Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

PKK barışsever(!) TSK saldırgan(!)

> 1 <

ŞanlıTürk

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 701 ileti
Yer: ESKİŞEHİR
İş: öğrenci
Kayıt: 17-07-2006 17:55

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #191415 17-04-2007 18:14 GMT-1 saat    
PKK barışsever(!) TSK saldırgan(!)

--------------------------------------------------------------------------------

Tunceli'de, DTP ve EMEP il başkanlarının öncülüğünde toplanan sivil toplum kuruluş temsilcileri, bölgede başlatılan operasyonların durdurulmasını istedi. EMEP İl Başkanı Hüseyin Tunç, PKK terör örgütünü 'Barışsever' olarak nitelendirirken askerlerin 'barış isteklerini', tank top ve her türlü kirli savaş yöntemiyle bastırmakla suçladı.

DTP ve EMEP il başkanlarının öncülüğünde Sanat Sokağı'nda toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ortak açıklama yaparak bölgedeki operasyonların durdurulması çağrısı yaptı. Basın açıklamasını yanında DTP İl Başkanı Hıdır Aytaç olduğu halde okuyan EMEP İl Başkanı Hüseyin Tunç, terör örgütünün ilan ettiğini açıkladığı eylemleri durdurma kararını “Uzatılan barış eli ve samimi duygularla barış isteği” diye değerlendirirken, güvenlik güçlerinin bu isteği, tankla, topla ve her türlü kirli savaş yöntemiyle bastırmaya kalktığını iddia etti.

Tunç, 'uzatılan barış elinin' havada kaldığını ve Türkiye'de barış ve demokrasi sorunu yaşandığını ileri sürerek, şöyle konuştu:

“Demokrasi ve barış güçleri birleşerek bu sürece 'dur' demelidir. Bölgemizde büyük çaplı operasyonlar vardır. Bir taraftan uzatılan barış eli ve devam eden ateşkes süreci ve gerçekten de samimi duygularla barış isteği, tankla topla ve hertürlü kirli savaş yöntemleriyle bastırılmak istenmektedir.

Bu operasyonlarda insanlarımız canlarını vermektedir. Operasyonların durdurulmasını istiyoruz. Gerek Başbakan'ın gerekse Genelkurmayın yaptığı açıklamalar kaygı vericidir.”

Basın açıklamasına katılan yaklaşık 300 kişi sık sık, 'Operasyonlar durdurulsun', 'Barışa uzanan eller kırılsın', 'Yaşasın hakların kardeşliği' sloganları attı. Basın açıklamasından sonra grup dağıldı.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <