Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

yüz binlerce şarkı cüzdana sığdı

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #161378 29-01-2007 06:14 GMT-1 saat    
yüz binlerce şarkı cüzdana sığdı


ABD'nin Las Vegas kentinde başlayan teknoloji fuarı birbirinden ilginç yeniliklere sahne oluyor. Fuarda kredi kartına benzeyen ve içine 500 şarkı sığan MP3 çalar tanıtıldı. Bu yıl 40'ıncı yılını kutlayan dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından CES'te (Consumer Electronics Show - Tüketici Elektroniği Fuarı) bir araya gelen binlerce teknoloji firması, geliştirdikleri yeni ürünleri ziyaretçilerle paylaşıyor. Bu yılki CES'in ilk günkü yıldızları arasında kredi kartı boyutlarında MP3 çalar, tabloya dönüşen plazma televizyon ve 106 ekran boyutunda TV görüntüsünü yansıtabilen gözlük yer alıyor.
500 şarkı alıyor
Walletex firması tarafından geliştirilen ve kredi kartına benzer tasarımıyla cüzdanda bile taşınması mümkün olan yeni model MP3 çalar 256 MB boyuttan başlayıp 2GB'lık hafıza kapasitesine kadar çıkabiliyor. Fuarda ilk kez ziyaretçilerin karşısına çıkan 2GB'lık cihazın içerisinde yaklaşık 500 adet müzik parçası saklanabiliyor. Öte yandan 4 GB'lık modelin de yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkarılacağı açıklandı.
Su geçirmeyen MP3 çalar
CES'in ardından piyasaya çıkarılması planlanan ürün 12 gram ağırlığında. Su geçirmeme özelliğiyle de dikkat çeken müzikçalar aynı zamanda hafıza deposu olarak da kullanılabiliyor. USB 2.0 bağlantı sayesinde bilgisayarlardan hızlı veri transferi yapılmasına imkân tanıyan yeni model MP3 çaların inceliği ise yalnızca 2.3 milimetre. Ürünle ilgili bilgi veren şirket yetkilileri, MP3 çaların üretiminde, kırılmalara ve yıpranmalara karşı önlem için özel bir plastik maddenin kullanıldığını açıkladı.
Film izleten teknolojik gözlük
Microoptical firmasının fuarda sergilediği 'myvu' adlı gözlük, kişisel medya göstericisi olarak tanımlanıyor. Video oynatıcılara takılarak film izlemenin, müzikçalarlar üzerinden de video klip izlemenin mümkün olduğu cihaz, görüntünün geniş ekranda göz önüne gelmesini sağlıyor. Üzerinde ekranın yanı sıra kulaklık sistemi de yer alıyor.
Açınca televizyon, kapatınca tablo
Vutec firması duvara monte edilen plazma televizyonların çalışmadığı zamanlarda tablo olarak kullanılmasını sağlayan yeni bir sistemi CES'te tanıtıyor.
Plazma televizyonları tam bir tablo görünümüne sokan firma, kendi sahip olduğu resimlerin yanı sıra kullanıcılara ait olan resimleri de plazmanın üzerine uzaktan kumanda yardımıyla giydirebiliyor.

Fuardan seçmeler
Kapısı büyük olana 275 ekran TV
Las Vegas'taki fuarda en çok ilgi toplayan ürünlerden birisi Sharp'ın 108 inçlik (275 cm) LCD (likit kristal) televizyonu oldu. Dünyanın en büyük LCD ekranı ünvanını da elinde bulunduran bu model önümüzdeki yaz vitrinlerdeki yerini alacak.
Ailenin bilgisayarı
Mutfakta kullanılmak üzere tasarlanmış Touchsmart'ı kullanan kişi, aile fertlerinin günlük programlarına, televizyona, fotoğraflara ve kendi bilgisayarındaki bilgilere kolayca ulaşabiliyor. Ekrana parmakla ya da özel aletle dokunarak yazı yazılabiliyor.
Çok tuşlu ve 'en ince'
Motorola "Moto Q" cep telefonu'nun 1.3 megapiksel kamerası ve MP3 player'ı var. Tüm harflerin ve rakamların yer aldığı klavyesiyle bu alandaki en ince cep telefonu olma özelliğini taşıyor.
Hafızayı gösteren USB
USB Lexar JumpDrive Mercury, veri transferi sırasında ışıkla sinyal veriyor ve kullanıcı bellekte kalan hafıza miktarını USB'nin ekranından görebiliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


tatarcanalp

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 991 ileti
Yer: ankara
İş: basketbolcu
Kayıt: 26-04-2006 18:14

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#161381 29-01-2007 06:23 GMT-1 saat    
yav teknolojıye bak bea bılgılendırdıgın ıcın saol

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <