Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Pidgin

Pidgin

2.4

4.2 / 5 - 71 oy

Messenger Programları

>

Birçok platformda çalışabilen bir mesajlaşma programıdır.


Program İndir > İnternet & İletişim > Messenger Programları

Birçok platformda çalışabilen bir mesajlaşma programıdır. Pidgin artık bildiğiniz bütün messenger yani sohbet ve iletişim yazılımlarını unutun yepyeni bir yazılım ile karşılaştınız, bu yazılımı ve simgesi olan güvercini çok seveceksiniz. Yeni nesil bir program olan pidgin beklenen ilgiye ulaştı gibi gerçektende oldukça sevilen yazılım istenilen ve beklediğini kullanıcı kitlesine ulaşacak gibi, gerçektende dünyada oldukça beğeni ile karşılanan bir yazılım oldu.

Bu harika messenger yazılımı (sohbet-Chat yazılımı) istenilen ve de bilinen her platformda yani her işletim sisteminde rahatlıkla kullanılır, özelliklede bu Linux işletim sistemi kullanıcıları için büyük bir sevinçle karşılandı, az messenger yazılımları ile yetinen Linux işletim sistemi kullanıcıları pidgin 'i çok seveceklerdir.

Windows işletim sisteminde de beğenilmesi beklenen yazılım, Windows Live Messenger gibi dev bir yazılım ile yarışacak olsa da Windows Live Messenger kullanıcıları değişik bir yazılım alternatifleri içerisindeyse bu yazılımı kesinlikle görecekler ve kullanacaklardır. Yazılım gerçektende günümüze bir anda çıktı aslında yabancı bir yazılım değil yazılı eski adından çıkaranlar olacaktır. Yazılım eski adı Gaim'dir eski kullanıcılar bilir, eskisinden de daha güçlü bir şekilde piyasada devam eden pidgin karşınızda.

Bir tür messenger yazılımı, bir tür anlık mesajlaşma yazılımı her istediğinizi gerçekleştirir mi? Bu sorunun yanıtını Pidgin ile alabilirsiniz, pidgin birçok işletim sisteminde çalışabilmesi ile gönlünüzde taht kuracaklardır, hadi sizde Windows Live Messenger'dan sıkıldıysanız bu yazılımı denemeden etmeyin gerçektende bayılacağınız bir yazılımdır.

Yazılım her işletim sisteminde çalışabiliyor dedik, peki bu işletim sistemleri hangileriymiş bir göz atalım, yazılım windows işletim sisteminin şuan ki bütün işletim sistemlerinde çalışabilen bir yazılımdır sadece bukadar mı? hayır tabiki de yazılım windows işletim sistemlerinin tümü dışında Linux, BSD, MacOS X gibi işletim sistemlerinde de rahatlıkla çalışabilen üstün bir yazılımdır. Linux işletim sistemi kullanıcıları için harika Mac OS işletim sistemi sahipleri içinde müthiş bir alternatiftir.

Yazılım bu kadar işletim sisteminde piyasaya sürüldü, birbirinden harika birçok özelliğe sahip bir yazılım, fiyatı ne kadar diye düşündünüz yada satın alamayacaksınız ne kadar kullanabilirim diye de düşünüyorsunuz, şimdi sıkı durun yazılımı sonsuza dek rahatlıkla kullanabilirsiniz hiçbir ücret ödemeden hem de, çünkü bu harika yazılım tamamen ücretsiz bir yazılımdır, açık kod kaynaklı yani ücretsiz bir yazılımdır.

Ayrıca ücretsiz bu harika özelliklerde donatılı yazılım AIM (Oscar ve TOC protokolleri), ICQ, MSN Messenger, Yahoo, Google Talk, IRC, Jabber, Gadu-Gadu ve Zephyr gibi birçok ünlü, popüler ağıda desteklemektedir. Yani pidginde aradığınız her şey mevcut.

Yeni Özellikleri:
- Gmail uyarıları artık daha iyi izleniyor.
- Birçok hata düzeltildi.
- Özellikle XMPP ve MySpace protokollerinde çoklu hafıza sızıntıları görülüyordu. Bu hatalar giderildi.
- Proxy ayarlarını hatırlamadaki hata giderildi.Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

Henüz yorum yapılmamış