Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Namaz Vakti

Namaz Vakti

2.5

4.6 / 5 - 72 oy

Alarm & Saat

>

Namaz Vakitleri Programı


Program İndir > Masaüstü Araçları > Alarm & Saat

Namaz vakitlerinde ezan okuyan ve tüm vakitleri gösteren bir program.

En basta Internet ile baglantinizi kontrol ediniz.

Firewall kullananlar programin vakitleri indirirken veya ülke ve sehirayarlarini yaparken internet ile baglanti kurabilmesini saglamalilar!

Program Internetsiz de calisiyor. Fakat bilgileri alabilmesi icin Internet gerekiyor. Bir aylik namaz vakitleri indirildikten sonra bir ay boyunca Internet baglantisiz calisiyor. Programi acinca "Ülke ve Sehir" dügmesine tiklayiniz. Sonra da "Basla" dügmesine(tabii ki internet ile baglantiniz varsa). Simdi Diyanet'in Internet sayfasindan ülkeler listesi yüklenecek. Pencerenin asagi kisminda "Bir Ülke seciniz" yaziyorsa, sag üst taraftaki "ComboBox"'dan bir ülke seciniz. Simdide Internet üzerinden sehirler listesi yükleniyor. Sehir "ComboBox"'undan da bir sehir seciniz. Simdi hersey tamamsa "Tamam" dügmesine basiniz. Bu prosedür sadece bir sefer yapilmasi gerekiyor. Tabii ki sehir degistirmezseniz. Program burada yaptiginiz ülke ve sehir secimini hafizaliyor.

Simdi gelelim "Namaz Vakitlerinin" yüklenmesine. Ülke ve sehir tamamsa gerisi kolay. "Bir aylik vakitleri yükle" tusuna basiniz(bunun icin de Internet baglantiniz olmasi lazim).

Bilgiler yüklendikten sonra Programın calismaya baslamis olmasi gerekiyor.

Program bes vakit icin ayri ayri ezan okuyabiliyor. Bunun icin "Ezan" tusuna basiniz.

Seffaf Pencere. Bu pencere devamli surette diger pencerelerin üstünde durur ve bir sonraki vakte kadar olan zamani geri sayim olarak (countdown) saat:dakika:saniye olarak gösterir. Bu pencereyi üstüne fare ile tiklayip istediginiz bir yere kaydirabilirsiniz. Seffaflik derecesini de ayarlayabilirsiniz.

Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

Henüz yorum yapılmamış