Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Cevabı Olmayan Sorular

> 1 <

TehçizaT

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 157 ileti
Yer:
İş: ö
Kayıt: 20-06-2009 18:28

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #343213 03-09-2009 16:30 GMT-1 saat    
Neden lokantalarda, ''Sabahları sıcak çorba bulunur'' yazar? Çorba aslında soğuk mu içilir, sıcak çorba bir farklılık mıdır?
Neden otobüste insanlar siren sesi duyunca, toplu halde sesin geldiği yere bakarlar? Giden aracın ambulans, itfaiye ya da polis aracı olduğunu öğrenmek insana ne kazandırır?
Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?
Neden öğrenciler ilköğretimin beşinci sınıfına kadar öğretmene ''öğretmenim'' diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda ''hocam'' diye seslenmeye başlarlar?
Neden televizyona çıkan insanlar kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar? Örneğin ''şu anda 70 milyon kişi bizi izliyor...''
Neden bazı kadınlar hem (içlerini gösteren) beyaz pantolon giyip hem olayı örtbas (!) etmek için çaba harcarlar? Mini etek olayı da buna dahildir...
Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüklerinde ''inanmıyorum!..'' derler, inanılmayacak olan nedir?
Neden cumartesi ve pazartesinin kendi isimleri yoktur?

Neden telefon tuşlarında 1 sol üstte iken hesap makinesinde sol alttadır? Tuş sistemi aynıdır. Eğer bir ergonomi düşünüldü ise hangisi doğru olanıdır?

Neden filmlerde hayaletler insan, kapı, duvar ve bilumum dikey nesnelerin içinden geçebilirken yere basarak yürürler? Yatay konumdaki nesneler ile temasları mümkün müdür?

Sağda solda gezinirken birisi "Bakar mısınız?" diye seslendiğinde, hiç sallamadan yoluna devam eden var mıdır?

Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa yağmurdan tırstığımız için midir?

Neden fizik, matematik vb. derslerin hocaları bazı harfleri "em, en, ef" diye bazılarını ise "pe, be, ge" diye okurlar? Doğu batı sentezi dedikleri bu mudur? Yoksa "e" harfinin okunan harfin başında veya sonunda olmasının çok özel ayrı anlamları mı vardır?

Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da "4 doğru bil, bir doğru da bizden" şeklinde bir kampanya başlatılıp zekâya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <