleri de bu nedenle bazen aksıyor. Ama daha iyi olacağımız süreler giderek artacak."

"Yaptığımız hatalar, anlaşmazlıklar, yerleşim bozuklukları, takımın boyu ve dizilşinden kaynaklanan zamanlama hatalarımız oldu. Bu da ikinci topları alamamamızı sağladı. Bu süreçlerde, dizilişe de ayak uyduramadığımız anlarda goller yedik maalesef. Ama yine de bizim de pozisyonlarımız vardı. Veysel'in direkten dönen topu değil ama Erdal Kılıçaslan'a verdiğimiz poziyon maçın kırılma anıydı."

"Bugün kısa olsa iyi oynadığımız süreçler oldu! Ama kötü oynarken kazanmak güzel. En önemlisi bu süreçte bazı oyuncularımızı kazanmak güzel. Bugün iyi oynayan Isaac'in hatalarını da söylemek lazım. İlk yarıda diziliş hatası sonucunda gol yedik ama bunun dışında bireysel anlamda çok iyi koşular yaptı, defansif ve ofansif katkısı iyiydi. Isaac daha iyi olacaktır. Onunla taktiksel anlamda bir çalışma yapamadık maalesef.
Takımın birbirini ezberleyerek, tanıyarak, hissederek oynamak için vakti var. Ama kazandıkça bunu daha kolay yapacağız. Ben, bugün de kazanama azmimiz iyi durumda olduğu için mutluyum."

KONYASPOR CEPHESİ

Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak ise maçla ilgili olarak şunları söyledi: Bulak, enilginin faturasını kendine kesti. 2-1 galipken 3. golü bulmak için oyuncularına pres yapmalarını söylemesinin hata olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam "Bu maçı kaybetmememiz gerekirdi" dedi.

"Aslında 2. yarı da iyidik ama bazen oyunu çevirmek adına yaptığınız hamleler sizin aleyhinize oluyor. Ben oyuncularıma pres yapın da 3. golü bulalım demeseydim belki böyle olmayacaktı. Umut 2.golde güzel bir top çıkardı ve gol geldi ama burada hata benim. Keşke oyuncularıma böyle bir uyarıda bulunmasasydım. 2-1'den sonra 3-2 mağlup duruma düşmeseydik daha iyi olacaktı ama her geçen gün gelişiyoruz. Tempomuz artıyor. Daha çok çalışacağız. Milli maç arasını iyi değerlendirmek lazım ama bu maçı kaybetmemiz lazım. Elimizdeki maçtı. 2 topumuz da direkten döndü."

"3 gol yedik ama 2 gol attık. Takımsal anlamda savunmada problemimiz var. Ama Gaklatasaray maçında oyunun kopma noktaları vardı ve biz oralarda kaybettik. Bu maçta hakem Selçuk Dereli o maçta Yunus Yıldırım çok tecrübeli hakemler ama bazı yapılan hatalar bizim aleyhimize oldu."


internethaber

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <